Author Topic: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry  (Read 53291 times)

Avalone

  • Szczur
  • *
  • Posts: 2
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: SidhanaVikhel/Aritta
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #270 on: July 24, 2019, 08:54:15 PM »
Zgłasza Arittę

Fenris

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 14
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Fenris
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #271 on: July 24, 2019, 11:31:07 PM »
Zgłaszam Fenrisa, jeśli się załapie.

Ale którą wersję, tą grzeczniejszą czy wręcz przeciwnie? :P

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #272 on: July 25, 2019, 07:50:56 AM »
Pytacie mnie w listach, czy chaotyczny neutralny sie liczy. Krotka odpowiedz brzmi: NIE.

Dluzsza brzmi: true neutral to "neutralny neutralny". Szukam postaci, ktore beda moralnie dobre, nie beda ciagnac w swoja strone, nie beda kombinowac na boku i tak dalej - chce opowiedziec o grupie smialkow o czystych sercach. Stad ten wymog. Chaotic neutral to inaczej kaprysny samolubny.

***
Nadal mozna sie zglaszac na sesje! Wyboru dokonam w niedziele. Cieszy mnie tak duze zainteresowanie :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Eonka

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 159
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • ID: 2699
  • Postać: Mara
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #273 on: July 26, 2019, 07:35:45 PM »
A co tam, zgłaszam Shallahai
Jako, że jest true neutral, wyjaśnienie: Serce dobre, ale wunsz swoje wymagania ma i trzeba je wypełnić

achaa

  • Szczur
  • *
  • Posts: 1
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Alden
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #274 on: July 28, 2019, 11:55:30 AM »
Zgłaszam Aldena

Grrreta

  • Guest
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #275 on: July 28, 2019, 02:47:36 PM »
Zgłaszam się, choć mogę być w roli rezerwowej, bo trochę tych fabuł się kręci. Ale aż szkoda przegapić ;)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #276 on: July 28, 2019, 08:50:37 PM »
W księżycową, jasną noc zagrają (według kolejności ID):

Szakran 1442
Lola 2445
Saynea Neerie 2502
Alden 2658
Luna 2666
Shallahai 2699

Zespół roboczo zwany "Szakran i jego harem, i oj, co tu robi Alden?". Wyślę Wam wkrótce link do discorda, na którym omówimy kwestie organizacyjne.

Dziękuję za duże zainteresowanie rekrutacją :) W przyszłości będą kolejne!
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #277 on: July 31, 2019, 01:39:29 PM »
koncepcja #24 - O świcie
co?

Ogłoszenie!

Tajemnicze, ale niewątpliwie śmiertelne niebezpieczeństwo zawisło nad Zaazesspur! Wszyscy ci, którym nie jest obojętne dobro miasta, a w sercu gorzeje płomień sprawiedliwości, niech stawią się na wezwanie Świętego Ramedara i zaprzęgną swój umysł oraz silne ramię w służbie dobru, ku chwale Ilmatera! Śmiałków czeka cześć i chwała, a ponieważ słusznym jest, by dobre uczynki spotykały się z odpowiednią nagrodą, prócz wszelkich zaszczytów, jakie czekają na przyszłych bohaterów, zostaną oni również odpowiednio wynagrodzeni. Twardą monetą.
Pytać o Ishellala lub zostawić wiadomość w karczmie Pod Kosmatym Zadkiem.

Mile widziany silny kapłan Ilmatera.
Nie strzelać do drowów.

Sesję prowadzę ja. To będzie real time (MS) w godzinach 19:00-24:00, w środę 7.08. Waszym zadaniem będzie rozwikłać zagadkę w zadanym czasie (czyli w trakcie trwania MSa); jeśli zdążycie, wszystko się dobrze skończy, jeśli nie, to... będą konsekwencje.
Z sesji nie przewiduje się lootu - będą natomiast przysługi, wiedza, aspekty, zdolności, motywy do samodzielnej dalszej gry; "miękkie" nagrody.

dla kogo? dla wszystkich, którzy chcą współpracować z kościołem Ilmatera w Tethyrze i równocześnie z drowem Ishellalem.
gdzie? w specjalnie stworzonym Miejscu Spotkań
poziom zagrożeń? niski
sesja przyjazna początkującym? tak
zgłoszenia na pocztę do Ishellala - ID 2446. Zgłoszenia wysłane do mnie nie będą ważne. O składzie drużyny zdecyduje Ishellal.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #278 on: August 01, 2019, 11:05:09 PM »
Ishellal (2446) dobrał sobie Zeta (1442), Kanarka (1836) i Naczelnego Złośnika (2534). niniejszym zamykamy rekrutację!
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #279 on: November 27, 2019, 11:24:24 AM »
koncepcja #25 - Klęska urodzaju
co? nadmiar dobra ciepło zimno sucho mokro zagadka magia żywioły

