Trzeci Materialny > Fabularne sprawy

[Fabuła Zaz] "Róża Sztormów"

(1/2) > >>

Dirk Senner:

"Róża Sztormów"

Po wieloletniej bratobójczej walce, w Tethyrze zapanował pokój. Echa wojny powoli cichły. Rany zabliźniały się. Dekadencka szlachta robiła wszystko, aby utrzymać wygodny dla nich status quo, który zakłóciły reformy królowej Zarandy. Kupcy coraz głośniej domagali się obniżenia podatków i przyznania przywilejów, a oficjalni przegrani z ukrycia pociągali za własne sznurki.

Nie trzeba było długo czekać, aby zamieszanie zrodziło nowe zagrożenie. Niezorganizowane dotychczas grupy nelantherskich piratów sprzymierzyły się pod jedną banderą, siejąc postrach i zniszczenie. Flota odpowiedziała patrolami, rewizjami i otwartą walką – z niezadowalającym skutkiem. Co gorsza, krążą słuchy, że piraci wsiąkli w tkankę miejską Zazesspuru, a ich wpływy sięgają najwyższych sfer...

Rozdział 1: "Oswajanie ryzyka"
 
W niektórych kręgach mówi się, że właściciel karczmy Ciepła Ciasna, Wreden Vaar, szuka paru śmiałków, żeby dali nauczkę sukinsynowi, który pociął jedną z pracujących u niego dziewczyn. Chodzi o tę małą i słodką blondyneczkę, Różę. Tę, co się tak pięknie uśmiechała… już nie będzie.

Incydent zdarzył się kilka dni temu. Dziewczęta i goście usłyszeli krzyki. Zanim ochroniarz dostał się do pokoju, Róża została pobita, pocięto jej twarz i ręce. Broniła się. Podobno ochroniarz, który wyrzucił winnego na pysk, zniknął. Podobno straż nie chciała się sprawą zająć, bo… „jak kobieta pracuje w takim miejscu, to zna ryzyko”. Podobno Vaar obiecał niemałą sumkę za przykładną lekcję dla padalca. Oczywiście nieoficjalnie.
 
METRYKA:
Sesja w NK
Liczba miejsc: 4
Brak ograniczeń stażu na Torilu.

Uwagi: Nie musisz brać udziału w tej sesji, aby wziąć udział w wątku "Róża Sztormów" fabuły Zazesspuru. Jeśli szukasz miejsca dla siebie, napisz w grze do ID1815 określając afiliację. Dostępne są: półświatek przestępczy i piraci oraz flota i wolni kapitanowie. Działania wszystkich grup (oraz tych z innych wątków fabularnych) będą wpływać na siebie wzajemnie, choć nie zawsze bezpośrednio.

Więcej informacji o zasadach udziału w Fabule Zazesspuru znajdziesz TUTAJ.

Dirk Senner:
Rekrutacja na sesję jest ZAMKNIĘTA. Osoby zaproszone zostaną o tym poinformowane na PW w grze. Wszystkie osoby które zgłosiły się do FZ wkrótce otrzymają więcej informacji na temat możliwości udziału w grze.

Wciąż trwa zbieranie zapisów na udział w Fabule Zazesspur, w wątku "Róża Sztormów". Możliwość dołączenia do zabawy będzie dostępna cały czas, niezależnie od etapu rozwoju historii.

Udział w niej jest możliwy na co najmniej trzy sposoby. Opisano je TUTAJ.

Hydra:
Chcecie wiedzieć, co dalej z Różą Sztormów? Jak wyglądają rozgrywki między Flotą Królewską, piratami a balansującymi między nimi kaprami? Oto nowa plotka:


--- Quote ---To trzeba mieć pecha
Tu i tam pojawiła się pogłoska, opowiadana jako trącająca czarnym humorem anegdotka. Podobno kapitan kupieckiego statku, uratowany z wraku przez okręt Królewskiej Floty, tak ten co to walczył z Okrętem Widmo, został znaleziony martwy. Podobno ktoś go zasztyletował w jego domu, w dzielnicy Dywanów, w biały dzień. Sprawcy nie ujęto, a straż miejska uważa, że był to napad na tle rabunkowym. Zginęła bowiem biżuteria małżonki kapitana, której szczęśliwie nie było wtedy w domu.
--- End quote ---

Po więcej informacji zapraszamy do Dirka - ID 1815.

Dirk Senner:
Inna plotka z FZ Róży Sztormów.


--- Quote ---[FZ] Znów się mówi o Dzielnicy Doków
- Nie! Ty poważnie mówisz? Ło ja cię nie tego w mordę skubaną niemytą!
Wzburzenie pana Hostello miało swoje solidne podstawy. Właśnie dowiedział się, że w jednym z magazynów w Dzielnicy Doków, który podobno należał do floty - trzymali tam wozy zaopatrzeniowe i składy mieli z materiałami dla statków - znaleziono ciała zabitych, w tym jednego rosłego półorka. Wyglądało to, jak jakieś bandyckie porachunki.

- Ale to nic. Naprawdę. Będzie mocniej! Bo wyobraź sobie, że zanim jeszcze pojawiła się tam straż miejska, było już tam wojsko i oficjele w mundurach floty! Podobno nawet straży nie powiadomiono. Sprawy Korony! Po ciemku trupy na wóz wrzucili i nikomu nic nie powiedzieli.
Pan Hostello odłożył osełkę, którą ostrzył swój rzeźniczy nóż i zaczął oprawiać świniaka. Nie przeszkadzało mu to w wygłoszeniu mądrości, bo pan Hostello lubił rzeźnicze przysłowia.
- Mię to wszystko zgniłką z kiszki wygląda.

[To plotka na temat wydarzeń, które miały miejsce w wątku Fabuły Zazesspur - Róży Sztormów. Informacja o nich pojawia się tu i tam w karczmach i na targowiskach. Wątek prowadzi ID 1815. Już wkrótce pojawi się możliwość dołączenia do opowieści. Wypatruj wieści!]

--- End quote ---

Dirk Senner:
Inna plotka nawiązująca do FZ Róża Sztormów.

--- Quote ---[FZ] Miej się na baczności pijany łapserdaku, bo cię wezmą!
Mówi się, że w Zazesspur działają rekruterzy. Ludzie uzupełniający załogi okrętów floty. Mobilizacja floty poruszyła przedsiębiorcze struny tych i owych. Podobno nawet półświatek angażuje się. Podobno oficjele płacą za rekrutów, bo pokłady pustakami świecą, a piraci i buntownicy na morzach grasują. W karczmach tu i tam szeptają, że taki a taki ma gang, polujący na pijusów i ochlaptusów. Podobno znikają, a potem z zaciągiem na okrętach się budzą. Pałką w łeb i trach! Dwa lata służby. Nie patrzą na pochodzenie, podobno nawet syna jakiegoś bogatego mieszczanina zgarnęli. Ale... to pewnie tylko gadanie karczmarzy, aby ludzie się zachowywali i nie robili burd.

[To plotka fabuły Zazesspur informująca o aktualnych wydarzeniach, które jak najbardziej mogą i powinny być adresowane przez graczy. Po więcej informacji zgłoś się do ID 1815.]
--- End quote ---

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version