Trzeci Materialny > Ciemny Loch

Odnośnie profilowych.

(1/4) > >>

maeg:
No dobrze, to ja odniosę się do kwestii obrazków profilowych, ponieważ mam do nich małe zastrzeżenia.

Konkretnie do informacji o tym, że powinny być one kolorowe, oraz dokładniej tej informacji:
--- Quote ---avatary w szczególności nie mogą być mangą, fotomanipulacją bądź rysunkami amatorskimi.
--- End quote ---

Zacznę od drugiej kwestii. Jaki jest z nią problem? Używa dość dużych skrótów myślowych, które są niejasne i nie muszą wcale być zrozumiane w sposób odpowiedni. [I tak, dostałem już informację na ircu, że widocznie intelektem nie dorównuję ziemniakowi i że nie jestem normalny, ale prosiłbym, żeby tutaj raczej wypowiadały się osoby mające do powiedzenia coś sensownego i merytorycznego. ;p]

"Nie mogą być mangą" jest konstrukcją o tyle pokraczną, co "Nie mogą być komiksem". Chyba wiadome jest, że nikt nie użyje całego komiksu jako swojego profilowego, czyż nie? Ja rozumiem, że chodziło o pewien styl... Ale przypominam, zę tak samo jak w komiksie zachodnim, w japońskiej jego wariacji występują różne style, które niekoniecznie muszą nam się kojarzyć z tym, co jest "manga". Więc tutaj postulowałbym jakieś opisowe kryterium odnośnie stylu jaki nie będzie mile widziany. Wydaje mi się, że chodzi przede wszystkim o kwestie anatomiczne, więc może w ten sposób powinno to być ujęte.

"Rysunki amatorskie" również są dość... Problematyczne. No ja wiem, że chodziło o to, że rysunek ma być wykonany starannie i na jakimś tam poziomie, ale... No właśnie. To nie są pojęcia tożsame w żaden sposób. Mógłbym podawać przykłady rysunków, które by kryterium "staranności" nie spełniły, a jednak są tworzone przez prawdziwych profesjonalistów, ludzi którzy skończyli odpowiednie uczelnie i obecnie zarabiają na swojej twórczości; a byłbym w stanie wam pokazać rysunki zupełnych "amatorów" i hobbystów, które jednak wydałyby się wielu dziełami naprawdę solidnymi. Więc może znowu lepiej skorzystać z opisu, który jednak nie będzie sugerować nam czegoś innego?

Dodatkowo, kwestia ogólnego obowiązku posiadania profilowych: Nie podoba mi się ta idea, dla mnie moja postać jest moją postacią i żadne przedstawienie, które nie jest przedstawieniem mojej postaci, nie będzie dokładnie jej reprezentować. A tutaj mam wymóg tego, aby było ono jak najdokładniejsze... Co jednocześnie sprawia, że mam według jakiś niejasnych kryteriów wyszukiwać grafiki, które być może akurat będą mniej więcej przedstawiać moją postać. Podobno to pomaga w wyobrażeniu postaci - no ok, widocznie niektórym to pomaga. Ale na litość boską, wymóg tego, aby był kolor? Opisanie koloru włosów, skóry, oczu - to nie jest wielki problem. A ubranie?

Wiem że to mało popularne, ale moja postać miała posiadać więcej niż JEDEN zestaw ubrań. Więc profilowe, które miałoby pomagać w wyobrażeniu sobie tego jak jest ona ubrana... No właśnie.

Myślę że tyle na ten temat.

Vitkacy:
Odpowiem na to najdelikatniej jak mogę:

Obrazki mangowe/anime/walące wielkimi oczami i cyckami japońskimi są syfiaste i nie pasują do klimatu.

Co do rysunków amatorskich: Chodzi bardziej o to, żeby nie był to poziom kreski penisa w zeszycie lub jakiegoś totalnego beztalencia. Mimo wszystko jeśli uważasz, że umiesz rysować to podeślij i Ci powiemy czy jest do zaakceptowania czy nie.

maeg:
O, kochany jesteś Vitek. <3 A jak z tym kolorem? Bo na ircu nie udzielono mi nigdy konkretnej odpowiedzi.

maeg:

--- Quote ---Przede wszystkim, bardzo generalizujesz mówiąc, że na IRCu zostałeś obrażony. Nikt z Potwórców nie odniósł się do Ciebie w sposób obraźliwy, za innych użytkowników nie odpowiadamy, ani nie odmawiamy im wolności wypowiedzi, tak jak Tobie.
--- End quote ---

Proszę, bez takich. O potwórcach nie powiedziałem NIC. Nie użyłem w zdaniu żadnej formy słowa "obrazić", a kwestia odpowiedzialności nie ma żadnego logicznego związku z tym, czy dana sytuacja zaistniała czy nie.


--- Quote ---Ty jeden masz problem z podanymi przez nas zasadami.
--- End quote ---

I dokładnie napisałem, dlaczego.  To nie jest tak, że nie macie się do czego odnieść, a ja jedynie mówię "nie podoba mi się".


--- Quote ---Jeśli masz koncepcję, jak ująć je w sposób lepiej i bardziej jednoznacznie
--- End quote ---

"Więc tutaj postulowałbym jakieś opisowe kryterium"


--- Quote ---Ja Ci udzieliłam. Kolory są mile widziane. Nie wymagane, bo czarno-biała grafika również może dobrze oddać wygląd postaci, ale mile widziane
--- End quote ---

No dobra, powiedzmy że jestem gamoń i jakimś sposobem przeoczyłem.

Norochj:

--- Quote ---Ty jeden masz problem z podanymi przez nas zasadami.
--- End quote ---
Takie wypowiedzi są dość niegrzeczne. Wyglądają jak zalążek kumoterstwa, które jak wszyscy dobrze wiemy, pogrzebało Faerun. Raz, że kto nie z nami, ten przeciw nam. Dwa, że to 'wasze zasady' - dlaczego odcinacie się od zwykłego szarego gracza jeszcze przez uruchomieniem gry? Ostatecznie, problemy są po to żeby o nich dyskutować, a nie je bagatelizować, gdy są PROBLEMAMI JEDNEGO CZŁOWIEKA. Gra nie zgromadziła stu tysięcy osób, żeby rozmowa o indywidualnych rozterkach i zastrzeżeniach była niebotycznie zajmująca. Maeg poruszył dość istotną kwestię (przynajmniej dla mnie), a jeśli ma wątpliwości, to niech o nich pisze, na litość Światowida, przecież rozmowa prowadzi do rozwiązań, a rozwiązania do poprawienia jakości gry :) No chyba, że już na dzień dobry uważacie ją za idealną - w takim wypadku trzymam kciuki, żebyście mieli jak najwięcej racji.
Mam nadzieję, że mój post nie zostanie potraktowany jako atak (niestety, zbyt często to się zdarzało). Oczywiście w przeszłości pewnie z każdym członkiem administracji miałem jakąś zwadę, ale to było dawno. I myślę, że nie ma sensu popełniać błędu przeszłości uważając osoby kwestionujące system za niepoczytalnych trędowatych :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version