Author Topic: Rasy odzwierzęce  (Read 3700 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Rasy odzwierzęce
« on: January 16, 2016, 10:55:06 AM »
cześć, społeczności - potrzebuję Waszej pomocy.
szukałam Ci ja sobie byłam rasy odzwierzęcej, którą dla wygody nazwiemy tu psowatym. chodzi o humanoidalnego wilka. nie o wilkołaka i nie o lythari; chodzi o kogoś, kto nie zmienia swojej hybrydowej formy. chodzi o odpowiednik kotołaka i jaszczuroczłeka.

znalazłam trzy gatunki humanoidalnych żab, dwa kotów, dwa ryb, dwa ptaków i jeden gryfów, ale humanoidalnych wilków nie znalazłam. gnolle się nie liczą - gnolle to hieny.

czy ktoś z Was wie, jak ewentualnie się taka rasa nazywa i gdzie szukać jej opisów, czy też Faerun dyskryminuje wilczęta?
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #1 on: January 16, 2016, 11:04:37 AM »
Zawsze można pobawić sie w szalonego alchemika, pobabrać w genach za pomocą magii i fiolek i taką rasę stworzyć.

Odpowiadając na pytanie: nie. Chyba z powodu istnienia wilkołaków nie wymyślili innych piesełów.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Salem

  • Guest
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #2 on: January 16, 2016, 11:54:09 AM »
Nie ma takiej rasy. Ale skrzatów formalnie też nie ma, więc myślę, że nie jest to największy problem, jeśli oczywiście chce Ci się rozpisywać i MG nie będą mieli nic przeciwko.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #3 on: January 16, 2016, 11:58:14 AM »
chce mi się... tyle że do wczoraj bym powiedziała, że nie ma humanoidalnych żab, a na pewno nie aż trzy rasy.
także może jednak gdzieś są i nie muszę robić od podstaw :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Angie

  • Guest
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #4 on: January 16, 2016, 12:05:02 PM »
Jest taka rasa. Daj mi nieco czasu, znajdę.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #5 on: January 16, 2016, 12:18:44 PM »
poczekam <3
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Salem

  • Guest
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #6 on: January 16, 2016, 12:30:08 PM »
Okej, może jest. Patrzyłem w pełnym spisie ras, ale zbyt pełny to on się nie okazał.

Jest oczywiście Hound Archon, ale równie dobrze można by wtedy pozwolić grać łupieżcą umysłów, bo to w miarę podobny poziom.
Jest też coś takiego jak Worghest, to taki trochę goblin, trochę worg.

Chwilowo nic innego nie znalazłem.

Angie

  • Guest
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #7 on: January 16, 2016, 12:49:24 PM »
Ja znalazłem takie:

Archon-Ogar [Księga Potworów, s. 113] - niebianin-pies. W sumie bym nie był taki sceptyczny jak Salem, wystarczy osłabić i wsio. A rasa zwierzęca (np. jaszczuroczłek też) zawsze będzie silniejsza od przeciętnych ludzi. Jak półogr. Imo jak obrać archona ogara z niebiańskich przymiotów (a przynajmniej z teleportacji -,-) to by można było grać spokojnie bez strachu o to, że będzie za silny.

Lupinal [Księga Potworów II, s. 142) - znowu niebianin, ale tym razem niebianin-wilk. Znowu, ogołocić ze zbyt mocnych niebiańskich cech i spokojnie imo można by grać. Imo można by się dogadać.

Szakali Wódz [Czarci Foliał, s. 166] - zły szakal, który lubi oszukiwać. Jest OP (potrafi zamieniać innych w szakale i kontrolować szakale), dlatego znowu - ogołocić z przekoksanych cech (hurr, urodziłem się z genetycznym defektem, zostałem odrzucony przez swój gatunek, musiałem uciekać bo byłem za słaby by przeżyć we wrogim społeczeństwie szakali) i idealna postać, jeśli chcemy być bad guyem, który mści się za to, że jest słaby i poniżony.

Hengeyokai [Krainy Wschodu, s. 10] - imo najfajniejsza opcja, chociaż ta rasa potrafi się przemieniać. Jedna z podstawowych ras Wschodu, można wybrać jej różne opcje - w twoim przypadku najbardziej bliski będzie pies lub lis (wilka nie ma). Walnąć, że nie może się zmieniać w zwierzę bo klątwa/coś tam i też wsio można grać.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #8 on: January 16, 2016, 01:07:22 PM »
jesteś wspaniały <3

lupinal mi najbardziej podchodzi pod wyobrażenie. był gdzieś taki dodatek o tym, kto się z kim rozmnaża, a kto z kim nie. kojarzysz może i umiesz mi go podrzucić? ;p
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Angie

  • Guest
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #9 on: January 16, 2016, 01:24:56 PM »



Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #10 on: January 16, 2016, 01:25:56 PM »
totalnie wspaniały, masz u mnie piwo <3
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #11 on: January 16, 2016, 04:02:25 PM »
Elfki są w ciąży 24 miesiące... powodzenia dla każdej elfiej graczki, która zdecyduje się na odgrywanie ciąży xD
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Asterot

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 105
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 4
  • Postać: As`tel Winterwind
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #12 on: January 16, 2016, 05:06:27 PM »
Ja może jeszcze dodam, że w Dragon Magazine 325 jest opisana rasa takich wilko-ludzi. Opisana jest też w Dragon Compendium.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #13 on: January 16, 2016, 07:43:19 PM »
Asterocie, a masz dostęp do tych źródeł?
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Asterot

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 105
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 4
  • Postać: As`tel Winterwind
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #14 on: January 17, 2016, 02:45:11 PM »
Jasne, i ten konkretny dragon magazine, jak i dragon compendium mam. Zresztą nie trudno je ściągnąć z neta przecież.

Taki link znalazłem, chyba wystarczy?
https://dnd.rem.uz/Dragon%20Magazine/Dragon%20Magazine%20%23325.pdf