Author Topic: Róża Sztormów: Biuletyn  (Read 2482 times)

Dirk Senner

 • Hobgoblin
 • ****
 • Posts: 50
 • Propsy: 1
 • "Dla wiecznej chwały, i dla pryzu!"
  • View Profile
 • ID: 1815
 • Postać: Dirk Senner
 • Discord: Dirk Senner
Róża Sztormów: Biuletyn
« on: August 05, 2019, 04:42:52 PM »


UPDATE 01.06.2020


Róża Sztormów opowiada o wojnie, która toczy się cały czas, ale nie ma w niej typowego frontu. To wojna z piratami. Rozgrywa się ona nie tylko na morzu, ale ostatnio coraz częściej tam, gdzie się nie spodziewacie – na salonach, na miejskich ulicach i w zakamarkach. Jak głoszą nieśmiałe plotki, piraci inwigilują nawet wyższe sfery, a wywiad floty stara się te wpływy zwalczać. Nad tym wszystkim wisi nienazwana jeszcze groźba. Jednego możecie być pewni! Niebezpieczeństwo przyjdzie od strony morza. Czy będą to zjednoczeni pod banderą Króla Piratów morscy rozbójnicy, czy może coś dużo, dużo groźniejszego? Jeśli chcesz pomóc rozwikłać tą zagadkę, nie ważne po której stronie barykady, skontaktuj się ID 1815 (w grze) lub skorzystaj z podpowiedzi w podtytule "Jak zagrać?".TUTAJ znajdziesz informacje o naborach do sesji.
 


Chwilowo brak. Ale nie wykluczone, że coś ruszy.   
      Róża Sztormów, Rozdział 6 - Wkrótce zacznie się rekrutacja!


     Sprawiedliwość musi poczekać (Prolog)
     Róża Sztormów, Rozdział 1: Oswajanie ryzyka
     Róża Sztormów, Rozdział 2: A pomocy znikąd
     Róża Sztormów, Rozdział 3: Na kilwaterze
     
Prolog
„Duma Królowej”, okręt tethyrskiej floty oraz „Banhsee”, kaper Dirk Senner wzięli udział w inspekcji dryfującego wraku okrętu handlowego, ofiary ataku piratów. Uratowano paru rozbitków. Uczestnicy misji zmuszeni byli do konfrontacji z okrętem widmo oraz jego klątwą. Po ciężkiej bitwie, statkom udało się uciec.  Od tego czasu przeklęty okręt pojawia się wraz z mgłą i znika w niej, jakby czegoś szukał. Donoszą o tym marynarze, którzy go podobno widzieli. W wątku pobocznym, ludzie Sennera pozyskali od uratowanego z wraku kapitana wiadomość ukrytą w hermetycznym, metalowym cylinderku.
Okręt Widmo, syrena oraz tajemnicza wiadomość, wszystko to jeszcze do nas wróci.


Pogłoski*: "Będzie ubaw jak ich zaczną wieszać..."; To trzeba mieć pecha; Upiór we mgle, gdy morze śpi;
Dramatis personæ: Brem Eclipse, Pilar Socorro, Rona Sarash, Dirk Senner, Ulfroegni Knutsøn, Zahir Iturraspe, Zoë Meynadier, Wulvis Luxina(+), Finevreil Brevemra

Rozdział 1 „Oswajanie ryzyka”
Jeden z magazynów, należących do departamentu zaopatrzenia floty spłynął krwią. Z rzeki wyłowiono niejakiego Hoovera z poderżniętym gardłem, pirata, który pociął w burdelu „Ciepła Ciasna” dziwkę. Właściciel przybytku posłał za nim mścicieli, których kroki skrzyżowały się z agentami wywiadu floty, rozpracowującymi tajną organizację kapitana piratów, Varo Vista, który ostatnio stał się bardzo aktywny, mimo, że wszystko wskazywało na to, że przeszedł na piracką emeryturę, zażywając wygód w jakimś odległym kraju. Niestety komórka wywiadu pracująca nad tą sprawą została zaatakowana przez jakąś bandę zbirów i prawie wybita, a jej lider, agent nazywany Duchem, zniknął szefom z oczu. Czy to możliwe, aby Varo Vista i przeklętego kapitana z pokładu Statku Widmo coś łączyło?


