Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Hydra

Pages: 1 [2] 3 4 ... 46
16
Sigil, Miasto Drzwi / Re: Piąty letni zlot Torilu - 12-15.08
« on: May 01, 2021, 06:50:38 PM »
dla porządku, zapisuję Muflona z Kimpal


17
Sigil, Miasto Drzwi / Re: Piąty letni zlot Torilu - 12-15.08
« on: May 01, 2021, 06:20:06 PM »
WPISUJCIE SIĘ BEZPOŚREDNIO W TEMACIK, DZIĘKUJĘ

18
Sigil, Miasto Drzwi / Piąty letni zlot Torilu - 12-15.08
« on: May 01, 2021, 06:14:30 PM »

NICZYM FENIKS Z POPIOŁÓW...

Dobra, czekaliście na to dwa lata, więc płynę do brzegu: TAK, jedziemy na nasz oficjalny zlot do Zbąszynia (to taka miejscowość pod Poznaniem). Dzieją się tam rzeczy, o których opowiadamy sobie potem anegdotki przez cały rok. Tak, można na trzeźwo (ja na przykład nie piję wcale).

Camping Przy Baszcie
ul. Garczyńskich 5A
64-360 Zbąszyń
woj. wielkopolskie

Termin: 12-15.08 (czwartek-niedziela). Osoby pracujące muszą wziąć dwa dni wolnego (na czwartek i piątek).

W TYM ROKU, ZE WZGLĘDU NA NIETYPOWE WARUNKI, GORĄCO ZACHĘCAMY DO ZASZCZEPIENIA SIĘ NA COVID PRZED PRZYJAZDEM (chociaż jedną dawką).

Mamy zarezerwowane cztery domki 4+2 z łazienką (cztery łóżka jednoosobowe + tapczan na 1-2 osoby) - łącznie są w nich 24 miejsca. Wyjazd na zlot kosztuje 90 zł za nocleg (płatne przelewem na konto Hydry - dane poniżej) oraz 10 zł za pościel, płatne w gotówce na miejscu. Opłata za pościel jest obowiązkowa. Cennik można podejrzeć >tutaj<.
Jeżeli chcesz jechać pod namiot - bo jest taka możliwość - ogarniasz to we własnym zakresie.KTO SIĘ WYBIERA?

 • Skaje
 • Hydra
 • Zet
 • Kebsi
 • Eona
 • Lao
 • Heeg
 • Muflon
 • Kimpal
 • Jovka
 • Felix
 • Spookie
 • Bubuś
 • Kluska
 • Mads
 • Amnis
 • Nero
 • Sarus
 • Retard
 • Retardowe +1
 • Moskier
 • Sarna

Podział domków: klikPŁATNOŚCI
Do końca lipca zbieram zaliczki w sugerowanej wysokości 40 zł na konto:
Weronika Rędziniak
44 1030 0019 0109 8505 2042 6161
Bank Handlowy w Warszawie S.A.
ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa

To subkonto dedykowane na potrzeby zlotu, więc Wasz hajs nie zginie.

Można zapłacić całą należność od razu - odnotuję to w pliku. W takim wypadku proszę o wpłatę 90 zł (zależne od liczby osób).
Kwota aktualna na 20.07.2021FAQ

 • Każdy, kto chce mieć miejsce w domku, płaci tyle samo za udział bez względu na liczbę spędzonych nocy. Różnice są marginalne, a mnie to cholernie komplikuje życie, jeśli chodzi o rozliczenia (nagle muszę wyliczyć należność od każdego z osobna). Stąd unifikacja.
 • Jeżeli chcesz zapłacić mniej albo wpadasz na tylko jedną noc, rozważ namiot. Płatne gotówką na miejscu, a koszt zależy od wielkości namiotu (patrz: cennik).
 • Jeżeli ktoś nie wpłaci zaliczki do końca lipca ani nie da znać, traktuję to jako rezygnację ze zlotu.
 • Na terenie kempingu znajdują się ogólnodostępne łazienki i prysznice.
 • Jeden domek - mój i Zeta - jest wyraźnie droższy od dużych domków. Dlatego nie jest wliczony w koszt ogólny. Opłacamy go oddzielnie.

