Author Topic: Planowane postacie  (Read 12292 times)

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Planowane postacie
« on: May 18, 2015, 07:32:20 PM »
Skoro mamy temat poświęcony rozmowom o grze, no to porozmawiajmy.
Czy ktoś z was ma już wstępnie pomysł lub choćby koncepcję postaci, którą planuje grać? Może fragment profilu, który kołacze się po głowie? Grafikę, będącą wyglądem postaci? Oczywiście, smakowite tajemnice każdy powinien zatrzymać dla siebie, a tutaj śmiało można podzielić się informacjami, które planujemy posiadać, jako ogólnodostępne...

Skoro już poruszyłem ten temat, to powinienem również sam zacząć od podzieleniem się z koncepcją własnej postaci, prawda? W takim razie, oto on...

Wstępnie planowany wygląd:
http://fc01.deviantart.net/fs71/i/2013/195/f/0/edwin__bg_concept__by_artastrophe-d6dfy9t.jpg - Oczywiście odpowiednio tę grafikę sobie zmodyfikuję w Gimpie, żeby był tam jakiś smaczek ode mnie...

Planowane imię: Chwilowo brak pomysłu. Roboczo nazwijmy go Neatanel.
Koncept Główny: Czerwony Czarnoksiężnik z Thay

Fabularne ulokowanie postaci: Czerwoni Czarnoksiężnicy dążą do dominacji rynku wszelakich usług magicznych. Z każdym rokiem przybywa coraz więcej ich faktorii handlowych. Można taką spotkać niemalże w większości wielkich miast Faerunu, a także w mniejszych miastach, które mają ważne usytuowanie geograficzne. Nie trudno jest więc sobie wyobrazić jednego z Czerwonych Czarnoksiężników, który otwiera faktorię handlową w Przystani Nerimy, prawda?
Towarzyszący mu ludzie nie są oczywiście niewolnikami z Thay. To jedynie oddani, lojalni pracownicy, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli pozwalają korzystać mu ze swych usług jedynie za wikt i opierunek.
Jedyny sposób na bezpieczne przesyłanie drogocennych przedmiotów magicznych w dużych ilościach, to utworzenie stabilnego portalu teleportacyjnego  na terenie faktorii handlowej. Oczywiście na to potrzebna byłaby zgoda władcy... nie chcemy przecież kłopotać go w tak drobnej sprawie już teraz, prawda? Z czasem na pewno przekona się o tym, iż tylko produkty oznaczone pieczęcią Czerwonych Czarnoksiężników, mogą zapewnić prawdziwą satysfakcję... cóż, do tego czasu trzeba jednak większość rzeczy produkować na miejscu. Nikogo więc nie dziwi fakt, iż Neatanelowi towarzyszy dwóch nowicjuszy, prawda? Być może w przyszłości przybędzie ich więcej... Oczywiście, tylko w celu zwiększenia zaopatrzenia faktorii handlowej.

Krótka, acz wiele mówiąca plotka o Neatanelu:
Podobno kiedyś ukąsiła go żmija. Biedny wąż konał w męczarniach przez tydzień.
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Angie

  • Guest
Odp: Planowane postacie
« Reply #1 on: May 18, 2015, 08:49:19 PM »
Imię: Angie Furfur

Wygląd: Waham się między tym: http://i.imgur.com/9kp4J9F.jpg a tym: http://i.imgur.com/J3ffuDy.jpg

Koncept: Irytująca kapłanka Sune/krawcowa

Parę dostępnych informacji :
-Wyświęcona w wieku piętnastu lat jest najmłodszą kapłanką Sune w historii (chociaż nie kapłanką z najmniejszym stażem, bo służyła w świątyni już od piątego roku życia)
-Wścibska, wszędzie jej pełno, ma brzydki zwyczaj siadania na wysokich obiektach takich jak żyrandole, szafy i barki innych osób. Wtrąca się w nie swoje sprawy.
-"Miłość" jest odpowiedzią na wszystko. Masz depresję? Miłość. Brakuje ci pieniędzy na bułki? Miłość. Ktoś ci wyrwał ręce? Miłość. Bez miłości nie ujrzysz ważnych rzeczy. Miłość jest hojna i litościwa. Miłość nie znosi zazdrości, miłość nie znosi buty! Ach, jak wielka jest potęga miłości! Ludzie żyją dla niej! I tak przez cały, pieprzony, boży dzień. Tuż nad twoim uchem.
-Jest raczej znana (a przynajmniej można ją kojarzyć), bo często pojawia się na świętach organizowanych przez lokalny kult Sune i jej siostry zaprzęgają ją do roboty przy nich.
-Jest niezłą krawcową i zdarzyło się jej już parę razy (z pomocą sióstr-kapłanek) sprzedać swoje wyroby arystokratom. Tworzy jednak głównie prostych ludzi, by nawet oni mogli poczuć się piękni.
-Znajduje się pod dziwną opieką i zbytnio tego nie ukrywa. Jej matką jest Cassandra Furfur, która miała już siedmiu mężów, z czego sześciu umarło w dziwnych okolicznościach. Obecny ojczym Angie, Mitch Paymon, jest wodnym półelfem, ciapowatym strażnikiem miejskim.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Planowane postacie
« Reply #2 on: May 18, 2015, 09:20:23 PM »
Quote
ma brzydki zwyczaj siadania na wysokich obiektach takich jak żyrandole, szafy i barki innych osób.