Pogłoski*: [FZ] Znów się mówi o Dzielnicy Doków;
Dramatis personæ: Savra Rahmeres, Randal Wryn, Meallan

Rozdział 2 „A pomocy znikąd”
Zazesspuriański Ród Avila, który jest w posiadaniu chyba największego w regionie przedsiębiorstwa obrabiającego drewno, zamieszany był w dostarczanie budulca piratom. Spisek przejęcia firmy przez zakonspirowanych piratów udało się udaremnić. Na jego czele stał niejaki Traose Avila, brat nestora rodu i jak się okazało, piracki kapitan. Bohaterowie, którzy pomogli oczyścić nazwisko Avilów, zorientowali się, że niemały udział w poszukiwaniach Traose miał niesławny Czarny Pete, właściciel Morskiego Diabła i korsarz na usługach korony. Czy Varo Vist i Czarny Pete to starzy znajomi z dawnych czasów, gdy kapitan Diabła siał jeszcze postrach na morzach i oceanach?


Pogłoski: brak
Dramatis personæ: Ulfroeni Knutsøn, Griki

Rozdział 3 „Na Kilwaterze”
Piraci znów atakują, jednak tym razem przeliczyli się trochę. Łup zgarnęli, ale wpadli też na celownik kapra. Zawiadomiona przez uszkodzony okręt floty "Banhsee" podjęła się pościgu jako jednostka kompanii "Skrzydło". Nie obyło się bez trudności, a pokręcony los zamieszał w swoim kociołku. Uwięzieni przez burzę na wyspie, dwie załogi rzuciły się sobie do gardeł. Krwawa walka o stary fort została przegrana, a Senner wraz z towarzyszami trafił do niewoli pirata. Jednakże kapry trzymają się razem a drużyna prowadzona przez Ulfroegniego Knutsona wspięła się na pokład pirata i przyszła kapitanowi z odsieczą. Ot zwykła opowieść o pirtach i kaprach... ale znalazł się w niej szczegół, który umknął uwadze wszystkich. Zagubieni na wyspie marynarze znaleźli amulet - stara złota monetę, którą przewiercono i przeciągnięto przez otwór stary rzemień. Czy moneta ta ma jakiś związek z pozyskaną w Prologu wiadomością? Myślę, że przeczuwasz już, że tak.


Dramatis personæ: Senner, Knutson, Brem, Faeynore, Zahir, Morgan.

Rozdział 4 „Polowanie na Ducha” TRWA
Pewien tajemniczy jegomość, bo przecież najpiękniejsze opowieści, o których śpiewają ballady w karczmach zaczynają się od spotkania bohaterów z tajemniczym jegomościem, zbiera grupę śmiałków, którzy bezpiecznie doprowadzą do domu jego przyjaciela, Augustusa Morea. Obiecuje za to niemałe wynagrodzenie, bo ów przyjaciel naraził się pewnej nieprzyjemnej grupie najemników, zwanych Podrzynaczami z Odero. Żona Augustusa i jego dwójka dzieci oczekują powrotu ojca, a tajemniczy jegomość, jako dobry przyjaciel nie zamierza sprawić im zawodu. Daje niewielką zaliczkę i informuje o miejscu i czasie spotkania.
Nie trzeba być geniuszem, ani Waterdeepskim Magistrem, aby domyślić się, że ta sprawa, podobnie jak wiele innych, w których tajemniczy jegomość spotyka bohaterów, ma drugie dno. A może i nawet trzecie. I czwarte.


Dramatis personæ:Thorne, Savra, Odolan, Abir.

Wydarzenia towarzyszące
Mówi się coraz głośniej o niesnaskach pomiędzy flotowymi a prywaciarzami – kaprami i korsarzami. I jedni i drudzy się panoszą w portach i karczmach, i jedni i drudzy uważają się za lepszych – flotowi, bo służą królowej, kaprowie, bo mają się za prawdziwych ludzi morza. Flotowi zazdroszczą kaprom swobody i pieniędzy i jednocześnie źle znoszą, że nie mają nad nimi kontroli, kaprowie zarzucają flotowym dyskryminację na redzie, w załadunkach i usługach portowych. Flotowi generalnie nie odróżniają kaprów od piratów, a prywaciarze mają załogi flotowych za zbieraninę szewców, żebraków i złodziejaszków. Sytuacje, takie jak ta, która miała miejsce niedawno w Ostrydze, nie pomagają.
Pogłoski*: W Ostrydze bawią się, że ja nie mogę!;