W razie pytań polecam się życzliwej uwadze. Najlepiej zadawać je tutaj, wtedy odpowiedź nie zginie.

19
Plenarne ścieżki / Re: Sesje w Miejscach Spotkań
« on: April 26, 2021, 11:12:47 PM »
Hello there,
w majówkę - od piątku do poniedziałku - zgodnie z kalendarzem Harptosa w Faerunie trwa święto znane jako Zielone Trawy. Z tej okazji (oraz innej, zwanej "i tak wszyscy siedzimy w domach, bo musimy") proponujemy Wam trzy różne MSy :) Każdy z nich jest otwarty dla wszystkich chętnych!


W piątek 30.04 od 19:00 Hydra zabierze Was na festyn ku czci Chauntei - bogini ziemi, natury i płodności. Spodziewajcie się iluzjonistów, wróżbitów i kapłanów, wypatrujcie kwiatu paproci, poświęćcie Dobrej Pani uśmiech i trochę ciepła. Spotykamy się w zazesspurskiej Dzielnicy Ogrodów.

W sobotę 1.05 od 19:00 zatańczcie z Zetem to ostatnie tango. Z okazji Święta Zielonych Traw karczma i zamtuz Głupi Wół zaprasza na potańcówkę! Czcić będziemy Chaunteę, Sune i Liirę, będziemy więc tańczyć w pięknych wiankach do radosnej muzyki. Proszę przychodzić bez broni, ale z uśmiechem i radością w sercach! Szczególnie w tych ciężkich dla naszego miasta czasach pamiętajmy o tym, że po każdej zimie zawsze przychodzi wiosna.

W niedzielę 2.05 zbijamy bąki we własnym zakresie :)

I wreszcie w poniedziałek 3.05 od 19:00 wraz z Cirdą poszukacie jednorożców. Na obchody Zielonych Traw zaprasza kościół Mielikki, wespół z kapłanami Eldath, Silvanusa i Milila. Uroczystości Pieśni Kwiatów oraz Pierwotnej Gonitwy rozpoczną się u źródła dopływu Sulduskoon, przy południowej granicy Lasu Tethyrskiego. Chętnym zapewni się transport rzeką w obie strony, prosząc w ramach zapłaty o ziarno lub sadzonkę, którą będzie można ceremonialnie zasadzić podczas obchodów; lub pieśń do wzniesienia razem z wyznawcami Milila.  Kto wie, może najwierniejsi i najgorliwsi dostąpią zaszczytu i dosiądą tej nocy jednorożca?...
Cirda bardzo prosi, żeby dać jej cynk na pocztę, jeśli się wybieracie.Do zobaczenia w majówkę!

General Hydrobi

20
Plenarne ścieżki / Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« on: April 06, 2021, 12:46:55 PM »
w zasadzie już mam skład, więc zamykam rekrutację. do sesji zapraszam Desari, Syel i Thalgruma. pięknie dziękuję za liczne zgłoszenia, stay tuned!

21
Plenarne ścieżki / Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« on: April 03, 2021, 10:19:34 PM »
koncepcja #30 - Wieża, księżniczka i smok
co?

Jest takie miasto, Carradoon. W tym mieście jest taki mag, Belisarius. I ten mag ma swoją wieżę, w której mieszka księżniczka... a teraz zalągł im się tam smok. Więzi biedną niewiastę, która potrzebuje ratunku.
Tak przynajmniej mówią. Że to wieża, księżniczka i smok. Carradoon występuje w tej historii na pewno, bo to stamtąd pochodzą plotki.
To co, w drogę?


Chcę opowiedzieć prostą, ciepłą historię w małej skali. Sesja ma być z tych przyjemnych i raczej krótkich - nie spodziewajcie się długich przepraw ani wielowarstwowych intryg.

dla kogo? dla postaci, których pierwszym wyborem & metodą rozwiązania problemów NIE jest agresja. nie szukam murder hobos. postaci z ręką do przeróżnych stworzeń oraz postaci nastawione na polubowne rozwiązania odnajdą się dobrze.
gdzie? NK
typ sesji? prosta historia, znane tropy i motywy, rzadka szansa na sesję bez żadnej walki.
poziom zagrożeń? niski
sesja przyjazna początkującym? tak
zgłoszenia tutaj, pod tym postem. mam trzy miejsca, jedno z nich zajmuje Navarro; na zgłoszenia czekam do końca wtorku (06.04).