Na pustyni Calim jest sucho.
Chyba, że traficie do domu Malkyn Morningfall, kobiety, która postanowiła zostać odludkiem - bo nad jej domem od pięciu dni pada deszcz.
Bez przerwy.
Co z tym zrobić? Czy to klątwa, czy błogosławieństwo? Czy tak powinno być? A może któryś z bogów płacze, bo Malkyn odtrąciła jego zaloty?

dla kogo? Dla postaci, które lubią kombinować, i graczy, którzy lubią być dociekliwi
gdzie? Miejsce Spotkań - gramy w poniedziałek 2.12, w godz. 19:00-24:00 bez możliwości przedłużenia
poziom zagrożeń? Średni. Nie przewiduję walki, natomiast będą zagrożenia środowiskowe i ryzyko utraty postaci przy nieracjonalnych zachowaniach
sesja przyjazna początkującym? Tak
zgłoszenia proszę wyłącznie na pocztę (ID 89). Wybiorę maksymalnie pięć postaci, decydując na podstawie odpowiedzi na pytanie: z czym kojarzy Ci się deszcz? (Polecam odpowiadanie w imieniu postaci. Plis krótko, jedno słowo to też dobra odpowiedź, ale elaborat to zła odpowiedź :) ).
Uwaga - dodatkowym kryterium jest tempo odpisywania. Wymagam posta raz na 10 minut, żeby sesja szła sprawnie.

//edit
czekam na zgłoszenia do końca soboty 30.11!
« Last Edit: November 27, 2019, 11:36:39 AM by Hydra »
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #280 on: January 22, 2020, 03:50:34 PM »
uwaga uwaga OGŁOSZENIE PARAFIALNE

pisałam już gdzie się dało, ale powtórzę - nie ma mnie w aktywnej grze do ok. 3.02, bo się przeprowadzam do Pana Zeta i nie mam głowy do sesji.
wrócę i będziemy przygodować dalej.
cheers <3
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #281 on: March 17, 2020, 04:26:08 PM »
koncepcja #26 - Zębowa wróżka
co? zagadka wiedźma kocioł czary składniki gadane

Dawno dawno temu, za górami, za lasami była sobie wioska Omlar, pełna szczęśliwych ludzi i grzecznych dzieci.
Wioski oczywiście dawno już nie ma, a jej mieszkańcy zostali przepędzeni na cztery wiatry. Góry Omlarandin to nie jest dobre miejsce na takie sielankowe życie. Ludzie ze wsi tymi wszystkimi uśmiechami bardzo irytowali sąsiadów.
W Omlar pozostał jednak ostatni żywy człowiek, który pamięta dawne czasy, a w jego gębie pozostał ostatni, ostatni ząb. I ten najostatniejszy ząb ostatniego człowieka, który wciąż żyje w szczęśliwej wsi, jest potrzebny pewnej tethyrskiej wiedźmie. Byleby niepołamany.

Wiedźma obiecała, że dla każdego śmiałka uwarzy w nagrodę taką miksturę, jakiej ów śmiałek - bądź śmiałkini - sobie zażyczy. A to naprawdę zdolna wiedźma jest.

dla kogo? dla graczy, którzy lubią samodzielnie wymyślać rozwiązania postawionych problemów. cztery miejsca.
gdzie? Miejsce Spotkań - gramy w czwartek 26.03, w godz. 19:00-24:00 bez możliwości przedłużenia
poziom zagrożeń? niski. zależy mi, żeby to była sesja gadana, społeczna i zagadkowa - NPCe będą aktywnie unikać walki. proszę tego nie mylić z "poddawać się".
sesja przyjazna początkującym? tak
zgłoszenia na pocztę ID 89 do końca tygodnia (22.03). jak piszecie gdzie indziej, to potem gubię Wasze zgłoszenia, więc pocztą :)
Uwaga - ważnym kryterium jest tempo odpisywania. Wymagam posta raz na 10 minut, żeby sesja szła sprawnie.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #282 on: May 06, 2020, 01:40:45 PM »
koncepcja #27 - Podaj cegłę!
co?
Krasnoludzki Związek Budowlańców ogłasza, co następuje:
ósmego dnia mirtula roku 1377 wedle Rachuby Dolin w centrum Zazesspuru odbędą się

NIEPOWTARZALNE
JEDYNE W SWOIM RODZAJU
CAŁKOWICIE UNIKATOWE

warsztaty murarskie!

