Trzeci Materialny > Strefa dzikiej magii

Błędy w czarach

<< < (2/7) > >>

Spookie:
Dzięki. Kopia wyższego poziomu została usunięta.

Shinen-san:
Parę czarów jest w innych szkołach magii, niż bym się spodziewał.


--- Quote from: Sieć Cieni ---(...)cienie otaczające wybrany obiekt podnoszą się z ziemi(...)
--- End quote ---
To brzmi raczej jak transmutacja, nie jak przywoływanie. Manipulowanie cieniami jest z kolei tradycyjnie domeną magii iluzyjnej (chyba...?)

--- Quote from: Maska Cieni ---Zaklęcie tworzy na twarzy rzucającego magiczną maskę złożoną z nieprzeniknionej ciemności, która zasłania dokładnie rysy twarzy czarującego, a także nie pozwala magicznie zobaczyć jego oblicza poprzez wróżenie lub magiczny wzrok.
--- End quote ---
Jak wyżej. To również widziałbym jako manipulowanie cieniem. Dodatkowe punkty za to, że to służy do szeroko pojętego oszustwa.


--- Quote from: Uparte Ostrze Shelgarna ---Ostrze jest stworzone z mocy(...)
--- End quote ---

--- Quote from: Lanca Grzmotu ---Zaklęcie tworzy z czystej mocy lancę(...)
--- End quote ---
Manipulowanie energią to raczej inwokacje?


--- Quote from: Żrący dotyk ---Zaklęcie pokrywa dłonie rzucające czar warstwą kwasu(...)
--- End quote ---

--- Quote from: Kwasowa Strzała Melfa ---Zaklęcie przywołuje strzałę stworzoną w całości ze żrącego kwasu.
--- End quote ---

--- Quote from: Kwasowe Zionięcie Mestila ---Dzięki temu zaklęciu można jednokrotnie zionąć chmurą kwasu(...)
--- End quote ---
Jeśli zaklęcie tworzy kwas, ja widziałbym je jako Przywoływanie.


--- Quote from: Czarne Światło ---Zaklęcie tworzy kilkumetrowy obszar ciemności(...)
--- End quote ---
Tworzenie światła/ciemności widziałbym jako Inwokacje, tak jak przy zaklęciu Ciemność czy Światło Dnia.


--- Quote from: Kieszeń Międzywymiarowa ---Po rzuceniu zaklęcia dotyk dłoni przenosi niewielki obiekt (30 x 30 x 30 cm) do niewidzialnej kieszeni międzywymiarowej. Można potem przywołać go w dowolnym momencie, choć przedmiot może bezpiecznie przebywać w kieszeni najwyżej przez godzinę - później istnieje ciągle wzrastające ryzyko, że przedmiot zostanie wchłonięty przez plan astralny.
--- End quote ---
Manipulacje na poziomie planów to po mojemu stricte domena Przywołań.


--- Quote from: Lodowa Nawałnica ---Nawałnica powoduje rany czysto fizyczne od uderzającego gradu i odmrożenia od magicznego zimna.
--- End quote ---
Jeśli coś tworzy coś materialnego (gradziny), to powinno mieć coś wspólnego z przywołaniem. Po mojemu zimno jest tylko efektem ubocznym.

Shinen-san:
Właśnie w tym wic. Ja też  8)
Nawiasem mówiąc: tłumaczenie "inwokacje" jakoś do mnie nie przemawia. "Wywoływanie" znacznie bardziej.

Dane za Podręcznik Gracza v.3,5 oraz Spell Compendium v. 3,5
[SC] Sieć Cieni // Web of Shadows - Iluzje
[SC] Maska Cieni // Shadow Mask - Iluzje
[SC] Uparte Ostrze // Persistent Blade - Inwokacje
[SC] Lanca Grzmotu // Sound Lance - Inwokacje
[SC] Żrący Dotyk // Corrosive Grasp - Przyzywanie
[PG] KSM - Przyzywanie
[SC] Kwasowe Zionięcie // Acid Breath - Przyzywanie
[SC] Czarne Światło // Blacklight - Inwokacje

Jedynie co do LN się pomyliłem :)
A co do Kieszeni Międzywymiarowej - samego zaklęcia nie mogę znaleźć, ale działający na identycznej zasadzie Tajemny Schowek Leoumunda to już Przyzywanie.

Spookie:
Większość czarów tak naprawdę pasuje do kilku szkół i niektóre są do kilku przypisane, ale dla nas takie rozwiązanie nie jest możliwe. Wymagałoby przebudowywania systemu i wprowadzałoby wiele zamieszania. Takie szkoły jakie są do czarów dobrane w tej chwili, będą niestety musiały pozostać.

Smaug:
W magii objawień na III i IV piętrze występuje jedno i to samo zaklęcie - rozproszenie magii. Tak powinno być? W dodatku na IV pietrze opis jest skrócony, jakby było to niepełne kopiuj - wklej.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version