Author Topic: Konkurs "Karczmarz"  (Read 1251 times)

Spookie

 • Potwórca
 • Banshee
 • *
 • Posts: 1362
 • Propsy: 27
 • spec. ds. NCSD
  • View Profile
 • ID: 3
Konkurs "Karczmarz"
« on: June 01, 2015, 06:02:57 PM »
Quote
Już wczesnym popołudniem całe miasto obiegła wieść o krwawym morderstwie. Nad ranem, w nocy z 28 na 29 mirtula zginął Caemien Strarius, właściciel karczmy Pod Skrzypiącym Łóżkiem. Ciało znalazła jedna z kurtyzan ze znajdującego się na parterze zamtuza, gdy zeszła na dół w poszukiwaniu klina, dręczona ciężkim kacem.  Zawiadomiono straż miejską, która obejrzała miejsce zbrodni, spisała zeznania kurtyzan i garstki klientów, po czym zaplombowała drzwi karczmy odpowiednimi zaklęciami. Od tej pory poszukuje kogoś, kto uzupełni jej szczątkowe i niewiele wnoszące do sprawy informacje.  Lecz choć plotka z miasta przypełzła również do Beerahy i wycinki, a nawet do leżących dalej farm, nadal jedyne czego można się dowiedzieć, to spekulacje. Jedni twierdzą, że zrobiła to służka Pelle, która miała dość bycia ruganą za byle przewinę. Inni, że zrobiła to konkurencja, choć ta opinia jest zazwyczaj zbywana zwykłym machnięciem ręki. Powszechnie wiadomo przecież, że konkurencja miała się znacznie lepiej niż biedny Strarius. Jeszcze inni mówią, że to jedna z kurtyzan, kochanka karczmarza, zrobiła to ze złości, bo nie chciał się jej oświadczyć. 

Jako że organy ścigania nabrały wody w usta i nie wydały żadnego oświadczenia, plotkarze nie są nawet pewni co do tego, w jaki sposób zginął nieszczęśliwiec. Trucizna, nóż, tłuczek do mięsa? Niektórzy twierdzą nawet, że to nie żadne morderstwo, że mężczyzna tonął w długach i powiesił się z rozpaczy.

 Za czym jednak w takim razie węszy straż miejska?


W związku z tragiczną śmiercią właściciela miejskiej speluny i zwolnieniem się zajmowanego przez niego "stanowiska", ogłaszamy konkurs na opis nowego karczmarza Pod skrzypiącym Łóżkiem. Opis musi opierać się na podanym poniżej schemacie. Na zgłoszenia  (na adres potworcy@toril.org i z dopiskiem: "Konkurs - Karczmarz") czekamy do 7 czerwca, do godziny 18. Zwycięski bohater niezależny znajdzie się oczywiście w grze, a autor dostanie od nas książkę, oraz dostęp do bety.

Quote
<Obrazek przedstawiający postać>

Koncepcja ogólna

Rasa, wiek, płeć.

Bóstwo opiekuńcze:

Pochodzenie: 

Charakter: 

Utrapienie: 

Aspekty: 
-   


-

Dodatkowe informacje (skrót historii):


W konkursie nie mogą brać udziału osoby, które posiadają już dostęp do bety :( Przepraszamy.
« Last Edit: June 09, 2015, 10:57:52 AM by Pandora »

Spookie

 • Potwórca
 • Banshee
 • *
 • Posts: 1362
 • Propsy: 27
 • spec. ds. NCSD
  • View Profile
 • ID: 3
Odp: Konkurs "Karczmarz"
« Reply #1 on: June 02, 2015, 06:34:53 PM »
Tutaj opis samej karczmy. Może dostarczy inspiracji:

Pod Skrzypiącym Łóżkiem

Nieprzypadkowo nazwa karczmy nawiązuje do czegoś, co pod spodem. Nieprzypadkowo jest to również łóżko, w dodatku skrzypiące. Karczma mieści się w piwnicy pod tanim zamtuzem – z tego powodu nie ma tu pokojów do wynajęcia, a gości odsyła się na górę, do nieszczególnie urodziwych dziewuszek Sabiene Cordrine.
Pod Skrzypiącym Łóżkiem jest, nie przebierając w słowach, norą. Jedyną izbę tawerny wypełniają stoliki okolone krzesłami i zydlami wszelkiej maści, każde z innego kompletu. Nie ma tu okien, a pojedyncze świece i nieliczne pochodnie nie rozpraszają ciemności całkiem, przez co panuje tu wieczny, zadymiony półmrok. I swąd trawionego alkoholu, niemytych ciał i duszących perfum panienek, które zeszły z zamtuza na górze, by odpocząć lub przyciągnąć klientów, dla których wygląd nie ma już znaczenia.
Szynkwas jest krótki, połączony z paleniskiem, na którym czasem podgrzewa się coś ciekawszego niż cienką polewkę z kilkoma skwarkami i rozgotowaną marchwią. Alkohole trzymane są pod ladą od czasu, gdy po raz trzeci stołek przelatujący przez izbę trafił w półki na ścianie. Z całą pewnością jest tam również miejsce na kuszę i niejeden zaostrzony nóż, ale to niepotwierdzone informacje.
« Last Edit: June 07, 2015, 01:02:26 PM by Pandora »