Author Topic: Gildia Kupiecka  (Read 3352 times)

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Gildia Kupiecka
« on: November 24, 2015, 01:13:56 PM »
Witajcie Podróżnicy,

Zgodnie z plotką, która pojawiła się ostatnio, chcielibyśmy wam przedstawić pomysł, jaki wytworzył się w naszych głowach. Ja oraz Skaje, uknuliśmy plan Gildii Kupieckiej. Do wspólnej zabawy zapraszamy przede wszystkim postacie parające się handlem, ale i wszelkiej maści najemników, oficjeli, czy innych, którzy odnajdą się w merkantylistycznej fabule. Powoli tworzymy stronę organizacji, której jeszcze daleko do finalnego wyglądu, ale myślę, że można załapać ogólny zarys kierunku, w którym zmierzamy. Oferujemy sesje, powiązania, zapewne jakieś intrygi, możliwość działań politycznych z innymi organizacjami, a przede wszystkim możliwość rozwoju postaci i dobrą zabawę  Akceptujemy zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Nasza organizacja ma wpisywać się w życie miasta, co oznacza, że "los jak gówno na kole - raz na górze, raz na dole". Realizujemy cele naszych postaci, owszem, ale pamiętamy, że najważniejsza jest opowieść. Jeżeli czujecie się zachęceni, to wszelkie zgłoszenia, dotyczące czy to dołączenia, czy współpracy prosimy kierować do ID 80 i 57. Zapraszamy!

Tworzymy też powoli naszą stronę, na której będą się pojawiać wszelkie ogłosznia, zmiany, obecne trendy kupieckie, bezpieczne/niebezpieczne szlaki i różne inne rzeczy potrzebne do fabularnego umiejscowienia swojej postaci handlarza w Faerunie ;) Przepraszam za jej jakość, ale to pierwsza strona, jaką robię w życiu. Wszelkie uwagi bardzo mile widziane! Najlepiej jeszcze konstruktywne, bo sam mogę nie ogarnąć jak coś zmienić :P

https://kupcynerimy.wordpress.com/

« Last Edit: November 24, 2015, 01:33:52 PM by Sokolnik »
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #1 on: November 24, 2015, 06:33:50 PM »
Obsługa strony jest prosta, ale wymienię to, bo nie każdy może zauważyć (ja na początku nie zauważyłem). W prawym górnym rogu znajduje się "Menu". Taki kwadracik z poziomymi kreskami. Jak na niego naciśniemy, to rozwija się pasek wyboru strony i tam można sobie przełączyć ze strony statutowej na Listę Członków, czy Kupiecką Mapę. Tak jak mówiłem, wszystko jeszcze się tworzy, więć przepraszam za jakość.

PIERWSZE OBADY 15-go GRUDNIA O GODZINIE 20:00. Myślę, że wszyscy będą w stanie wtedy się pojawić. Czy zagramy na Miejscu Spotkań, czy gdzies przez komunikator to się zobaczy. Tymczasem, do zobaczenia :)

PS: Wciąż zachęcam do wspólnej gry tych, którzy się nie zdecydowali :P
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #2 on: December 01, 2015, 09:43:57 PM »
Ponieważ wiadomości, rozmów i zgłoszeń jest dość sporo, bardzo bym prosił po przyjęciu o wysyłanie do mnie krótkiego opisu postaci na stronę :) Przykład widnieje pod Lutherem Culhane na stronie (Przypominam Menu w prawym górnym rogu -> Lista Członków).
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #3 on: December 15, 2015, 10:18:12 AM »
Kupcy mali i duzi ;) Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia zaplanowane jest Sobotę, 19-go o 19:00. Stwierdziłem, że dzisiaj większość osób może mieć nie mieć czasu, czy walczyć z przedświętecznymi zaliczeniami. Dlatego prosiłbym o obecność o 19:00 na IRCu coby wszystkich zebrać w jednym miejscu i wybierzemy jakieś miejsce, czy to do sesji Real Time, czy w przypadku braku surowca jakim jest czas, pół-offtopowego spotkania.

Ze spotkania przygotuję oczywiście mały skrót, który pojawi się na stronie. Dzięki wszystkim z góry za przybycie ;)
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #4 on: December 19, 2015, 06:32:34 PM »
a jednak zdążymy :D
« Last Edit: December 19, 2015, 07:07:38 PM by Sokolnik »
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #5 on: January 19, 2016, 11:12:20 AM »
Czołem, zbliża się kolejne posiedzenie ze względu na ilość zrekrutowanych osób. Byłoby fantastycznie poznać wasze zdanie i przedyskutować ostatnie wydarzenia. Zapraszam W piątek 22-go stycznia o godzinie 20 na IRC'a. Jestem doskonale świadomy, że to piątek piąteczek piątunio, więc jeżeli ktoś ma plany wyjściowe, a chciałby się pojawić to dajcie proszę znać, że termin wybrałem tragiczny i przesuniemy na jakiś inny ;)

Póki co - zapraszam.
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

SeT

  • Guest
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #6 on: January 19, 2016, 01:50:18 PM »
A ludzie od bicia innych i warczenie też mają być na posiedzeniu, czy może nie?

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #7 on: January 21, 2016, 08:15:03 PM »
Pewnie, że mają być. Bardzo bym chciał, bo planujemy małe roszady. Poza tym spotkanie, na prośbę uczestników, odbędzie się w formie sesji :) Jutro załoze odpowiedni wątek.
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Lhia

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 87
  • Propsy: 0
  • Her Serenity
    • View Profile
  • ID: 441
  • Postać: Ashayell Agrivar
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #8 on: January 21, 2016, 10:33:42 PM »
Ja pytanie mam, czy da się te ircowe cuda przesunąć na 22:30? Bo jutro w pracy będę miała zapieprz, i mogę nie dać rady, a pracuję do 22.
Passion has overthrown tyrants and freed prisoners and slaves. Passion has brought justice where there was savagery. Passion has created freedom where there was nothing but fear. Passion has helped souls rise from the ashes of their horrible lives and build something better, stronger, more beautiful

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Gildia Kupiecka
« Reply #9 on: February 01, 2016, 03:01:47 AM »
Wszelkie sprawy wewnętrzne zostają przeniesione do działu wewnętrznego Gildii. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany dołączeniem, to bardzo proszę skontaktować się ze mną, bądź Skaje za pośrednictwem Torila. To co nas najbardziej interesuje to rola, w jakiej ktoś się przyłącza, obszary handlowe w wypadku członka kupieckiej części, nick na forum (żeby można było dodać do działu) oraz krotki opis postaci na stronę Gildii, który uwzględnia przede wszystkim jej rutynowe działania, kwestie światopoglądowe i wszystko co związane z kupiectwem. Wzór można zobaczyć na stronie (powtarzam - prawy górny róg to menu -> Lista Członków).

Skaje = Sulinae Imden
Ja = działu Culhane
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."