Author Topic: Samouczek - jak stworzyć postać?  (Read 1318 times)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1361
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Samouczek - jak stworzyć postać?
« on: May 06, 2015, 08:48:33 PM »
Jeśli nie możesz się doczekać premiery tak jak my oraz jeśli chcesz przygotować sobie wcześniej postać (albo kilka!), ten oto samouczek powie Ci jak to się mniej więcej odbywa.

Nasz kreator postaci podzielony jest kolejno na działy: Płeć, rasa, wiek, wyznanie, koncepcja ogólna, utrapienie, pozostałe aspekty (samouczek używania aspektów znajdziesz na forum w osobnym temacie), charakter, imię, oraz uwagi dla MG. Te ostatnie będą Ci potrzebne w sytuacji, gdy tworzysz postać o niestandardowej rasie/podrasie, postać na wysokim stanowisku w hierarchii społecznej, tudzież szlachcica, lub gdy chcesz argumentować jakąś szczególną przewagę Twojej postaci w jakiejś dziedzinie, czy umiejętności (w tym przypadku powinieneś rozważyć osłabienie jej w innej). W większości przypadków Mistrz Gry będzie chciał z Tobą dodatkowo przedyskutować wybór i być może lekko go zmodyfikować. Musisz również liczyć się z możliwością, że Twoja koncepcja zostanie odrzucona i będziesz musiał wymyślić alternatywę, lub zacząć od nowa. 

Po tym gdy ukończysz kreator, wyniki Twojej pracy z nim wyświetlą się w Twojej karcie postaci (widocznej tylko dla Ciebie), oraz profilu  (widocznego dla każdego gracza). Te dwie wizje na pewno będą różnić się do siebie. Dzieje się tak dlatego, że Utrapienie Twojej postaci, jej charakter, pochodzenie, jak również aspekty, które zaznaczyłeś w kreatorze jako ukryte są jawne tylko dla Ciebie i dla Mistrzów Gry. Współgracze nie będą znali sekretów Twojej postaci dopóki sam im ich nie zdradzisz. Wierzymy, że takie rozwiązanie wzbogaci fabułę gry, pozwoli Mistrzom Gry na aktywne wykorzystywanie tajemnic postaci w tkanej przez nich historii, oraz wyeliminuje nawet przypadkowe użycie metawiedzy.

Idąc za tą ideą, zdecydowaliśmy także, że jedynym wymogiem co do profilu postaci jest aktualny opis jej wyglądu. Powinien on zawierać tylko informacje na temat tego, co inne postacie mogą zobaczyć gołym okiem, a więc może to być również opis częstych zachowań, nawyków, znanych faktów i plotek. Tak więc nie opisujemy na przykład tatuaży w miejscach, które są w danej chwili zakryte.

Oczywiście gracze, którzy lubią zapełniać swoje profile historiami z życia postaci, czy jej przemyśleniami mogą robić to nadal na własną odpowiedzialność ;)
« Last Edit: May 07, 2015, 08:29:51 PM by Spookie »