Author Topic: Funkcjonowanie Gry  (Read 4910 times)

Salem

  • Guest
Odp: Funkcjonowanie Gry
« Reply #15 on: October 20, 2015, 04:01:07 PM »
Myślę, że ciężko jest zrobić taką "sesję wprowadzającą". Pamiętam swoją pierwszą sesję DnD - choć MG był bardzo zaangażowany w to, żeby wszystko poprowadzić jak najłatwiej i najbardziej zrozumiale, to jednak to jakiś czas trzeba było wyjaśnić poza grą jedną z wielu "oczywistości". Nie mam pojęcia, jak mogłoby to funkcjonować w przypadku tekstówki, gdzie komunikacja jednak mimo wszelkich możliwych chęci i tak nie będzie tak płynna jak na żywo.
Proponuję zerknąć na Kodeks, albo na wiki Forgotten Realms, w opisy, które najbardziej Cię interesują. Inną możliwością jest tak naprawdę napisanie do innego gracza w celu zrobienia jakiejś łatwej, przyjemnej sesji, która nieco świat odsłoni - w końcu to z postaciami innych graczy będą toczyć się Twoje interakcje i one tak naprawdę wprowadzić mogą Cię lepiej, niż taki "samouczek". Może to brzmi jak rzucanie się na głęboką wodę, ale z pewnością jest sporo osób, które będą chciały Ci pomóc w poznaniu realiów poprzez właśnie rozgrywkę.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Funkcjonowanie Gry
« Reply #16 on: October 20, 2015, 04:45:19 PM »
proponuję w temacie obok dwie sesje na rozgrzewkę - obie są przyjazne dla początkujących graczy (czyli nie będę karać za błędy wynikające z niewiedzy i chętnie pomogę wymyślić, jakie są możliwe zachowania w danej sytuacji). zapraszam :)
http://forum.toril.org/index.php?topic=475.0
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.