Author Topic: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss  (Read 17927 times)

Zet

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 373
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #60 on: January 09, 2017, 01:44:48 PM »
Kroplę Pierwszej Krwi
 - idealne dal mojego PPka :P

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #61 on: January 09, 2017, 06:24:00 PM »
2 i 3 dla mnie, aczkolwiek 1 też kusi... Tylko nie wiem czy ja czasem nie znam tego scenariusza z konsultacji, a nie chciałabym sobie w razie czego psuć zabawy ;p
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Willow

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • Postać: Vein
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #62 on: January 10, 2017, 05:21:41 PM »
Zdecydowanie najchętniej zagrałbym w 1.

Lasair

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 32
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 332
  • Postać: Lasair
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #63 on: January 11, 2017, 11:02:03 AM »
1 i 5 :) Z czego ze szczególnym naciskiem na 1 - bardzo lubię takie sesje, ale trafienie na taką to jak łowienie kropli w morzu.

Nocny

  • Szczur
  • *
  • Posts: 1
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 1511
  • Postać: Wan Rovean
  • Discord: Nocny
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #64 on: January 11, 2017, 11:24:09 AM »
1 i 3 skusiły mnie najbardziej. Lubię takie klimaty, może być naprawdę ciekawie.

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #65 on: February 22, 2017, 06:24:38 PM »
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali w ankiecie. :)

Wynik wskazuje na to, że realizacji w najbliższym czasie doczekają się koncepcja pierwsza i ostatnia. Ta pierwsza jest już w toku i na 100% wystartuje (trwa prolog, piszę dopiero teraz, żebyście się nie martwili brakiem odpowiedzi). Drugą wezmę, jak odpadnie któraś z bieżących przygód. Czuwajcie, nabory będą ogłaszane w tym temacie. Tymczasem myślę o temacie otwartych MS-ów, więc chyba niedługo i tak się zobaczymy.

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #66 on: March 24, 2017, 01:06:10 AM »
Koło Fortuny — sesja w Miejscu Spotkań

(planowany termin: 31 marca 2017, od godz. 16.00-17.30)



Typ sesji: krótka
Czas trwania:
— fabularnie: nie więcej niż jeden wieczór
— realnie: ok. 8-9 godzin (sesja dynamiczna/real time w Miejscu Spotkań)
Dla kogo (gracze): miłośników dobrej, wesołej zabawy — wstęp wolny!
Dla kogo (postacie): jw. — wstęp wolny!
Liczba graczy: jak to w karczmie/na festynach — dowolna (UWAGA! Liczba całkowita osób na wydarzeniu ≠ liczba losujących)
Możliwe konsekwencje: beczka śmiechu, kupa frajdy, kac i zgon. Bardziej serio: sesja towarzyska niskiego ryzyka, możliwe najwyżej „skutki picia wódki” (raczej na wesoło niż poważnie)
Przewidywane nagrody: fanty z loterii
Tło: przebywające od jakiegoś czasu w Skraju Leśne Kuny, Strunnicy z Telflamm, postanawiają uczcić obchody Wysokiej Monety nietypową loterią fantową. Za pobranie numerka trzeba będzie zapłacić... własnym czasem. Losujący musi zadeklarować, że wyuczy innego uczestnika gry podstaw swojego rzemiosła flagowego. O wyborze ucznia zadecyduje... sam przedmiot. Uczymy tego delikwenta, którego fant wylosowaliśmy. Jeśli chcemy się wykpić od płacenia nauką, możemy przyjąć od Strunników humorystyczne, kreatywne wyzwanie.
Emocjonującej zabawie w losowanie mogą towarzyszyć pokazy strunnickich talentów. Do wspólnego świętowania w „Ubitym Interesie” zaproszony jest każdy chętny. Na czas loterii pan Dolgee obniża koszty dań i trunków (część z nich jest darmowa). Fantów na loterię dostarczają Kuny, zamożni fundatorzy i zwykli Skrajanie.
Wiedza niejawna (aspekty ukryte, utrapienia): NIE

UWAGA!

Drobiazgi na loterię to proste, choć pełne wdzięku, słabe magiczne cacuszka, bibeloty, akcesoria typowo jajcarskie, zgrabne, nieduże rękodzieło czy pamiątki. Nie przewiduję zasypywania graczy nagrodami o zbyt wysokiej wartości/jakości/bojowości. Występy artystyczne zostaną dostosowane do liczby i zaangażowania graczy (przy dużym obłożeniu, będą okrojone lub zabraknie na nie miejsca; chciałabym zmieścić się w jednym wieczorze).

