Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Chromy

Pages: [1] 2 3 ... 6
1
Warsztat Gonda / Re: Co chciałbym poprawić w funkcjonowaniu gry?
« on: June 03, 2020, 09:11:59 PM »
Pozbądźmy się sierotek na tej stronie! Twarda spacja prawem nie towarem!

2
Warsztat Gonda / Re: Zmiany w magii - propozycje i wątek dyskusyjny
« on: February 27, 2020, 12:14:00 AM »
Skaje oczywiście to nie jest proste, ja jedynie sygnalizuje gdzie leży problem, ale też nie jestem na tyle zaangażowany w grę żeby szukać rozwiązania - raczej jestem zrażony do tego systemu i w którą stronę zawsze to idzie. Osobiście go nie używam jeśli nie muszę. Więc raczej nie widzę sensu zakładać osobnego wątku na jeden komentarz, sama taka sugestia kojarzy mi się z jakąś sztywnym poziomem konwersacji i brakiem otwartego wentylu. Nie chce mi się zastanawiać czy kiedy coś napisze to potem admin mi to skasuje czy się do czegoś przyczepi. Ale też chciałbym, żeby ta gra była lepsza niż jest. Ja widzę braki w tym systemie bardziej globalnie i takie są też moje uwagi. To o czym jest ta dyskusja wynika moim zdaniem z podstawowych założeń, które nie do końca dobre. Większość zmian w tym temacie nie byłaby potrzebna, gdyby były solidne założenia w "podstawowej mechanice". Moim zdaniem to jest pułapka poniesionych kosztów. Większość tych proponowanych działań teraz to jest leczenie objawowe. Ale rozumiem, że trudno czasem przerzucić się z jednego rozwiązania na inne.

3
Warsztat Gonda / Re: Zmiany w magii - propozycje i wątek dyskusyjny
« on: February 23, 2020, 02:12:32 PM »
Eona to nie jest jojczenie, powiedziałem jaki moim zdaniem element mechaniki za co odpowiada. Wątpię, żeby gracze chcieli tak to odgrywać, robią to bo taką mają mechanikę gry. Co innego jest ładny opis preparowania komponentów, a co innego robienia tego przy każdej nadarzającej się okazji - to jest patologiczna sytuacja na grze, która nie powinna mieć miejsca. Jeśli gracze będą mieli łatwy sposób ugrywania rzeczy to będą tego używać i jest to wina mechaniki, która na takie rzeczy pozwala. A bez mówienia o tym, nie da się w żaden sposób uświadomić albo jakoś przeciwdziałać temu.

4
Warsztat Gonda / Re: Zmiany w magii - propozycje i wątek dyskusyjny
« on: February 22, 2020, 09:11:13 PM »
Ja mam trzy ogólne uwagi co do torilowych mechanik.

Moim zdaniem, mechanika rozwijania zaklęć i zwykłych aspektów a nawet przedmiotów powinna wynikać z tego samego systemu np. wydany czas = określony profit /ew. bonusy za aktywnosć na sesjach/ms'ach itd. Póki system rozwoju zwykłych umek, przedmiotów i czarów nie będzie oparty na takim samym sposobie ich zgłaszania, ciągle będzie panował dysbalans walka/magia. Magowie zawsze będą łatwiejsi w rozwoju, bo zwyczajnie dysponują jednym panelem mechaniki rozwoju więcej.

Uważam, że też mechanika stopniowego drzewka umiejętności nie jest dobra, obecnie są rodzajem zakamuflowanych pod opisem statystyk. Równie dobrze mogło by być +1,+2,+3 itd. Podobne mechaniki występowały już na tekstówkach 10 lat temu choćby na PBF Granica. Może fajne jest zdobywanie cyferek w grach komputerowych, ale moim zdaniem tekstówki nie powinny służyć do tego rodzaju tekstówkowego grindu. Może to prowadzić to do moim zdaniem do patologicznych sytuacji w rozgrywce, gdzie rozwijanie postaci jest ważniejsze, niż oś fabularna danej rozgrywki. Np. Robienie sobie sesji by podbić jakąś zdolność. W gruncie rzeczy proponowałbym używać mechanik anty-gamistycznych i odejście od takich faworyzujących koncepcje "play for win" na korzyść "play for lose".

Trzecia rzecz jest w sumie podobna, ale wynika z mechaniki komponentów, która również powoduje pewne patologie. Czyli np. konieczne zaznaczanie w opisie zbierania komponentów. Nie winił bym kultury gry, tylko właśnie mechaniki, która powoduje takie zachowania. Psuje to moim zdaniem rozgrywkę, bo zamiast odgrywać coś na sesji to gracze zbierają komponenty do przedmiotów.

5
Warsztat Gonda / Re: Co chciałbym poprawić w funkcjonowaniu gry?
« on: December 12, 2019, 09:17:13 PM »
- Może "Twarda Spacja" ?

6
Plenarne ścieżki / Re: Gracz szuka sesji
« on: November 14, 2019, 12:07:28 AM »
Szukam sesji: #Morskie_Klimaty #Zaz #Piraci #Żeglarze #Bijatyka #Ulica #Sucza Królowa

ew. coś mogę poprowadzić.