22
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Groza z Morza
« on: March 27, 2021, 12:21:19 PM »
Quote
Krwawe perły Umberlee
10 III 2021

Gniew Umberlee dotknął Zazesspur. Poślubione z morzem miasto cierpi na rosnącym zdawałoby się z dnia na dzień szale Królowej Głębin. Coraz mniej rybaków decyduje się wyjść w morze. Flota Północy jest uziemiona, stoi na redzie, a jej największy okręt - Wielki Gryf - w suchym doku. Nasilają się ataki potworów na wybrzeżu. Znikają ludzie morza. Giną awanturnicy.
Jednak nie wszystko stracone. Dzięki intensywnym działaniom grup bohaterów udało się ustalić kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze: badacze z zazesspurskiej akademii magii mówią jasno: krwawe perły Umberlee nie są zwykłymi przedmiotami.
Badania nie są jeszcze zakończone, przeprowadzono je na ledwie kilku obiektach, ale wiadomo już, że w krwawych perłach zaklęte są dusze lub fragmenty dusz. Być może to dusze tych, którzy zginęli na morzu? Być może to fragmenty ich wspomnień? To trzeba będzie sprawdzić w nadchodzących tygodniach.

Po drugie, udało się również ustalić, że ataki potworów na nadmorskie wsie nie są przypadkowe. Z informacji dostarczanych do Zaz wynika, że ataki na wybrzeżu mają miejsce tam, gdzie morze na brzeg wymywa perły Suki. Śmiałkowie, którzy ustalą dokładny związek między perłami a potworami, mogą liczyć na sutą nagrodę. Dzięki ich wysiłkom będzie można zapobiec kolejnym ofiarom.

Po trzecie i najważniejsze: grzybowy kraken żyje!
Kraken przywołany przez kultystów grzybowej zarazy, która niedawno jeszcze prześladowała Zazesspur, żyje ponad wszelką wątpliwość. Ten ohydny potwór odpłynął bezpiecznie z miasta, a wypuścił go nie kto inny, jak ci, którzy tak chełpili się jego zgładzeniem. Wieści o nim przyniosła do Zaz załoga Banshee pod przewodnictwem kapitana Dirka Sennera, która
zmierzyła się na pełnym morzu ze smokiem. Z jakiegoś powodu zamiast go zestrzelić - załoga zasiadła z nim do rozmów. Podobno smok grozi, że jeśli Zaz nie rozwiąże problemu, który samo stworzyło, to on zje Zaz. Na jednego gryza.

Plotki z półświatka

Ostatnio w półświatku mówi się, że pośrednik Hancock organizuje skok stulecia - a do zadania szuka wyłącznie najlepszych. Zysk ze skoku ma być liczony w setkach sztuk złota!

23
Plenarne ścieżki / Re: Sesje u Zeta
« on: March 09, 2021, 01:36:56 PM »
Zgłaszam Gae-Al (89) na krwiste steki z Alamir.

Oraz do bohaterskiej śmierci również też, jak się fabuła ułoży.

24
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Groza z Morza
« on: February 25, 2021, 01:46:25 PM »
Quote
Rekiny nie mają łusek
21 II 2021

Uria, genasi ognia - ta sama, która kilka miesięcy temu wywróżyła tak szczegółową śmierć biednemu kupcowi - zapadła się pod ziemię. Okazuje się jednak, że niektórzy mają z nią kontakt. Ci niektórzy są skłonni zapytać ją, o co, do cholery, chodzi z tymi wszystkimi zgonami. I dlaczego na wybrzeżu Tethyru da się znaleźć przeklęte perły Umberlee.

