Trzeci Materialny > Alkierz

Lista zaklęć wtajemniczeń - zmiany uwzględniające Magiczny Patch 1.2

<< < (3/12) > >>

Zet:
Ok, czyli całkowitą liczbę PM traktujesz niejako jako wyznacznik poziomu? I te punkty to nie jest dodatkowy koszt, jaki trzeba zapłacić, ale wyznacznik mocy zaklęcia w zależności od potencjału maga, tak?

Ok, trochę zagmatwane :P ale rozumiem.

Zaproponuję coś swojego, co będzie utrudnione na początku, ale ułatwieniem in the long run
a) ustalić sztywny "poziom" maga w zależności od poziomu maksymalnego zaklęcia. Czyli mag mający najwyższe zaklęcie na poziomie 2, jest magiem 2 poziomu, mag mający maksymalne zaklęcie na 5 poziomie jest magiem 5 poziomu
b) ustalić sztywny "poziom" w odniesieniu do pełnych dziesiątek mocy. Czyli mag mający 7, albo 13 punktów to mag 1 poziomu, później od 20 do 29 - 2 poziom, od 30 do 39 3 poziom.
Nie wiem, czy to koniecznie prostsze, ale ułatwi obliczenia w rzucaniu

Vokun:
Jasny gwint! Większość z tych zaklęć kosztuje teraz tyle punktów mocy, że aż boli. Przez to połowa, a nawet 3/4 zaklęć nie ma co się nawet uczyć bu zeżrą całą moc. Jeśli oczywiście jakimś sposobem tyle jej zgromadzisz. Roboty dużo zostało włożone, nie ukrywam, ale ceny to jakaś masakra.

Shagarot:
@Rawij
Wiedziałem, że jako fan cyferek mnie nie zawiedziesz z feedbackiem x) Wezmę to pod uwagę przy poprawkach.

@Zet to jest hmm... Sensowne, ale jednocześnie przyrost mocy/czasu trwania zaklęć byłby wtedy taki sam. W tym schemacie chodzi o to żeby zaklęcia niskich poziomów robiły się "mocniejsze" szybciej, a te wyższych wolniej.
Np w 5 poziomówkach masz zapis "xx na każde trzydzieści punktów mocy czarodzieja". Z tego co wiem, to w tedy chwili 60 ptk mocy ma chyba tylko Sulinae, może jeszcze jakiś jeden mag, ale nie jestem pewien. Twój system ma swoje plusy, jest łatwiejszy, tylko w momencie kiedy mag mający 50 ptk mocy byłby 5 poziomowym magiem, to rzucałby wszystkie zaklęcia trwające 1 turę/poziom, na 5 tur, bez względu na to jakiego poziomu by owe zaklęcie nie było. Innymi słowy, z każdą kolejną pełną dziesiątką, albo poziomem zaklęć, przeskok w poziomie mocy postaci czarującej były drastyczny.

@Vokun - pisane już było wyżej. To nie jest koszt, a schemat odnośnie długości trwania zaklęć. Zaraz zaznaczę to wyraźniej na początku tematu.

Zet:
@szag - trochę tak.
Więc - to tak naprawdę jest zależne od tego, co mierzymy. Moje propozycje są trochę dedekowe. Tam masz poziomy i od tych poziomów zależą rzeczy. Ten system w pewnym sensie by te poziomy naśladował.
Jest o tyle prostszy, że właśnie łatwiej się to liczy.
Natomiast - nie będę kruszył kopii. Propozycja do rozważenia i tyle.

Shagarot:
Tzn osobiście twój system mi nie przeszkadza, powiem szczerze nawet mi się podoba jego prostota - ale to potrzebowałbym żeby obserwatorzy się wypowiedzieli i sami zdecydowali, czy magia ma mieć przyrost skokowy czy systematyczny.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version