REGULAMIN LOTERII:

1. W zabawie wziąć można udział jedną, dowolną postacią (w tym NPC).
2. Fanty na loterię powinny spełniać kryterium przedstawione powyżej. Nie mogą być to potężne przedmioty, dorównujące mocą i wartością artefaktom za sesje o wyższym stopniu trudności.
3. W imieniu jednej postaci (PP/NPC) możemy zgłosić maksymalnie trzy przedmioty. Darczyńcy są jawni i nie istnieje opcja ukrycia personaliów. Wszystkie postaci danego gracza mogą być darczyńcami.
4. Fanty na loterię zgłaszamy na pocztę w grze do pomysłodawczyni, jednocześnie prowadzącej imprezę, czyli pod ID 1307 (postać główna: Altair Dar-Mingħajr), do dnia 28.03.2017, do północy. W treści wiadomości zamieszczamy nazwę i krótki opis przedmiotu. Bardzo mile widziane załączone/podlinkowane grafiki. W temacie wiadomości wpisujemy „LOTERIA” lub cokolwiek nawiązującego do eventu.
5. Losy na loterię mają postać blankietów z numerem fantu oraz wykropkowanym polem na wpisanie personaliów ucznia. W momencie, w którym ujawnia się darowany przedmiot, wiadomo już też, kto go ofiarował. Szczęśliwiec wpisuje nazwisko darczyńcy i składa podpis, zobowiązując się do nauki rzemiosła.
6. Ubity Interes, choć nieco bardziej przystępny tego dnia, posiada (wówczas nawet i liczniejszą), fachową ochronę. Proszę mieć to na uwadze, jeśli kto chciałby wpaść z intencją wywołania burdy.

PROLOG

Dzień się złoci, noc się mroczy,
Fortuna zaś kołem toczy.
Choć pracujesz, chomikujesz,
Zawdy szczęścia potrzebujesz.

Fart wszakże wysiłek lubi
I nagroda trud hołubi.
Praca flirtuje z talentem,
A codzienny znój — ze świętem.

Przyjdź więc z nami pobalować,
Ładne cacko wylosować,
Smykałkami się podzielić,
Trochę najeść i podchmielić.

I miesiączka chesowego,
Wieczorem dnia wiosennego
Zajrzyj do Sama naszego,
„Interesu Ubitego”!

Ogłoszenia na słupach, murach i belkach stropowych, nad szynkwasami w gospodach i powtarzane ustami wynajętych gońców, wyrosły jak grzyby po deszczu i szybko dotarły do większości zakątków skrajeńskiej cywilizacji.

KOŁO FORTUNY — LOTERIA FANTOWA!

Najdroższe Skrajanki, Morowi Skrajanie! Dzielne Podróżne, Najmilsi Przyjezdni! Seniorzy Szanowni i Młodzieży Miła!

Tylko wieczorem, dziewiątego dnia trzeciego dekadnia chesa [29 chesa, przyp. aut.], w „Ubitym Interesie” Jego Szanownej Mości Kochanego Smykałki, Pana Dolgee — Wielka Loteria Fantowa! Puść w ruch Koło Fortuny i wygraj zacny fant! Wstąp, jeśliś ciekaw, zapłać własnym czasem lub... przyjmij wyzwanie! Zakup los i ciesz oczy cackami spod rąk najlepszych rzemieślników Faerûnu! Zabaw się razem z nami, kompanią Leśnych Kun — Strunników z Telflamm pod wodzą Gasseta Ciemnej Łzy! Tylko w ten jeden, jedyny dzień! — nie przegap i spędź czas w najlepszym towarzystwie! Tylko tego jednego wieczora — wielka obniżka cen dań i alkoholi!

Chętnych ofiarować fanty na loterię prosimy o kontakt z Kiką [1307] lub panem Dolgee, w karczmie „Ubity Interes”. Przedmioty podpisane przez darczyńców przyjmujemy do wtorku.

W imieniu Gasseta Ciemnej Łzy,
Wielki Mesmero, Strunnik
Lanadan Calixto
« Last Edit: July 08, 2017, 11:09:12 PM by Friss »

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #67 on: April 18, 2017, 10:57:03 PM »
Kule pełne blasku — sesja w Niezapomnianych Krainach

(planowany termin: start po ustaleniu zaplecza z chętnymi)


Typ sesji: krótka
Czas trwania:
— fabularnie: tydzień (niekoniecznie pełen, zobaczy się)
— realnie: swobodna sesja masowa/zbiorowa z otwartym dostępem, najprawdopodobniej bez limitu odpisów i sztywnych ram czasowych
Dla kogo (gracze): miłośników dobrej, wesołej zabawy — wstęp wolny!
Dla kogo (postacie): jw. — wstęp wolny!
Liczba graczy: jak to w karczmie/na festynach — dowolna
Możliwe konsekwencje: znikomego do niskiego ryzyka; można się co najwyżej upić/wzbogacić/zabawić (niepotrzebne skreślić). Oczywiście, na jarmark mogą przyjść „ci źli”, nawet mimo ochrony
Przewidywane nagrody: wszystko, co da radę ugrać: kupić, wylicytować, wygrać (w zależności od rodzaju i możliwości podjętej aktywności)
Tło: z okazji obchodów Kul, Święta Hojności, władze Przystani Nerimy, wspólnie z samymi mieszkańcami, organizują tygodniowy jarmark z licznymi atrakcjami, mającymi przyciągnąć przyjezdnych, kupców i turystów. Wśród proponowanych rozrywek znajdują się rozmaite konkursy zręcznościowe, popisy bardów i artystów, degustacje, prezentacja rzemiosła i rękodzieła uzdolnionych Skrajan. Wydarzenie ma charakter demokratyczny; obok miejscowej śmietanki i zamożnych handlarzy pojawia się również prosty lud.
Wiedza niejawna (aspekty ukryte, utrapienia): NIE

UWAGA!

