Author Topic: Ugasić Płomienie Część VI  (Read 7567 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #15 on: January 18, 2018, 10:47:33 PM »
dorzucę jako protip, że Oksana będzie odpowiedzialna za polowy lazaret gdzieś w okolicy - to będzie długa, poważna, wojenna wyprawa. ci z Was, którzy widzą dla siebie rolę supportu lekarskiego/healerskiego, a nie na pierwszej linii, mogą się też zapisywać do mnie (do oddziału medycznego). dołożymy do bezmyślnej sieczki trochę opowieści o PTSD i walce ze skutkami :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Leguliasz

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 12
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • ID: 2068
  • Postać: Anri
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #16 on: January 18, 2018, 11:50:13 PM »
Chętny na batalię, choć mały staż grania nie stawia Anriego w gronie najlepszych postaci, to jest dość samowystarczalny (szeroki wachlarz umiejętności bojowych + potrafi uzdrawiać magią - w tym siebie, choć z tym zdecydowanie na polu walki niż w namiocie). Fabularnie jest bezstronny, ale w imię własnych zasad z pewnością udzieli pomocy w obleganiu bandyckiej twierdzy (ot, gdyby się znalazło miejsce pośród wielkich przywódców, członków organizacji, bohaterów dla kogoś z dobrymi chęciami) :)

Friss

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 152
  • Propsy: 10
    • View Profile
  • ID: 1307
  • Postać: Altair Dar-Mingħajr
  • Discord: Friss
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #17 on: January 19, 2018, 12:30:04 AM »
Klimaty nie do końca pod moje postaci — trochę brak świętych wojów, magów bojowych, strażników czy altruistów, ale...

* jedna z postaci ma wyśmienity „pakiet łotrzykowski” (skradanie się, ukrywanie, kradzieże, ciche sztychy & procę, rozbrajanie pułapek, znajomość mechanizmów i urządzeń w praktyce, etc.), poza tym może też wydatnie pomóc podnieść morale przed bitwą. Inna sprawa, że na żadną wyprawę nie pójdzie od czapy, więc tu by trzeba znaleźć powód do użycia jej wsparcia (żaden tęgi woj, wręcz przeciwnie);
* kolejna z postaci może skołować „zestawy szpiegujące”, jak również doposażyć drużynę w itemy jako takie, a nawet samych szpiegów czy pewne możliwości. Wymagany jednak pewien impuls, bo Matką Teresą nie zostanie. Tak czy owak, w grę wchodzi informacja i wywiad, jak również... no cóż, kasa. Wojna kosztuje, c'nie?

Reszta możliwości dotyczy już NPC. Annika może spróbować starych kontaktów z druidami Eldath i zdobyć środki lecznicze (a może samych druidów? Tu Eona, jako patronka druidów, i Hydra, jako ta od medyków, mogą się zorientować, czy im się to przyda. Na poprzedniej sesji z Iriaeborem Ann używała wody ze świętego gaju), zaś Friss może skołować małe wsparcie krasnoludów (jej krewni pojawili się na zbiórce darów dla uchodźców i choćby dla zasady złoją chętnie jakiegoś złodupca) — może jakichś np. kanonierów czy innych pirotechników, jak trza będzie coś wysadzić? Albo po prostu kolejnych rąk do krwawej roboty? To jak już chcesz/chcecie, występy gościnne też sprawiają mi frajdę, więc sami stwierdźcie, czy Wam się to przyda (tzn. Zetowi & Co.).


Tahiri Nara

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 14
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 721
  • Postać: Scout
  • Discord: Nen
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #18 on: January 19, 2018, 11:41:31 PM »
Ja chetnie zasupportuje Oksane i wlasne PTSD. :)

Eona

  • Guest
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #19 on: January 20, 2018, 12:46:01 PM »
O, fajnie Zet :)
To za tym, co już Iraos pisał - trójca Rakitra, Dran (od Lao) i Richeur. Oni właśnie do takiego szpiegowania by się nadawali, bo mendy przeokropne z charakteru i się tam pewnie wpasują do bandytów.

℣esteng

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 13
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 2118
  • Postać: Durrant Brownrigg
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #20 on: January 20, 2018, 08:53:39 PM »
Jeśli będzie brakowało wam rębaczy w pierwszym szeregu - jestem.

