Author Topic: Ogłoszenia o sesjach w NK  (Read 2309 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Ogłoszenia o sesjach w NK
« on: October 20, 2015, 11:11:09 AM »
chciałabym poprowadzić sesję w Krainach, tak dla 4-5 graczy, których jeszcze nie znam i nie mam ich upatrzonych. chciałabym dać klasyczne ogłoszenie o Poszukiwaniu Drużyny, a potem ustalić z graczami w jednym temacie, czego oczekują po sesji i na co się zgadzają. moja rola jako klasycznego MG, ich jako klasycznych graczy.

brakuje mi w NK działu w rodzaju ogłoszeń, w rodzaju tematów organizacyjnych do danej sesji - bardzo je lubię, bo nie da się ich przypadkiem skasować (jak poczty...), pozwalają pogadać między graczami - czasami to ludzie z ludźmi muszą coś ustalić, np. "tu macie ilustrację tego stworzenia" - i wreszcie pozwalają się wtrącać zewnętrznym czytelnikom sesji, którzy wyłapują czasem nieścisłości (bywało!) albo chcą dorzucić małą złośliwość na temat sesji.

byłaby szansa na stworzenie czegoś takiego?
w tej chwili, żeby zebrać graczy, musiałabym użyć herolda/pogłosek (bo nie ma ogłoszeń) i to w taki sposób, żeby na końcu dodać swoje ID do kontaktu, a potem w celach organizacyjnych założyć sesję prywatną (ergo niepubliczną). czyli da się, ale mniej wygodnie i w trzech miejscach, zamiast w jednym (temat organizacyjny).


PS w zasadach w NK jest ich 5, nie 4, jak twierdzi nagłówek. ;)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #1 on: October 20, 2015, 01:03:25 PM »
Czy dobrze zrozumiałam o co Ci chodzi z tematami organizacyjnymi? Chcesz, żeby były do publicznego wglądu i były jakby przedłużeniem ogłoszenia? Nie bardzo podoba mi się ten pomysł (szczególnie kawałek o "złośliwościach na temat sesji ;)). W naszym zamyśle tematy organizacyjne były zakładane na poczcie lub w sesjach prywatnych, a ogłoszenia o naborze (jeśli taki się odbywa, zamiast zbierania po prostu grupki wybranych przez siebie graczy) były właśnie w pełni klimatyczne - stąd pomysł, by zamieszczać je na karteczkach w karczmach, w plotkach i ogłoszeniach herolda. Informację o id możesz zastąpić imieniem Twojej postaci - tak też Cię znajdą, a nie narusza to immersji.

Dodanie ogłoszeń w zakładce NK wymagałoby zapewne tyle samo pracy co dodanie ich w karczmach (gdzie mają się znajdować docelowo), więc to chyba nie ma sensu. Proponuję raczej ładnie prosić Moskiera, żeby zajął się tym w pierwszej kolejności :)

Niemniej jednak propozycja porusza ważną kwestię i chętnie usłyszę co sądzą na ten temat inni.


Angie

  • Guest
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #2 on: October 20, 2015, 01:08:18 PM »
Jeśli będzie jakaś właśnie tablica w karczmie, dobrze widoczna, to wydaje mi się, że dodawanie tego samego do NK będzie zbędne. Zawsze też można na forum założyć dział/temat i tam też szukać graczy do sesji.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #3 on: October 20, 2015, 02:09:49 PM »
Spooks, tak, rozumiesz dobrze.
a ID (zamiast imienia) jest kluczowe - nie bez powodu pisałam, że występowałabym w roli klasycznego MG. myślę tutaj o wszystkich sesjach, z którymi moja Vas nie ma kompletnie nic wspólnego, a które ja chcę prowadzić po prostu dla frajdy graczy.

nie ma opisów na liście graczy w overlibie (umieściłabym tam informację np. "zbieram 4 chętnych do sesji lochy&skarby"), nie ma ogłoszeń nieklimatycznych ("poprowadzę sesję przygodową 4 graczom, szczegóły do ustalenia"), nie ma jeszcze ogłoszeń w karczmach ("oćcie panocki owce mi połapać, co się po wsi rozbiegły!"). nie mam gdzie poinformować społeczności, że chcę zaproponować przygodę - i że zostanie ona zmodyfikowana pod ich życzenia.
pogłoski nie zapewniają kontaktu ze mną, chyba że na samym końcu dodam offtop "zgłoszenia pod ID 89".
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #4 on: October 20, 2015, 04:02:38 PM »
gdybym chciała zbierać graczy przez forum, gdzie będzie dobre miejsce na taki temat?

domyślnie chciałabym go używać wielokrotnie, do zapowiadania różnych sesji.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #5 on: October 20, 2015, 05:21:49 PM »
No właśnie. Zrobimy po prostu może tak, że do ogłoszenia w karczmie będzie można wstawiać link, tak jak w innych tekstach w grze? I link ten mógłby prowadzić do forum, albo nawet do jakiegoś obrazka/dokumentu, który zuploadujesz gdzieś na necie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #6 on: October 20, 2015, 07:03:37 PM »
czuję się fajna, że zaczęłam cały dział na forum  8)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #7 on: October 20, 2015, 07:08:08 PM »
Brawa i szmpan dla Hydry!
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Angie

  • Guest
Odp: Ogłoszenia o sesjach w NK
« Reply #8 on: October 20, 2015, 08:29:38 PM »