Author Topic: Umiejętności złodziejskie  (Read 2550 times)

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Umiejętności złodziejskie
« on: June 06, 2015, 03:51:11 PM »
Umiejki złodziejskie, jak to będzie rozpatrywane w praktyce? Zwykle testuje się określone umiejętności rzutem kością, tu jak rozumiem rzutów kostkami nie ma, więc...
W przypadku wykrywania i rozbrajania pułapek, jak stwierdzić, czy postać gracza faktycznie znalazła wszystkie pułapki i jak ustalić, czy udało się jej wszystkie rozbroić?
To samo z otwieraniem zamków. Wiadomo że prosty zamek to i amator przy odrobinie szczęścia otworzy, ale te bardziej skomplikowane? I gdy zabiera się za to postać z mniejszym lub większym wyszkoleniem?
I kwestia najważniejsza, gdy postać gracza A zamierza posłużyć się kradzieżą kieszonkową i pozbawić postać gracza B sakiewki pełnej złotych monet. Jasne jest, że A będzie chciał sukcesu, a B porażki. Co w takiej sytuacji?

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Umiejętności złodziejskie
« Reply #1 on: June 06, 2015, 09:41:51 PM »
Co do kwestii technicznych, nie mam kompetencji by się wypowiadać, ale dodam coś bo Panda pominęła ten fragment.
W przypadku wykrywania i rozbrajania pułapek, jak stwierdzić, czy postać gracza faktycznie znalazła wszystkie pułapki i jak ustalić, czy udało się jej wszystkie rozbroić?

Jak stwierdzić czy udało się wszystkie rozbroić? Zwyczajnie - próbujesz uruchomić i wiesz :D Myślę, że MG poinformuje gracza w takim wypadku, czy rozbroił pułapkę, ale podejrzewam, że może kiedyś dojść do sytuacji, że psotaci, będzie się wydawać, że rozbroiła, a w rzeczywistości zostanie zraniona/zabita, bo jednak tylko jej się wydawało.
Jak stwierdzić czy wykryła wszystkie pułapki? Wg mnie, MG nigdy nie powinien podawać takiego info. NIGDYPRZENIGDY. To od gracza zależy, jak długo będzie szukać pułapek, MG powinien podać jedynie które znalazł, a nie ile znalazł, a ile zostało.
Gdyby to było "realne" życie, to też nie miałbyś informacji od Boga, że udało Ci się wszystko znaleźć :]

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Umiejętności złodziejskie
« Reply #2 on: June 07, 2015, 11:33:55 AM »
No fakt, nie za dobrze tą kwestię sformułowałem. ^^"
(Albo za bardzo myślę kategoriami cRPGów, gdzie łotrzyk wykrywa automatycznie wszystko)
Dzięki za naprostowanie i za wyjaśnienia.  :)