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia podstawowego szkolenia w budowlance krasnoludzkiej. Organizator zapewnia wodę i krakersy. Rękawice ochronne we własnym zakresie.

dla kogo? dla wszystkich chętnych - wstęp wolny
gdzie? w Miejscu Spotkań, w sobotę 09.05, 16:00-21:00
typ sesji? humorystyczna
poziom zagrożeń? guz od cegły
sesja przyjazna początkującym? zdecydowanie
zgłoszenia nie dotyczy
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #283 on: October 25, 2020, 03:29:22 PM »
koncepcja #28 - Noc pełna kłamstw
Data: 31.10, 18:00-24:00
Gramy w specjalnie przygotowanym Miejscu Spotkań. Nie będziemy przedłużać - najpóźniej o północy idzie ostatnia narracja.

Lady Lucia Thione-Hhune, członkini Rady Lordów, zaprasza wszystkich wartościowych mieszkańców miasta do swojej rezydencji! Na wzór nowej mody waterdeepskiej, lady pragnie przeżyć Noc Kłamstw. Nic, co tego wieczoru usłyszycie, nie może być prawdą. Nic, co zobaczycie i nic, czego doświadczycie, nie będzie tym, czym się wydaje. Nie ufaj zmysłom ani nawykom, kieruj się przenikliwością i rozumiem - i pod żadnym pozorem nie dobijaj targów.
Wśród atrakcji pokazy sztuk iluzjonistycznych, spotkania filozoficzne, kuchnia udawcza z całego świata i gwóźdź wieczoru: wróżbitka śmierci, ognista Uria z Untheru.

Obowiązkowe przebrania kostiumowe.


Dla kogo:
dla postaci, które ekscentryczna arystokratka może chcieć wpuścić na swój dwór. Nie dla biedoty i osób niedbających o wygląd zewnętrzny. Przestępcy - zależnie od tego, co zrobili i jak bardzo są sławni.
Sesja przyjazna dla początkujących. Wstęp wolny (bez zapisów).

Czego się spodziewać:
kłamstw i oszustw. Tego wieczoru bardzo mało obietnic zostanie dotrzymanych - sami będziecie sobie winni, jeśli dacie się złapać na świetną okazję.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« Reply #284 on: January 06, 2021, 10:06:12 PM »
koncepcja #29 - Akwedukty
co? woda trucizna podstępy kłamstwa dobre serce żebracy wioska

Tulmene, osada rybacka na południowym brzegu przylądka Velen, zaopatruje się w słodką wodę dzięki systemowi bardzo starych akweduktów, zbudowanych bodaj jeszcze przez elfy. Chociaż to się kupy nie trzyma, bo tu przecież nigdy nie było lasów. No, nieważne.
Akwedukty im się popsuły. A że tyle lat działały dobrze, to nikt do cholery nie wie, gdzie szukać problemu, bo kto pamiętał, to dawno nie żyje. Woda niby jest w porządku, tak na oko, ale jednak podtruwa ludzi w sposób ciągły. Odsalać morską to mnóstwo roboty, a kupować słodką w beczułkach, dowożoną statkami z portów, to niegospodarność straszna... Jak tak dalej pójdzie, to Tulmene prędzej czy później znów trafi w ręce piratów. A nie po to nasza dzielna królowa tulmeńczyków wyzwalała, żeby stracili wolność z powodu jakichś starych kamieni, co?


Akwedukty to sesja poboczna z fabuły głównej Zaz, taki side quest.

dla kogo? dla postaci, które mogą pomóc za garść srebrników; dla graczy, którzy chcą odpocząć od eposów. Nie spodziewaj się nagród materialnych. Mamy maksymalnie 4 miejsca, w drużynie jest już Razgriz (966).
gdzie? NK
typ sesji? kameralna i lokalna. W tej sesji gramy w małej skali: jedziemy do zadupiastej wioseczki, gdzie najdziwniejszą rzeczą, jaką lokalsi kiedykolwiek widzieli, jest niziołek z szóstym palcem u stopy. Nie będziemy grać heroicznie ani nie będziemy sypać magii do chipsów, bo tyle się jej tu wala.
poziom zagrożeń? niski
sesja przyjazna początkującym? tak
zgłoszenia w tym temacie, który właśnie czytasz. Przyjmuję je do końca soboty 9.01 i w niedzielę wybierzemy wspólnie ze Zgryziem skład drużyny.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.