Author Topic: Nie tylko RPG  (Read 16237 times)

Salem

  • Guest
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #15 on: December 02, 2015, 07:07:50 PM »
to się wychowałam na gołym chłopku skakającym po palmach i zabijającym jakieś potwory

o____0

Daisy

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 31
  • Propsy: 0
  • Stokroteł
    • View Profile
  • ID: 1975
  • Postać: Ranika/Oyka MacTeíne
  • Discord: Atomowa Stokrotka
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #16 on: December 02, 2015, 08:48:13 PM »
* Neverwintera zaczęłam ale aktualizacja ostatnia win8 uniemożliwia mi teraz granie

To chyba nie łidnołs bo mi działa bez problemu :p

Staram się do tego dotrzeć, na obecną chwile to od aktualizacji która usunęła mi wyniki gier itd odmawia mi posłużeństwa

Aćka

  • Guest
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #17 on: December 02, 2015, 08:55:34 PM »
Ja wychowałam się na tym jaskiniowcu jeżdżącym windą (Ugh!) i jaskiniowcu bijącym stwory (Prehistorik 1 i 2).
Nie gram ostatnio zbyt wiele, ale cenię sobie klasykę i gry strategiczne ponad efekciarstwo (hipsterrrr!), czyli wszelkie Heroesy (od I do III, dalej meh) Settlersy, Zeusy, Posejdony, Kleopatry, Age of Mythology i inne tego typu budowanie miast, na Tycooonach skończywszy (Hospital, Railroad, ZOO itp.).

Co nie zmienia faktu, że zajebistym cinematikiem nie pogardzę (tak w ramach odstępstwa od niechęci do efekciarstwa), bo potrafię docenić pracę grafików i animatorów!

Z tych "nowszych" gier, niewielu się trzymam. Próbowałam TESa online, Neverwintera online, grałam swego czasu w LoLa, ale od pół roku mi się nie chce. Boję się ściągać nowego Wieśka, bo nie chcę dać się wessać jak moi znajomi. Grałam we wszelkie gry ze świata TES i lubię, bardzo.

Z okazji przenosin na Toril z innych - z reguły autorskich - systemów, wróciłam do Baldur's Gate'a, Icewind Dale'a i Neverwinter Nights.
« Last Edit: December 02, 2015, 08:57:54 PM by Aćka »

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #18 on: December 02, 2015, 09:28:52 PM »
Ja się wychowywałem na platformówkach: Rayman i Jazz Jackrabbit(ach, cóż to była za gra!).
A co do jaskiniowców- pamiętam platformówkę "Tarza"- gra cudo, i ta grafika...

Zaś teraz to tylko klasyczne cRPG... (Panescape:Torment, gra wszech czasów- gra ktoś jeszcze, oprócz mnie?) A co do Lolów, Neverwinterów czy innych TESów online- nie lubię i nigdy nie lubiłem MMO. Niedawno grałem w Path of Exile, jak już wspomniałem, ale nie "wciągło" mnie.

Jak na razie jedyną grą online, która mnie naprawdę zachwyciła jest... Toril ;)
« Last Edit: December 02, 2015, 09:30:57 PM by Pan Tysiąca Twarzy »
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Daisy

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 31
  • Propsy: 0
  • Stokroteł
    • View Profile
  • ID: 1975
  • Postać: Ranika/Oyka MacTeíne
  • Discord: Atomowa Stokrotka
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #19 on: December 02, 2015, 10:25:04 PM »
Gdzie się podział Mario? Siatkówka z dwoma pikaczami? I ziomuś na wygląd Robinhooda który strzelał do duchów?
O Snake'u nie mówię nawet bo to klasyg XD

Albo stary Pegasus <3 Do dziś wielbię, kocham i wejście do mojego tv na nie czeka.

Przypominały mi się czasy jak wiele smarków siedziało przy jednej grze i graliśmy na wymianke bo tylko jedna/ dwie osoby coś takiego miały.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #20 on: December 03, 2015, 03:39:23 PM »
Gdzie się podział Mario? Siatkówka z dwoma pikaczami? I ziomuś na wygląd Robinhooda który strzelał do duchów?
O Snake'u nie mówię nawet bo to klasyg XD

Albo stary Pegasus <3 Do dziś wielbię, kocham i wejście do mojego tv na nie czeka.

Przypominały mi się czasy jak wiele smarków siedziało przy jednej grze i graliśmy na wymianke bo tylko jedna/ dwie osoby coś takiego miały.

Aż tak stary nie jestem ;) Ale pamiętam jak mój kolega miał starego pegasusa. Graliśmy w bijatykę, "żabę", jak to wówczas nazywaliśmy, czyli Battletoads and double dragon. Ktoś coś?

PS. Ale się sentymentalnie zrobiło...
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #21 on: December 03, 2015, 04:48:56 PM »
Pegasus? Mario? No i jeszcze Contra... Hmm...
https://www.youtube.com/watch?v=96lmzEpFt5E
:D

Ale faktycznie, NES to jest klasyka. Do dziś czasem sobie w coś z tego pogram, tyle że emulator i pad do kompa to już nie to samo. Z drugiej strony, dopiero na kompie udało mi się Dizziego przejść (dzięki za możliwość sejwowania).

Daisy

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 31
  • Propsy: 0
  • Stokroteł
    • View Profile
  • ID: 1975
  • Postać: Ranika/Oyka MacTeíne
  • Discord: Atomowa Stokrotka
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #22 on: December 03, 2015, 05:07:58 PM »
*Czuje się stara*



To i tak będzie moją ulubioną grą ponad wszystkie inne! Nawet symulator kozy się nie umywa XD

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #23 on: December 03, 2015, 05:19:55 PM »
A ja swoją bibliotekę zwiększyłem o fallouta pierwszego i drugiego.

W życiu bym nie pomyślał, że tak bardzo spodoba mi się granie idiotą. Teraz tylko pytanie czy trzymać inta na 1 czy 2....

Btw. dla fanów klasycznych Crpgów polecam Pillars of Eternity. Nie zawiedziecie się.
« Last Edit: December 03, 2015, 05:22:12 PM by Ronald »
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #24 on: December 03, 2015, 06:13:18 PM »
Btw. dla fanów klasycznych Crpgów polecam Pillars of Eternity. Nie zawiedziecie się.

Heh, mam taki zamiar, ale czasu mało... A tak w ogóle, to zastanawiam się nad tym co wybrać: wspomniane Pillarsy czy Divinity: Original Sin? O jednym i o drugim czytałem same pochwały, dlatego nie wiem, co kupić....
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #25 on: December 03, 2015, 06:30:42 PM »
Mam obydwie gry i szczerze polecam Pillarsy.
Divinity jest takie....śmieszkowe. Z przymrużeniem oka. I mechanicznie niby fajnie, ale.....chaotycznie. Nie mogłem się w tej grze odnaleźć.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #26 on: December 03, 2015, 06:35:59 PM »
*gryzie się w język*
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #27 on: December 03, 2015, 07:26:45 PM »
Ok, czyli wygląda na to, że Pillarsy pójdą na pierwszy ogień. Chociaż w Divinity zamierzam prędzej czy później zagrać, bo zaintrygowała mnie mechanika interakcji z otoczeniem.
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Salem

  • Guest
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #28 on: December 03, 2015, 07:41:17 PM »
Pillarsy dobre są. I co jakiś czas konkretnie przecenione. W styczniu wychodzi zaś druga część DLC, więc tym bardziej polecam.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Nie tylko RPG
« Reply #29 on: December 03, 2015, 07:57:16 PM »
Właśnie słuchałem soundtracka. Jest zaje... świetny.

Ale się offtopic zrobił...a miało nie być o rpg...

To wracając do tematu: Plants vs Zombies anyone?
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.