Jest niziołkiem?

Angie

  • Guest
Odp: Planowane postacie
« Reply #3 on: May 18, 2015, 09:30:06 PM »
Człowieczką, ale zgrabną i powabną <3

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Planowane postacie
« Reply #4 on: May 18, 2015, 09:32:23 PM »
Znaczy się kurduplem jest ;p
Aczkolwiek powiem, że postać zapowiada się ciekawie... Będzie ciekawie w karczmie ;d
I tak przy okazji, hej Rifu. Dobrze, znów Cię widzieć ;p
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Planowane postacie
« Reply #5 on: May 18, 2015, 09:34:06 PM »
Jakoś tego nie widzę. Śmierdzi Wybie... Znaczy Bleachem :D

Edit: Ok. Sytuacja została mi wyjaśniona na IRCu za pomocą obrazków i diagramów :D Nie było tematu.
« Last Edit: May 18, 2015, 09:41:44 PM by Spookie »

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Planowane postacie
« Reply #6 on: May 19, 2015, 08:13:22 PM »
Ja ciągle się zastanawiam nad wykorzystaniem mojej starej postaci, tylko od początku - poprzednio zaczęłam nie do końca jak chciałam.
Sama postać jest moją ulubioną, uwielbiam nią grać i czuję się z nią najlepiej, ale poprowadziłabym ją trochę inaczej, zaczęła w innym miejscu.

Ale widzę że nie tylko ja mam te same skłonności, co Pando? :D
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Planowane postacie
« Reply #7 on: May 19, 2015, 09:52:13 PM »
To się podzielę moim konceptem. Uwaga proszę trzymać się krzeseł, bo zaraz zaleje was ściana tekstu.

Imię: Jakieś tam będzie

Wygląd: Em... Nie za chudy, nie za gruby, nie za brzydki, nie za ładny. Avek pewnie będę szukał przez najbliższe dwa lata więc, wbije jakiś dziadowski w grze, a fajny mi znajdzie Panda.

Można powiedzieć, że mam jak Panda i Skaje, bo zawsze najlipiej gra mi się wojami, ale teraz zaszaleję. Bo Nie będę szedł full warrior tylko machnę cusiek z czarami. No żeby się nie męczyć z rozpalaniem ogniska w terenie :D
Jaki będzie mój pan półwarior? Kij wie, wyjdzie w praniu.

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Odp: Planowane postacie
« Reply #8 on: May 21, 2015, 08:37:27 PM »


Imię: Jeszcze nie wiem...pomysłu nie mam, więc przygarnę pomysł xD

Ród: Tharath...a może nawet Grinvstone jako przodek Flotha z Faerunu :3

Wygląd: Krasnolud tarczowy, toteż jakieś 140-145 cm wzrostu, 80-90 kg, więc krzepa będzie, a poza tym długa broda i włosy długie wiązane w warkocz, kolor blond.

Kim będzie: Kowal z funkcją wojowania, czyli nic wyjątkowego, jeśli chodzi o moje postacie.

maeg

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Planowane postacie
« Reply #9 on: May 22, 2015, 02:17:45 AM »
Cóż, mam parę pomysłów, ale nie wiem szczerze mówiąc, na którą się zdecydować. Wiem jedynie, że tym razem nie będę robić wojownika pod mordowanie innych postaci, a raczej zagram czymś... No, minimalnie przyjaźniejszym.

Mam dwie koncepcje dla postaci z Zakhary, dwie z Kara-Tur, parę z samego Faerunu... No i wszystkie wydają się w miarę ciekawe. Oczywiście wiele jest z zamierzchłych czasów, kiedy to nie zdołałem ich zwyczajnie wykorzystać. Parę jest nieco świeższych. A koniec końców i tak się może okazać, że pierwsza postać powstanie w ostatniej chwili, albo pod współpracę nawiązaną zaraz po starcie gry... Nie mam pojęcia!

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Planowane postacie
« Reply #10 on: May 22, 2015, 02:16:22 PM »
Panda, jakbyś czytała mi w myślach, najlepszy strój na różnego rodzaju eskapady, wycieczki czy podróże :D


Sybirak, mogę rzucić paroma pomysłami na imię, przerabialiśmy na studiach niedawno jak planowaliśmy naszą grę o krasnoludzie :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Odp: Planowane postacie
« Reply #11 on: May 22, 2015, 03:54:34 PM »
Nie pogardzę, nie pogardzę :D

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Planowane postacie
« Reply #12 on: May 22, 2015, 04:17:43 PM »
To już tu wrzucę :)
Gorthi
Gottri
Fari
Grungni
Tholmar
Grobun
Mundri

oraz Ferthil, tka się nasz bohater finalnie nazywa :D


A to moja Suli, dzięki Pandoro za fajną ubierankę :D szkoda tylko że kity były albo takie długie albo bardzo krótkie :<
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Angie

  • Guest
Odp: Planowane postacie
« Reply #13 on: May 22, 2015, 06:09:23 PM »


Angie (mniej więcej w tym stylu będzie)

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Odp: Planowane postacie
« Reply #14 on: May 22, 2015, 08:19:39 PM »
Ferrthild! :D