Author Topic: Nabór na Bajarzy - do 1.11  (Read 1286 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Nabór na Bajarzy - do 1.11
« on: October 25, 2020, 09:24:34 PM »


Otwieramy nabór na Bajarzy - osoby odpowiedzialne za prowadzenie inkluzywnej rozgrywki i podrzucanie wątków do gry innym graczom. Innymi słowy, Bajarz zajmuje się prowadzeniem ogólnodostępnej fabuły Torilu. Bajarze pracują wspólnie, co oznacza, że zawsze masz się do kogo zwrócić z pytaniami czy wątpliwościami. Nikt nie zostawi Cię solo z konfliktem ani z martwym punktem w przygodzie, nikt nie powie Ci, że teraz to sobie radź. Jesteśmy w tym razem.

Szukamy osób, które:
- są chętne współtworzyć fabułę główną gry
- są chętne prowadzić sesje dla każdego (czyli z niskim progiem wejścia, dostępne dla postaci początkujących)
- są chętne tworzyć wpisy do dzienników, zarówno z własnego pomysłu, jak i na zlecenie
- są dostępne przynajmniej jeden raz w miesiącu na MSa, czyli sesję w czasie rzeczywistym prowadzoną przez czat w grze.

Kolejność tych punktów ma znaczenie. Odnajdujesz się w tym opisie? Zgłaszaj się śmiało pod tym postem. Czekamy do 1.11, a wyniki ogłosimy nie później niż 8.11.

W zgłoszeniu podaj swoje ID, rodzaj sesji, które prowadzi Ci się najłatwiej oraz odpowiedź na zadanie rekrutacyjne: jak zaangażujesz się w fabułę główną Torilu?
Każda odpowiedź jest dobra! Opowiedz nam, w czym Ty się widzisz i jakie masz najmocniejsze strony. Im bardziej konkretna propozycja, tym lepiej!

Quote from: Fabuła główna
W wyniku zarazy, która jeszcze niedawno męczyła Zazesspur, na świat został wypuszczony Zwiastun Zuggtmoy, wielki zagrzybiony kraken. Odpłynął w nieznanym kierunku i przez kilka miesięcy na wybrzeżu Tethyru panował spokój.
Ale Beshaba nie lubi się nudzić.
Rybacy coraz częściej wyciągają z wody porwane, poszarpane sieci - na których czasem znajdują krwawe strzępki połowów. Pustelnicy, którzy oddali życie kontemplacji morza, czują jego niepokój. Statki znów giną... i nie chodzi o piratów, bo ich pech dotyka tak samo.
Szum fal już nie jest kojący. Ich rytm zwiastuje kłopoty.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Robin

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 64
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 90
  • Postać: Ivy|Anna
  • Discord: UrbanRobin#9726
Re: Nabór na Bajarzy - do 1.11
« Reply #1 on: October 27, 2020, 05:52:46 PM »
1) ID 3253 ; Valerie

2) Głównie piszę przygody, dość krótkie i rzeczowe, wedle możliwości nafaszerowane akcją. Radzę sobie z horrorami w grach. Jako tako rozgrywam zagadki, gorzej mi wychodzą sesje towarzyskie, a polityczne to już całkiem – nie mam głowy do takiego knucia.

3) Lubię prowadzić przygody i mam dużo pomysłów. Potrafię stworzyć fabułę na zamówienie albo doradzić pomysłami, jeśli ktoś jest w kropce. Do tworzenia przygód zazwyczaj używam systemu z Dungeon World: określam nemesis, ich cel, a potem omeny ich postępu. Dopiero na końcu, wokół tego tworzę fabułę.
BTW: Polecam ten system gorąco. Nie raz i nie dwa pomógł mi stworzyć niesamowite historie, które aż miło było pisać.

Na dodatek staram się, by w moich przygodach każdy wróg miał drugie dno/inny motyw, które gracze mogą odkryć (lub nie) w trakcie gry. Staram się unikać motywu „potwór zły, bo tak, my iść zabić”. Nie znaczy to, że moje potworki nie są złe – mogą takie być i często są! Po prostu daję im konkretny motyw, cel, za którym podążają i dla którego walczą, a w trakcie przygody próbują coś osiągnąć równolegle do starań graczy, by ich powstrzymać.

No, ale czasami chcemy tylko coś szybkiego i przyjemnego napisać bez gdybania godzinami nad fabułą. Tak też piszę. Zwłaszcza, jeśli to MS-y.

W moich przygodach nie uwzględniam oraz nie toleruję rasizmu, seksizmu czy anti-LGBTQ+.

Obecnie studiuję i będę wracać do pracy niedługo, ale raz w miesiącu MS nie powinien być problemem. Jestem zwyczajowo mało aktywna w weekendy, bardziej aktywna w tygodniu. Mogą się zdarzyć wyjątki od reguły.

4) Ight, nie lubię wystawiać pomysłów na widok publiczny, ale szturchają, to co poradzić... :< Dajcie chwilę pomyśleć i wedytuję pomysła.
« Last Edit: October 27, 2020, 05:59:48 PM by Robin »

Robin

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 64
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 90
  • Postać: Ivy|Anna
  • Discord: UrbanRobin#9726
Re: Nabór na Bajarzy - do 1.11
« Reply #2 on: October 27, 2020, 06:32:01 PM »
Moją specjalnością są krótkie, nafaszerowane akcją przygody, więc gdybym miała prowadzić coś w fabule głównej byłaby to seria krótszych sesji budujących historię jedna po drugiej. Coś wieloaktowego, z krótkimi przerwami między aktami, bym sama miała czas pomyśleć, bo w krótkich historiach najlepiej się czuję.

Quote
Przez Tethyr szedł oddział armii, bez chorągwi. Nietypowy. Zadziwiający. Taki... Nie na miejscu... Za nim nie podążały ślady zniszczenia i ognia, za nim nie ciągnęły się bitwy i krew. Nie, to była wyjątkowo nietypowy oddział armii bez wojny.
Była to oddział zagubieńców. Straconych w obcym świecie, szukających powrotu do domu. Oddział, który... Zdecydowanie nie powinien tu być. Jego obecność, choć nie niosła dobra czy zła, na pewno była problemem. A może błogosławieństwem? Zagrożeniem, czy okazją do wykorzystania?
Jego marsz rozbrzmiewał cichym klik-klak mechanicznych ciał.
Jego wędrówka wzbudzała zainteresowanie... Niepożądanych.
« Last Edit: October 27, 2020, 06:35:53 PM by Robin »

Cirda

  • Szczur
  • *
  • Posts: 4
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Cirda
Re: Nabór na Bajarzy - do 1.11
« Reply #3 on: November 01, 2020, 12:29:53 AM »
Dobrz, to i ja się zgłoszę ^^ Cirda, 3109

Najłatwiej odnajduję się w sesjach typu dungeon crawl - polityczne przepychanki i intrygi to zdecydowanie nie moje klimaty. W przygody, które prowadzę, uwielbiam wplatać elementy zagadek i łamigłówek logicznych - kto był, ten wie. ;) Lubię też stawiać bohaterów przed wyborami, które rzutują na dalszy przebieg rozgrywki - decyzje, które zamykają jedne drzwi i... zamykają także drugie. :D  A tak na serio - zarówno przygody, które są pod zamówienie "biciem tego złego", jak i niejednoznacznymi, moralnymi dylematami wpływającymi na główną oś postaci są tymi, które jestem w stanie zaserwować współgraczom, oczywiście w zależności od chęci i potrzeb. Plus, lubię grać dynamicznie, z regularnymi odpisami; mnóstwem mapek ułatwiającymi czytelność sesji i przejrzystością - rzutów,  efektów, zasad. Ach, i nie cierpię metawiedzy - dlatego często i gęsto serwuję graczom ich odkrycia prywatnie, na discordzie na ich osobistych kanałach, im samym pozostawiając decyzję, czym podzielą się z grupą. Nagradzam za ciekawe zagrania, reaguję światem przedstawionym na ich akcje, te mniej i bardziej roztropne.

MS raz w miesiącu spokojnie powinien pyknąć, w razie "w" doodle pozwala ustalić dogodny termin dla większości zainteresowanych.

Co do fabuły głównej... sięgnęłabym dedekowego lore; gro grających wokół morza tylko o Umberlee i Umberlee - a to przecież jest całkowicie obcy powierzchni świat, możliwość odkrywania nowych ras, potworów, bóstw! Niechże pojawi się ślepy i niemy starzec, który wieszczyć będzie nadejście zagłady Zaz, jakie do tej pory znamy - z jakiej przyczyny, czy można temu zapobiec, co konkretnie będzie owym zagrożeniem - tego wszystkiego będą mogli różnymi ścieżkami dowiedzieć się Bohaterowie i w zależności od podjętych decyzji, wesprzeć jedną bądź drugą stronę. Halo, jesteśmy tutaj by wspólnie tworzyć niesamowite przygody, rzutujące na kształt tego wycinka świata, który wspólnie budujemy! :D I tutaj zdecydowanie preferowałabym serię wielu, ale wartkich i krótkich przygód - może tylko MSów, może sesji z terminem zakończenia? Tak, żeby zamknąć to w rozsądnym horyzoncie czasowym.

Zdecydowanie nie ciągnęłabym fabuły w oparciu o grzybową zarazę i fakt, czy zazespurskie władze przygotowały się na drugą falę zachorowań. ;)
« Last Edit: November 01, 2020, 12:43:22 AM by Cirda »

Zet

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 373
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
Re: Nabór na Bajarzy - do 1.11
« Reply #4 on: November 01, 2020, 03:48:15 PM »
ID: 1442

Sesje, które prowadzi mi się najlepiej: to najczęściej proste, nawet banalne historie, oparte o jeden wątek.
Lubię przygotować scenę i oddać resztę w ręce graczy, staram się nie wymyślać jednego, poprawnego sposobu na rozwiązanie zadania, a raczej dać możliwość graczom się wykazać.
Lubię prowadzić walki, a walki u mnie zwykle są trudne, niewybaczające, często brutalne - nie stronę od opisów gore w walce.
Lubię też prowadzić sesje detektywistyczne, oparte o śledztwo, o jakąś zagadkę, sesje, które każą graczom zagłębić się w półświatek, w świat moralnie ambiwalentny, pełen niełatwych decyzji i bez właściwej drogi i jasnej odpowiedzi.

Raz na jakiś czas jak mam przypływ weny, to w kontraście do tego lubię poprowadzić sesje kompletnie awanturnicze, utrzymane w konwencji heroicznej, w której postaci robią raczej fajne rzeczy, bo są fajne, sesje pełne magii i dziwnych stworzeń i zwykle z jasnym podziałem na dobre i złe. Takie sesje są jednak u mnie raczej wyjątkiem od reguły.

Jeśli chodzi o fabułę główną - mogę pomóc w konsultacjach, w wymyślaniu wątków, mogę też wziąć na siebie prowadzenie jakichs sesji związanych z FG.

Lubię prowadzić świeżym graczom i niskolevelowym postaciom.

Największy problem to u mnie MSy - nie przepadam za prowadzeniem ich, więc nie mogę obiecać, że raz w miesiącu będę w stanie poprowadzić.

Fade

  • Bajarz
  • Szczur
  • *
  • Posts: 8
  • Propsy: 0
    • View Profile
Re: Nabór na Bajarzy - do 1.11
« Reply #5 on: November 01, 2020, 10:46:42 PM »
ID 2689

Na łatwość prowadzenia każdej z sesji składa się sporo czynników, tedy tak naprawdę ciężko stwierdzić, który rodzaj - czasem zacnie jest rozpisać złożoną przygodę, a czasem krótki bitewniak. Mogę pomóc tworzyć czy prowadzić wątki związane z FG, przeplatając je z innymi - w formie msa lub sesji, bez ograniczeń względem ich tematyki, w przypadku tych pierwszych zwykle więcej niż raz na miesiąc. Wpisy też jestem w stanie zmajstrować.