Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Sybirak

Pages: [1] 2 3 ... 6
1
Plecak Hewarda / Halo
« on: April 10, 2024, 07:31:05 AM »
Ktoś tu jeszcze zagląda?!

2
Plenarne ścieżki / Re: Sesje u Zeta
« on: March 09, 2021, 01:33:17 PM »
Zgłaszam Odolana (65) na sesje Krew gór Alamir

3
Plenarne ścieżki / Re: Sesje u Zeta
« on: February 10, 2021, 10:14:49 AM »
Zgłaszam się na sesję "Gniew", moje Id 65, zgłaszam Jerena Riverstona

4
Plenarne ścieżki / Re: Wiele głów, wiele historii: sesje u Hydry
« on: January 06, 2021, 10:09:59 PM »
ZGŁASZAM ODA!

5
Kieszonkowy Wymiar Administracyjny / Re: Nabór na Sfinksa - 25.11
« on: November 18, 2020, 10:22:28 PM »
Zgłaszam się, ID 65.

6
Plenarne ścieżki / Re: I powiało mrozem - Sesje u Sybiraka
« on: February 26, 2020, 06:07:47 PM »
Tytuł: Kolejny wpis w małej księdze wielkich przykrości

Typ sesji: Krótka, bardzo bojowa

Plan: Krasnoludy są pamiętliwe, co do tego nigdy nie było wątpliwości. Nawet po kilku wiekach, gdy sprawa z ludzkiej perspektywy wydaje się zamierzchła te wciąż pamiętają o utracie na rzecz zielonoskórych kopalń w górach Gwiezdnej Iglicy zmuszając dumny klan do odejścia z Tethyru i szukania godnego życia gdzie indziej.

Dziś jednak nastał czas odwetu i grupa dziarskich, brodatych krasnoludów mających jedynie prostą broń, krasnoludzki upór oraz kobzę zdecydowało pomścić hańbę klanu ku chwale Moradina. Czy jednak mieli być sami w słusznej zemście?

Poziom trudności: średni raczej

Liczba graczy: poszukiwana max czwórka

Zgłoszenia na pocztę lub przez pocztę na ID (65)

7
Kieszonkowy Wymiar Administracyjny / Re: Nabór na Bajarza
« on: January 08, 2020, 10:28:24 PM »
Tło fabularne:
Od czasu polowania na ametystowego smoka upłynęło dość czasu, aby niektórzy mieszkańcy na co dzień zajęci ważniejszymi dla siebie sprawami zapomnieli o nim. Ci  bardziej pamiętliwi z kolei machali na to ręką jako mało istotny epizod z życia Zazesspuru. Możni jednak nie zapominali chaosu jaki wywołała królowa Zaranda wzywając wszelkich maści awanturników do poszukiwań mrzonek oraz potworów i kłopotów jakie wylęgły na ulice spokojnego miasta z kanałów i podziemi.

Chaos ten, po kolejnym gwoździu jakim było przeniesienie stolicy kraju do dużo podrzędniejszego miasta, przelał czarę goryczy Zazesspurskiej arystokracji. Czas miał pokazać, że ta nie lubi być lekceważona nawet przez królewskie rody.

Zaczęło się od śmierci Lorda Majora. Pochwycony bez większych trudności zabójca zeznał, że jego zleceniodawcą byli członkowie Rady przychylni koronie, a Ci szybko zostali wywleczeni na ulice i straceni. Jedni mówili, że bez sądu. Inni, że był ukartowany i szybko pojawiły się plotki o tym jakoby śmierć Lorda Majora i członków Rady były częścią większego spisku. Jaka by prawda nie była szybko obrano nowych członków, ogłoszono powstanie Wolnego Miasta Zazesspur na wzór miast z północy jak Waterdeep czy Wrota Baldura… a na ulice wyszły zbrojne kupy, mniej lub bardziej profesjonalne, mające za zadanie zadbać o spokój i bezpieczeństwo miasta.