Kafariusz

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 13
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 1939
  • Postać: Berhold ironbeard
  • Discord: Kafariusz
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #21 on: January 20, 2018, 09:48:11 PM »
Nie wiem jak armia, ale ja jestem więcej niż chętny. Z drużyną lub bez, a jak znany będzie czas akcji to może i uda się zaprosić oddział krasnoludzkich najemników.

Kanarek

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 16
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 1836
  • Postać: Beatriz, Aed
  • Discord: Kanarek
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #22 on: January 21, 2018, 05:46:29 AM »
Armia będzie z automatu pewnie, tak więc wszyscy z garnizonu są chętni :D

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #23 on: January 21, 2018, 11:18:06 AM »
Armia i jej oddział krasnoludzkich striptizerek, które na rachunkach dla niepoznaki oznaczacie jako saperów? :>
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Kunaleśna

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 21
  • Propsy: 1
    • View Profile
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #24 on: January 27, 2018, 10:44:46 AM »
Jak cos wojennego, to Rhana chętnie!
ID 2145

Rawij

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 2
    • View Profile
  • ID: 463
  • Postać: Rawija/Esh/Andor/Ilirith
  • Discord: Rawij
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #25 on: January 29, 2018, 10:55:26 AM »
Fattin z pewnością dołączy do drużyny leczniczej, wspierając ją swoimi potkami i wiedzą :>
Ireneusz, 42 lata. Pracownik oczyszczalni ścieków, z zamiłowania działkowiec.


hehe

Tahiri Nara

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 14
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 721
  • Postać: Scout
  • Discord: Nen
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #26 on: January 29, 2018, 01:30:34 PM »
Ja mam pytanie.
Jak upchnąć taką liczbę ludzi w jednej sesji? Czy to będzie jakoś rozprarcelowane i prowadzone równolegle?

Zet

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 373
  • Propsy: 13
    • View Profile
  • ID: 1442
  • Discord: Zet
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #27 on: January 29, 2018, 01:36:05 PM »
Jeśli chodzi o kwestię organizacyjną to jeszcze nie wiem na 100%, ale prawdopodobnie będzie to rozbite na kilka sesji "lokalizacyjnych" i "wydarzeniowych", czyli np. lazaret jako osobna sesja i atak na coś-tam jako osobna, z jedną sesją "główną" w której będą najważniejsze wydarzenia dotyczące wszystkich.
Możliwe, że będą też emesy, choć co do tego sam nie mam przekonania.
Nie wykluczam, że będę potrzebował do tego kogoś jeszcze do prowadzenia :)

Póki co zgłosiło się dużo ludzi, a zakładam, że może być ich jeszcze więcej, dlatego jak się będzie zbliżać sesja, to będę się zastanawiał, jak to ogarnąć.

Nie wiem jeszcze, ile będzie miejsc i ilu graczy i organizacji będę w stanie ogarnąć :)

Natomiast na 100% wiem jedno - przy takiej liczbie graczy nie będę czekał na spóźnialskich :D bo w rok sesji nie skończymy :D

Dirk Senner

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 50
  • Propsy: 1
  • "Dla wiecznej chwały, i dla pryzu!"
    • View Profile
  • ID: 1815
  • Postać: Dirk Senner
  • Discord: Dirk Senner
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #28 on: January 31, 2018, 08:45:54 PM »
Senner może chcieć poprowadzić niewielki oddział lub w inny sposób wesprzeć wysiłek militarny. Jest wojskowym i posiada doświadczenie w walce głownie na morzu, ale na lądzie też. Może się w jakimś epizodzie przydać :)
Jak znajdziesz dla niego miejsce, będzie super. :)

Grima

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 16
  • Propsy: 0
  • Do triumfu zła wystarczy aby dobrzy nic nie robili
    • View Profile
  • ID: 2042
  • Postać: Ranthiel Therion Soy
  • Discord: Grima
Odp: Ugasić Płomienie Część VI
« Reply #29 on: February 02, 2018, 07:05:54 PM »
Zgłaszam się 2042 :)
Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. A wiesz dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby.