Trzeci Materialny > Plecak Hewarda

Forgotten Realms - książki

(1/2) > >>

Tori:
Jako że nie samym RPGiem człowiek żyje, a literatury o świecie Zapomnianych Krain wydano dość sporo, to i pozwoliłem sobie założyć ten oto temat, w którym można podyskutować o przeczytanych książkach, polecić pewne tytuły, odradzić inne, pokłócić się o postać Drizzta itd.

A że sam potrzebuję porady, to zapytowuję, czy zapoznał się ktoś z pierwszym tomem "Przemian" ("Król Orków") i w miarę bezspoilerowo mógłby mi napisać, na ile jest to samodzielna produkcja i czy dużo wątków "urywa się w połowie" i wymusza zapoznanie z tomami 2 i 3 (których po PL brak)?

Angie:
Nie zapoznałem się z Przemianami, ale szczerze polecam Trylogię Groźby z Morza, Mela Odoma. Bardzo fajna seria o sahuaginach, Umbrelle, paladynach i piratach.

Skaje:
Przemianami się nie interesowałam, ale moja kolekcja książek z FR jest dosyć spora i często akurat z nich czerpię inspirację i wiedzę fabularną - generalnie fajna rzecz :)

Crowell:
Możecie polecić coś o krasnoludach lub ludziach napisanego niezbyt skomplikowanym językiem? Próbowałem ruszyć Gotreka po angielsku ale było zbyt wyczerpujące sprawdzanie kilku słów na stronę :(

Norochj:
Legenda Drizzta to chyba najnaiwniejsza fantastyka, którą w życiu czytałem, ale jest dobra dla młodych nastolatków. Nie wiem, dlaczego Salvatore cieszy się takim poważaniem wśród autorów FR i Eda Greenwooda. Ktoś podejmie temat? :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version