Author Topic: Niecodzienna broń  (Read 1731 times)

Eona

  • Guest
Niecodzienna broń
« on: November 29, 2015, 11:30:29 AM »
Witam wszystkich ludzi i nieludzi
Jestem w trakcje tworzenia postaci i uznałam, że będzie ona walczyć sztyletem haladie (odsyłam do Google, bardzo ładne zdjęcia). Mój kontakt z Zapomnianymi Krainami jest bliski zeru, przez co mam dwa pytania:
1. Istnieje jakaś rasa, naród, cokolwiek, który posługiwał się podobną bronią? Czy wzięłam sobie styl walki z powietrza?
2. Postać może sama nauczyć się walczyć takim niecodziennym orężem?

Salem

  • Guest
Odp: Niecodzienna broń
« Reply #1 on: November 29, 2015, 05:22:24 PM »
1. Nie sądzę. Bierze się to chociażby stąd, że w żadnym podręczniku do D&D nie ma wzmianki o takiej broni.
2. Może się nauczyć tak samo jak walki każdą inną bronią. Bez trenera będzie to trochę ułomniejsza wersja posługiwania się bronią (jak w przypadku każdej), a patrząc na punkt pierwszy, trenera raczej nie znajdziesz.

Wygh

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 3
    • View Profile
  • ID: 218
  • Postać: Brem Eclipse
  • Discord: PanDzik
Odp: Niecodzienna broń
« Reply #2 on: November 29, 2015, 05:28:22 PM »
Z pewnością będziesz najlepsza w posługiwaniu się tą bronią. Więc trudno ocenić, a nawet chyba nie można ocenić, czy będzie to ułomniejsza wersja, bo nie ma z czym porównać.
Niekiedy budzę się, wstaję, patrze w lustro i mi staje.

Salem

  • Guest
Odp: Niecodzienna broń
« Reply #3 on: November 29, 2015, 05:36:35 PM »
No, ułomniejsza wersja względem teoretycznej. Choć wiadomo, z czasem to się będzie zmieniać, w końcu każda broń miała swojego pierwszego użytkownika.

Eona

  • Guest
Odp: Niecodzienna broń
« Reply #4 on: November 29, 2015, 05:48:43 PM »
Wychodzi na to, że pierwszym użytkownikiem będę ja ;) Dziękuje za rozjaśnienie sprawy.