Trzeci Materialny > Archiwum

FAQ

(1/9) > >>

Spookie:
PODSTAWY ROZGRYWKI - JAK STWORZYĆ POSTAĆ?

Jak wyjaśnicie to, że wszyscy zaczynają na "poziomie początkującego poszukiwacza" niezależnie od wieku?

Co napisać w uwagach dla MG, żeby zaakceptowano moją rasę niestandardową?

Czy mogę grać wampirem/likantropem?

Czym się kierować przy wyborze rasy? Jak wpływa to na rozgrywkę?

Czym się kierować przy wyborze wieku postaci? Jak wpływa to na rozgrywkę?

Czym się kierować przy wyborze wyznania postaci? Jak wpływa to na rozgrywkę?

Dlaczego nigdzie w kreatorze nie widzę opcji wyboru klasy postaci?

Czy powinienem umieścić w aspektach umiejętności takie jak wspinanie, pisanie?

W jakich podręcznikach mogę szukać wiedzy o świecie?

Gdzie mogę uzupełnić avatara, profil postaci i jej aktualny wygląd (przed wejściem do karczmy)?

To może po prostu powiedz mi co mam tu wpisać?

Te wszystkie żelazne zasady są przytłaczające. Dlaczego hamujecie moją wyobraźnię?

Właśnie przesłałem wpis do kodeksu/kartę postaci Postaci Pierwszoplanowej. Muszę czekać na akceptację od wszystkich Obserwatorów?

Czym różni się Postać Pierwszoplanowa [PP] od NPC?




CO ZROBIĆ, ŻEBY GRAĆ...

Co mam zrobić, żeby grać szlachcicem?

Co mam zrobić, żeby grać paladynem?

Co mam zrobić, żeby grać pracownikiem npca?

Co mam zrobić, żeby grać właścicielem biznesu?

Co mam zrobić, żeby grać członkiem organizacji?




PODSTAWY ROZGRYWKI - JAK GRAĆ?

W jaki sposób mogę zagrać z kimś sesję?

Jak mogę dołączyć do trwającej sesji?

Jestem dosyć zapracowany. Ile mam czasu na odpowiedzenie na sesji?

Karczmy. O co chodzi? Jak mam wprowadzić postać do karczmy? Jak w niej pisać?

Czy powinienem opisywać w narracji myśli i zamiary mojej postaci?

Jak rozwijać postać?

Jak rozwijać fabułę gry?

Czy mogę bawić się poza Skrajem?

Co to jest przydomek?

Chcę zmienić Koncepcję Ogólną - jak to zrobić?

Chcę zmienić Utrapienie - jak to zrobić?

Chcę grać drugą postacią... i trzecią. Mogę założyć nowe konto?

Chcę, aby moja postać zdobyła nieco unikalnej wiedzy o Skraju lub innej części świata, ale nie chcę samodzielnie decydować, czego się dowie. Co robić?

Skąd się biorą aury wokół postaci i jak je wykrywać?

W jaki sposób mogę ingerować w świat gry dodając w nim nowe lokacje, duże wydarzenia, zagrożenia, ważne/potężne postaci?

Co mam zrobić, jeśli gracz, z którego postacią miałem jakąś umowę skasuje/utraci konto z powodu nieaktywności?

Czy są jakieś ograniczenia rozgrywki w Wieloświecie?



OGÓLNE

Czy gra będzie działać na smartphone'ach i konsolach mobilnych?

Czy moja postać może posiadać zwierzątko?

Kiedy startuje gra?

Jak wygląda chronologia Torilu w stosunku do historii podręcznikowej?

... Ale podręcznik do D&D mówi że...

Potrzebuję informacji o... Gdzie szukać?

Jakie rzeczy wpisują się w specyfikę Zapomnianych Krain, a nie są dostępne graczom na Torilu?

Jak poprawnie dodawać linki w treści plotek?

Za co można tu dostać bana?

Spookie:
W jaki sposób mogę zagrać z kimś sesję?

Jest kilka sposobów, by wziąć udział w sesji fabularnej. Można zgłosić się do naboru ogłaszanego przez autora sesji (gracza, lub Mistrza Gry) prywatnej, bądź publicznej. Jeśli aktualnie nie ma takich naborów, można samemu wymyślić i zaproponować innym graczom udział we własnej sesji. Nie martw się, jeśli nie masz pomysłu. Nawet zwyczajne czynności mogą przerodzić się w przygodę, a może współuczestnicy zechcą skierować pogawędkę przy kartach na zupełnie epickie tory. Jeśli wciąż nie czujesz się pewnie z żadną z tych opcji, zawitaj do karczmy. Możliwe, że tam Twoja postać spotka kogoś, kto zaprosi ją do wspólnej historii.

Spookie:
Jak mogę dołączyć do trwającej sesji?

Zazwyczaj nie będzie możliwości dołączenia do już trwającej sesji, ale od każdej reguły musi być wyjątek. Być może ktoś wykruszył się z drużyny i potrzeba nowej pary silnych rąk? Być może autor sesji zdał sobie sprawę, że potrzeba mu kogoś, kto myśli odmiennie do reszty uczestników i zapewni świeże rozwiązania napotykanych przez nich problemów? Może grupa zatrzymała się właśnie w miejscu, przebywanie w którym możesz świetnie uzasadnić i wiesz w jaki sposób Twoja postać mogłaby na nich "wpaść"? Nie wahaj się zapytać autora sesji o możliwość dołączenia.

Spookie:
Jestem dosyć zapracowany. Ile mam czasu na odpowiedzenie na sesji?

Każdy prowadzący ma własne preferencje co do częstotliwości odpisywania w sesji i zazwyczaj ogłasza je przed rozpoczęciem. Dowiedz się tego od autora interesującej Cię przygody.

Spookie:
Karczmy. O co chodzi? Jak mam wprowadzić postać do karczmy? Jak w niej pisać?

Przed wejściem do karczmy sprawdź, czy w Twoim profilu widnieje aktualny opis wyglądu Twojej postaci. Będzie widziana w karczmie właśnie w taki sposób. Potem pozostaje Ci już tylko wejść w zakładkę interesującej Cię karczmy i opisać to w jaki sposób postać wchodzi do lokalu i co robi zaraz po tym. Gdzie siada, co zamawia, czy z kimś się wita? By opisywać wykonywane czynności, umieść opis pomiędzy znakami gwiazdki (*). Wszystko co znajduje się poza nimi, jest słowami wypowiadanymi na głos. By wyszeptać do innej postaci coś, co może usłyszeć tylko ona, kliknij link szeptu (S) znajdujący się obok jej imienia.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version