Tego, jakie konkretnie atrakcje się pojawią, nie jestem w stanie ustalić „na teraz”. Wszystko zależy od zainteresowania graczy. Chciałabym, aby powstał znany już samograj, gdzie narrator jedynie z grubsza nadzoruje sytuację, a poszczególne stoiska i stanowiska konkursowe/degustacyjne, etc., kontrolują (przynajmniej w pewnym stopniu) sami użytkownicy. Skraj posiada wielu kupców i rzemieślników, a także osoby obeznane z walką i sportami (łuczników, szermierzy, etc.). Byłoby pożądane (i fajne), gdyby rolę handlarzy/prezentujących/instruktorów przejęli właśnie „operatorzy” tych postaci. Fabularnie zajdzie mała retrospekcja: Kule są 10 kwietnia (tarsakha), a nie możemy nazbyt tej daty przesunąć (uprzedzając pytania: nie, nie miałam kiedy zająć się tym wcześniej). Zobaczymy, czy znajdzie się popyt na taką „masówkę”. Pewną atrakcją mogą być niewykorzystane przedmioty z loterii. Resztę ustalę z graczami, którzy rzeczywiście zechcieliby (i potrafili) poświęcić czas zorganizowaniu zaplecza takiej sesji. Założymy sobie grupę na Discordzie/organizacyjny i tam ustalimy, jakie kramy/atrakcje/osobliwości zechcemy pokazać światu. Na zgłoszenia do mnie (poczta w grze lub w tym temacie) czekam, powiedzmy, parę dni (będę w stanie ocenić frekwencję względnie szybko), nie dłużej niż tydzień.
« Last Edit: July 08, 2017, 11:06:15 PM by Friss »

Arinella

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 16
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 722
  • Postać: Arinella Seliadan
  • Discord: Arin
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #68 on: April 19, 2017, 08:27:44 AM »
Na pewno wezmę udział w sesji, ale na straganie postawiłabym jakiegoś NPC, Arin średnio się do tego nadaje ;D Jestem bardzo za turniejem łuczniczym, jako atrakcje dałabym żonglerów, akrobatów,  jako niezależne wpisy. Ktoś się założy, że przejdzie na linie nad głowami bawiących się.  Takie coś można przygotować wcześniej i mówię tu o opisie max 15 zdań, nie a4.
Ewentualnie jakieś słyszane "łapać złodzieja" w tłumie, gdzie każdy sprawdzi, czy ma sakiewkę.
Mogę dać jakieś gadżety na wygrane.

Eona

  • Guest
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #69 on: April 19, 2017, 02:46:02 PM »
Szaradira może postawić stoisko: książki, biżuteria, przedmioty z kości i trochę innych bibelotów.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #70 on: April 19, 2017, 06:18:58 PM »
Klasycznie, stoisko z winem i miksturkami alchemicznymi, od NPCtki stoisko z wypiekami i słodyczami.
Plus mogę ruszyć jakieś NPCe ;)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #71 on: April 19, 2017, 07:38:37 PM »
Ok, chętni dostali ode mnie dostęp do zaplecza na pw w grze i grupy na Disco. Tam sobie wszystko wykminimy. :)

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #72 on: April 20, 2017, 06:36:28 PM »
To ten...
Clair stoiska nie ma za bardzo z czego ogarniać (konkurencji dla Mistrzyni robić nie będzie), ale coś w rodzaju mini-konkursu rzucania nożami, czy sztyletami może pociągnąć (o ile znajdzie się ktoś, kto nagrody zafunduje xP)

Z innych pomysłów:
Konkurs picia, ale to raczej dla Eredora do zorganizowania (reklama karczmy przy okazji się zrobi). Nawet coś jakby pomysł na równanie do wyliczania zwycięzcy "starcia" wykminiłem ^^

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #73 on: April 20, 2017, 07:52:27 PM »
Zajrzyj na Disco, Tori, dorzucę do grupy.

Pomysły pomysłami, ale nie o to, by nawymyślać ich mnóstwo i nie miał kto ogarniać. Chcesz Eredora? Proszę bardzo, ale zajmij się tym elementem. :)

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Magia ma kolor krwi. Sesje u Friss
« Reply #74 on: April 20, 2017, 07:58:49 PM »
Zajrzałem i dodanym. Dzięki :)

No i wiem, że pomysły sobie, realizacja sobie. Mogę się zająć (technicznie rzecz biorąc, wymyśliłem tego NPCa, więc...), tylko i tak nieco porad co do prowadzenia pewnie będę potrzebował, jako że tu to bardziej doświadczone ludzie są i w ogóle... ^^