Plotki są wstrętne i niosą się nawet wtedy, kiedy nikt ich specjalnie nie rozpowiada. Najczujniejsi obywatele orientowali się zatem, że kilkoro mieszkańców Zaz wybiera się na spotkanie z Urią. Wystarczyło ich złapać i... podczepić się pod wyprawę. Hej, przecież genasi mogła być w niebezpieczeństwie, prawda? Tylko. Szlachetne. Pobudki.

Nikomu przecież nie można zabronić podróży w tym samym kierunku.

25
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Groza z Morza
« on: February 21, 2021, 10:12:49 PM »
Quote
Krew się leje!
10 II 2021

- Krew się leje! Krew się leje mówię!
- Jakaż znów krew?
- W dokach, panie, w porcie!
- Piraci?
- A gdzie tam piraci, panie, jacy piraci, rybacy z dokerami za łby się znów biorą!
- A cóż z nimi?
- Rybacy bez ryb wracają, bez kutrów, coraz mniej ich wypływa, to i rybacy pieniędzy nie mają i dokerzy, dokerzy mówią, że to wina rybaków, a i jedni i drudzy nie mają co do gara włożyć!
- I dlatego się piorą?
- Pewnie im dzieciaki w domu ryczą, że nie ma co żreć, tylko czekać, aż zamiast na łowy w morze wychodzić, to do Dzielnicy Ogrodów pójdą![/center]

26
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Groza z Morza
« on: February 08, 2021, 02:17:08 PM »
Quote
Nieszczęście pana Morella
8 II 2021

- Nieszczęście, powiadam, nieszczęście!
- A jakież to?
- Słyszałeś pan o panu Morellu?
- Ano słyszałem, armator.
- Si senor, armator! Pan Morell ostatnimi czasy jakiś projekt inżynieryjny był zorganizował i wszystkich inżynierów piraci porwali!
- Nie może to być!
- Ano może, może, ale to jeszcze nie nieszczęście, bo tych inżynierów, wszystkich, mi się zdaje, odratowano, bo ja nawet pamiętam, kuzyn mówił, że ich widział pijących w Głupim Wole.
- No to w czym jest nieszczęście?
- w tym nieszczęście, że teraz ponoć znów znikają, jeden za drugim, a jednego, takem słyszał, straż miejska już z Sulduskoon wyłowiła!
- Ot, nieszczęście!

27
Fabularne sprawy / Re: [Fabuła Zaz] Groza z Morza
« on: January 11, 2021, 08:47:09 PM »
Quote
[Nabór] Akwedukty
6 I 2021

Tulmene, osada rybacka na południowym brzegu przylądka Velen, zaopatruje się w słodką wodę dzięki systemowi bardzo starych akweduktów, zbudowanych bodaj jeszcze przez elfy. Chociaż to się kupy nie trzyma, bo tu przecież nigdy nie było lasów. No, nieważne.
Akwedukty im się popsuły. A że tyle lat działały dobrze, to nikt do cholery nie wie, gdzie szukać problemu, bo kto pamiętał, to dawno nie żyje. Woda niby jest w porządku, tak na oko, ale jednak podtruwa ludzi w sposób ciągły. Odsalać morską to mnóstwo roboty, a kupować słodką w beczułkach, dowożoną statkami z portów, to niegospodarność straszna... Jak tak dalej pójdzie, to Tulmene prędzej czy później znów trafi w ręce piratów. A nie po to nasza dzielna królowa tulmeńczyków wyzwalała, żeby stracili wolność z powodu jakichś starych kamieni, co?

28
Plenarne ścieżki / Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« on: January 09, 2021, 09:08:29 PM »
do sesji zaprosiliśmy Mads, Carę, Zeta i Sybiraka. dziękuję za zgłoszenia & stay tuned!

29
Plenarne ścieżki / Re: Sesje u Zeta
« on: January 08, 2021, 01:27:13 PM »
Besach (89) na Sonię Seabrę

30
Plenarne ścieżki / Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« on: January 07, 2021, 12:42:34 PM »
to nie jest nabór "kto pierwszy", tylko "kto pasuje" :)

Pages: 1 [2] 3 4 ... 46