Author Topic: Wieloklasowiec  (Read 1680 times)

Ubasti

  • Szczur
  • *
  • Posts: 9
  • Propsy: 0
  • Koci dziadek
    • View Profile
Wieloklasowiec
« on: June 07, 2015, 12:23:47 PM »
Już mi głupio zadawać tyle pytań, ale cóż.. :P

Wiem, że na Torilu nie ma stricte klas, jednakże nurtuje mnie kwestia bardziej wszechstronnych postaci, a w szczególności z uwzględnieniem magii. Postacie mogą wybierać zaklęcia do 4. poziomu, więc (wybaczcie, to silniejsze ode mnie) przekładając to na poziom postaci rodem z D&D, mówimy tu o postaciach 7-8 levelowych. Cóż zatem poczynić, gdy postać jest jednocześnie kapłanem i czarodziejem, paladynem i zaklinaczem etc. etc.? Czy uczy się zaklęć wtajemniczeń i objawień do drugiego poziomu na start czy też może i tu, i tu posiadać zaklęcia 4 poziomu?

Salem

  • Guest
Odp: Wieloklasowiec
« Reply #1 on: June 07, 2015, 12:35:39 PM »
To w sumie dobre pytanie i również chętnie poznam na nie odpowiedź. Czy wybór jednocześnie aspektów magicznych i bojowych daje możliwość poznawania zaklęć do 4-go poziomu włącznie tak jak w przypadku postaci jedynie z aspektami magicznymi?

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Wieloklasowiec
« Reply #2 on: June 07, 2015, 12:46:04 PM »
Jest możliwość rozwijania postaci w praktycznie wszystkich kierunkach jednocześnie, ale warto pamiętać że robiąc kogoś kto potrafi walczyć mieczem, czarować, jest klerykiem, złodziejem i paladynem jednocześnie będzie żałosny we wszystkim, a dobry w niczym (Dobra, przesadziłem z tą multiklasowością, ale wiecie o co chodzi)

Moja psotać jest jednocześnie wojownikiem, jak i zaklinaczem. Przy czym ma zestaw zaklęć taki jak każda inna magiczna klasa. Kwestia podparcia tego odpowiednimi aspektami. Z resztą jest jeszcze jedna osoba z podobną klasą, tyle że jest w połowie czarodziejem, a nie zaklinaczem.
Oczywiście na start każdy jest mniej więcej na tym samym poziomie (równowaga idealna nie istnieje) ale jeśli chodzi o dalszy rozwój psotaci, to WY decydujecie jak to robicie. Jednak sądzę, że nie będzie możliwe w przeciągu dwóch dni zgłosić do akceptacji 3 nowe aspekty.

Na temat tego, czy robiąc podwójnie magiczną multiklasową psotać, będzie można mieć dwa zestawy zaklęć nie jestem w stanie odpowiedzieć, choć... wydaje mi się to wątpliwe.

Salem

  • Guest
Odp: Wieloklasowiec
« Reply #3 on: June 07, 2015, 01:18:46 PM »
A jeśli chodzi o "moc" zaklęć - czy będzie ona podobna w przypadku postaci, które tylko czarują i tych, które, przykładowo, walczą i czarują (biorąc pod uwagę, że mają one podobny bagaż doświadczeń i nauki)?

Salem

  • Guest
Odp: Wieloklasowiec
« Reply #4 on: June 07, 2015, 01:22:39 PM »
Rozumiem. Bardzo mocno bazuje to na uczciwości graczy, oby się udało ;)