Author Topic: Aspektowa roszada  (Read 2006 times)

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Aspektowa roszada
« on: June 02, 2016, 09:57:36 PM »
Czołem, mam pytanie odnośnie zmiany w swojej postaci...a nóż inni skorzystają.

Garr jest wojownikiem, lecz zna się na rzemiośle i mam zamiar wrócić do korzeni swoich postaci czyli kowala. I tu pytanie czy mogę wykonać taki manewr, że wszystkie aspekty z rzemiosłem, które były ukryte staną się jawne, a z walką...na odwrót, staną się ukryte. Wszak Ci co znają Garr będą wiedzieć, że walczyć też potrafi, a Ci co dopiero spotkają nie będą wiedzieć, bo jako kowal nie będzie latał w pełnym rynsztunku przecież. :)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #1 on: June 02, 2016, 10:02:21 PM »
Czemu nie będzie latał w pełnym rynsztunku? Jak się jest kowalem to nie wolno już być wojownikiem?

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #2 on: June 02, 2016, 10:07:02 PM »
Osobiście z odjawnieniem aspektów nie widzę problemu, ale ukrywać coś, co już było widoczne? Nie bardzo.
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #3 on: June 02, 2016, 10:07:47 PM »
No wiesz...w kuźni jest ciepło, a w pełnej blasze szybciej się gotuje w sosie własnym...no cóż, spocone jak świnie krasnoludy to raczej nie najlepsza wizytówka miasta. :D

No, ale rozumiem, dlatego też zapytałem zanim napisałem w panelu. Jeśli uznajecie, że nie bardzo to trudno, nie ma problemu :)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #4 on: June 02, 2016, 10:20:10 PM »
Nie widzę związku, Syb. Będzie chyba wyściubiał stamtąd nos czasem? Wykonywał zlecenia z Żelaznobokimi?

Sens ukrywania aspektów, które były wcześniej jawne mogłabym ewentualnie zobaczyć, gdyby Twoja postać przeprowadziła się gdzieś w pizdu, gdzie nikt jej nie zna. Od biedy...

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #5 on: June 02, 2016, 10:28:48 PM »
Rozumiem, nie ma problemu w takim razie ;)

Salem

  • Guest
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #6 on: June 02, 2016, 10:29:09 PM »
Hej, w ogóle to wydaje mi się, że aspekty jawne to nie jest coś, o czym będzie wiedzieć dokładnie każda postać, która zostanie stworzona na potrzebę gry. W końcu żeby ktoś się dowiedział że Garrith jest kowalem, to i tak będzie musiał o to wcześniej zapytać, jego, albo kogoś innego, kto już o tym wie. Nie ma informacji z bazy chyba :p

Sybirak

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 136
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 65
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #7 on: June 02, 2016, 10:32:36 PM »
Teoretycznie...mogą wypytać ludzi na targu, sąsiadów...więc wygodniej będzie jednak tak niż odgrywać sesję tylko w tym celu. :) Więc tutaj rozumiem i dostosuję się do woli obserwatorek :)

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Aspektowa roszada
« Reply #8 on: June 02, 2016, 10:33:42 PM »
Aspekty generalnie są bardziej dla graczy/miszczów gry, niż postaci. Więc jako widoczne dajemy te, z którymi inni gracze mają utożsamiać postaç na pierwszy rzut oka. Chyba. Tak sobie to rozumuję.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.