Korona jednakże nie była ślepa i głucha, ani tym bardziej przychylna rewolcie jednego z miast. Minęły raptem dwa tygodnie, gdy wojska królewskie otoczyły miasto, a flota zablokowała port. Miasto znalazło się pod oblężeń, a mieszkańcy czy chcieli czy nie… musieli wybrać między niezależnością miasta… a lojalnością wobec korony.

Przewidywane wątki fabularne:
-Polityczne polegające na pertraktacjach i negocjacjach w poszukiwaniu sprzymierzeńców dla buntowników lub rojalistów
-Zlodziejskie mające na celu znalezienie sposobów na dostarczenie oblężonemu miastu niezbędnych towarów, broni oraz żywności
-Wojownicze, czyli potyczki grup zwolenników dwóch stron, obrony odcinków murów podczas szturmów lub wypady poza nie na obóz oblegających
-I co kto wymyśli 😊8
Plenarne ścieżki / Re: I powiało mrozem - Sesje u Sybiraka
« on: December 14, 2019, 10:11:54 AM »
Myślę od dłuższego czasu i myślę... i wpadłem na takowy pomysł.

Krótkie ms-y na jeden wieczór, nastawione na walkę. MS zaczyna się umiejscowieniem was w jakiejś potyczce, którym opisem czemu tam jesteście, jak wygląda sytuacja i co jest waszym celem. Innymi słowy minimalna ilość informacji, a cały ms mający trwać od początku do końca walki, aby nie męczyć się z opisami przyrody, podróży i tym podobnymi. Czysta walka.

Ktoś byłby w ogóle chętny? :)

9
Plenarne ścieżki / Re: I powiało mrozem - Sesje u Sybiraka
« on: November 09, 2019, 05:40:28 PM »
Zardzewiała siekiera, stępiona piła
Rodzaj sesji: Krótka, MS
Ryzyko: Średnie
Ilość osób: 2-3
Zadanie:Odolan szuka najemników do ochrony podczas wyprawy do dawno zamkniętego już tartaku na skraju Zielonego Matecznika. Wedle plotek szuka tam czegoś, lecz czego dokładnie... tego potencjalni najemnicy będą mogli się dowiedzieć na spotkaniu organizowany przez niego 11 dnia Uktara (11.11.2019, poniedziałek) w Łzach Suldusku, sześć godzin po południu (18:00).

Uwagi: Nabór postaci poprzez spotkanie w karczmie, Odolan ma określone fundusze, więc weźmie określoną liczbę najemników, a i będzie się można targować. Dobrze by było też, aby najemnicy też byli przekonywujący jeśli pojawi się więcej niż trójka ochotników. Samą sesję też planuje zrobić sesję z ms-a. :)

10
Pytanie dotyczy procedur, przepisów i innych aspektów zakładania warsztatów rzemieśliczych. Czy należy odbyć sesję rozmowy z przedstawicielami władz miasta lub mistrzami danego cechu rzemieślniczego? I co ważniejsze jakie są koszty załżenia zwykłego warsztatu typu kuźnia lub stolarnia oraz czas na wybudowanie i uposażenie przestrzeni roboczej :)

11
Plenarne ścieżki / Re: [N] Rekrutacja do sesji
« on: October 05, 2019, 07:00:50 PM »
Zgłaszam Odolana do "W środku wojny" jako łucznika.

12
Plenarne ścieżki / Re: Wyspa Szeptów
« on: June 13, 2019, 12:24:16 PM »
Orn

13
Plenarne ścieżki / Re: Przygoda!
« on: June 11, 2019, 11:33:58 AM »
Zgłaszam Odolana

14
Plenarne ścieżki / Re: Matka Plonów
« on: June 04, 2019, 02:26:20 PM »
Zgłaszam Odolana

15
Plenarne ścieżki / Re: Pod Złamanym Piórem. Sesje u Skaje
« on: June 02, 2019, 08:54:28 PM »
Zgłaszam Oda.

Pages: [1] 2 3 ... 6