Podobno flota zmaga się z brakami kadrowymi. Mówi się, że urzędnicy odpowiedzialni za zaciąg płacą za polecanie i wskazywanie mniej przydatnych obywateli, jako potencjalnych marynarzy, których naganiacze „przekonają” do tego, aby spożytkowali swoje nędzne życie w słusznej sprawie. Obrotne i nie w pełni legalne organizacje zaczęły robić na tym biznes. Nazwano ich Forçando Gangue. Te gangi porywają biedaków, ubogich mężczyzn, którzy nie mają czym się wykupić i innych. Szantażują, biją, czasem po prostu upijają i dosłownie sprzedają urzędnikom. Czy flotowi wiedzą skąd pochodzą rekruci? Nawet jeśli tak, sprawa jest wyciszana. Bo wojna trwa, ludzie boją się służyć, a pokłady statków trzeba zapełniać. Piraci są coraz bardziej zuchwali, niedawno zaatakowano okręt floty, El Gran Grifon, kontradmirała Spinozy, który stał na redzie portu w Zaze!
Pogłoski*: [FZ] Miej się na baczności pijany łapserdaku, bo cię wezmą!

UPDATE:
Z uwagi na zarazę, niesnaski pomiędzy flotowymi i kaprami ucichły. Część prywaciarzy odpłynęła z Zaze inni zajęci są ochroną swoich interesów.« Last Edit: June 15, 2020, 09:48:33 AM by Dirk Senner »

Dirk Senner

 • Hobgoblin
 • ****
 • Posts: 50
 • Propsy: 1
 • "Dla wiecznej chwały, i dla pryzu!"
  • View Profile
 • ID: 1815
 • Postać: Dirk Senner
 • Discord: Dirk Senner
Re: Róża Sztormów: Biuletyn
« Reply #1 on: February 19, 2020, 10:22:08 AM »


Materia świata jest plastyczna i ciągle się zmienia. W Zazesspur pojawiły się plotki o zarazie. Chorych przybywa, ludzie i nie-ludzie organizują się, aby walczyć z chorobą. Tymczasem wydarzenia z poprzednich sesji Róży Sztormów odeszły nieco w zapomnienie, jednak ich skutki odcisną jeszcze swoje piętno na życiu wielu ludzi.

Róża Sztormów nie jest już fabułą główną, zmieniła się w kampanię, która będzie prowadzona równolegle.
Kolejna sesja wystartuje niebawem. Ogłaszam rekrutację!

Z uwagi na spory odstęp czasu, jaki minął od wydarzeń z poprzednich sesji, nie będzie to ich bezpośrednia kontynuacja. Zaczynamy jakiś czas później, dlatego każdy ma możliwość wzięcia udziału w grze. Fabuła sesji nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń i jest z nimi mocno powiązana. Decyzje, które gracze podjęli w trakcie ich trwania, odbiją się na przedstawionym w kampanii świecie. Ale, jak już napomknąłem, nie jest wymagana znajomość tych faktów ani udział we wcześniejszych sesjach.

« Last Edit: February 19, 2020, 10:35:44 AM by Dirk Senner »

Dirk Senner

 • Hobgoblin
 • ****
 • Posts: 50
 • Propsy: 1
 • "Dla wiecznej chwały, i dla pryzu!"
  • View Profile
 • ID: 1815
 • Postać: Dirk Senner
 • Discord: Dirk Senner
Re: Róża Sztormów: Biuletyn
« Reply #2 on: March 03, 2020, 10:34:01 AM »
REKRUTACJA na rozdział 4 jest zamknięta, a sesja ruszyła na Niezapomnianych Krainach. Już w pierwszych chwilach wyprawy, na górskim szlaku nasi bohaterowie spotykają nieznane niebezpieczeństwo.

Rozdział 5.
Ta część kampanii nie ma jeszcze tytułu. Jej akcja rozgrywać się będzie równolegle z Rozdziałem 4. Mam już komplet graczy, ale JEŚLI bardzo bardzo pragniesz, to możesz dołączyć. REKRUTACJA JEST ZAMKNIĘTA - SESJA TRWA
« Last Edit: June 15, 2020, 09:49:05 AM by Dirk Senner »