7
Warsztat Gonda / Kolory
« on: October 15, 2019, 08:15:30 PM »
Może tylko ja mam ten problem, właściwie jest to pewien rodzaj utrudnienia, jednak może obecnie dałoby się coś z tym zrobić.
Często gdy korzystałem paleta kolorów w postach, którą mam w Torilu mi nie wystarczała. Szczególnie jak prowadziłem sesje, bo dialogi innych postaci dawałem innym kolorem dla odróżnienia. Teraz np. korzystam często z koloru Perylene Maroon i trochę upierdliwe jest wprowadzanie za każdym razem tego koloru w hexie. Dałoby się to jakoś scustomizować albo po prostu dodać parę nowych w jakiejś szerszej gamie?

Polecam kolory winsor & newton
http://sensuallogicarchive.dk/paintmaker/artist%20color's%20rgb.html

8
Strefa dzikiej magii / Re: Bezpieczeństwo przy zmianie haseł.
« on: October 15, 2019, 08:00:59 PM »
To jest człowiek na właściwym miejscu! Dzięki!

9
Strefa dzikiej magii / Bezpieczeństwo przy zmianie haseł.
« on: October 05, 2019, 07:51:35 PM »
Mam wrażenie, że taki komunikat nie powinien być widoczny. Większość stron tak tego nie robi.Inna sprawa co by można wyciągnąć z profilu na Torilu, choć kto wie...

10
Sigil, Miasto Drzwi / Odp: Battle Quest - w Nysie
« on: August 05, 2018, 03:47:20 PM »
To w sumie kogo będę mógł można spotkać w tym roku z torila na bq?

11
Plenarne ścieżki / Odp: final fabuly Grasanta - nabor do sesji
« on: June 04, 2018, 12:18:12 AM »
Skoro wojsko to się zgłaszam :D

12
Sigil, Miasto Drzwi / Odp: Battle Quest - w Nysie
« on: May 30, 2018, 03:48:56 PM »

13
Alkierz / Spacja niełamliwa
« on: May 06, 2018, 10:07:06 PM »
Jest jakiś znacznik pozwalający w postach stosować spacje niełamliwą?

14
Plecak Hewarda / Odp: Discordowe twórczości
« on: March 25, 2018, 04:04:26 PM »
siedziałem wczoraj lekko wypiwszy przy barze w Ubitym Interesie i dosiadła się do mnie taka 8/10 heidi i bez zbędnego pierdolenia mówi do mnie: postawisz mi trunek?
ze dwa lata temu wykminiłem sobie, że jak udaję czarodzieja to mam +42 do śmiałości, bardzo swobodnie gada mi się ze świnkami, a one też wykazują większe zainteresowanie, bo wiadomo, że jak czarodziej to bogaty xD
więc mówię do niej, vorel aesthyr, nie rozumiem cormyrskiego i przeszliśmy na drakoński. zadała mi to samo pytanie, i jako że miałem zajebisty humor, bo udało mi się bezpiecznie przeżyć atak arktycznych sowoniedźwiedzi w pobliskim lesie, to powiedziałem #MLNE i się zgodziłem
wołam barmana, mówię, że proszę trunek dla tej świni
barman robi pokaz umiejętności, żongluje butelką, miesza różne kolorowe gówna i tak dalej, stawia trunek na bar i mówi
58 złotych smoków
co
za 58 smoków to ja bym sobie życie na nowo ułożył, kurwa. nawet przy sobie tyle gotówki nie miałem, ostatni raz tyle złota widziałem jak z kompanią z Nowic zajęliśmy kasztel Czarnego Malvo. No ale klamka zapadła, wyciągam sakwę i płacę. na twarzy uśmiech, w duszy bul. płacę i mówię lasce, że tanio w chuj nie to co u nas na kolegium magów.(edytowane)
i coś tam gadamy, ona mi pierdoli że kiedyś była z koleżankami w wieży magów w Waterdeep i że fajne domki z marmuru, a ja sobie w myślach liczę jak lepiej mógłbym wydać te pieniądze. mógłbym kupić 58 czegoś, po jednym smoku jedno, mógłbym kupić 210 kg cebuli, 400kg kamieni. mógłbym pójść na dziewczyny - może nie najdroższe, ale za to brzydkie.
i u Czerwonych Czarodziei też byłam
5800 liźnięć pieczonej kiełbasy, jeśli nadal by kosztowały 1 centysmoka za sztukę, 58 piw, trzy litry Skrajańskiego Mocnego, cztery ciemne wina z Neverwinter , albo jeden trunek w tym jebanym zajeździe
słuchasz mnie co
obliczyłem sobie, że zakładając, że taki trunek można wypić na 30 łyków, to jeden łyk kosztuje 1.93 smoka
tak, słucham, pięknie opowiadasz, mogę spróbować tego trunku? bo fajnie wygląda i chyba sobie też hehe kupię xD
złapałem trzy duże łyki o wartości 5.79S xD
za słodkie, jednak zostanę przy piwie xD
później bardzo fajnie nam się gadało. na początku pomyślałem, że to jakiś kurwon, który żyje z wyłudzania trunków, ale okazało się, że to bardzo fajna dziewczyna. po jakimś czasie podeszli do mnie Ivan z ekipą i mówią chodź lipa, zmieniamy lokal bo tu drogo xD ... w skrajańskim. spalili moją przykrywkę, więc od razu powiedziałem heidi, że czasami udaję czarodzieja bo wtedy mi się lepiej ze świnkami gada, na co odparła, że w sumie już dawno się domyśliła, że wkręcałem. kuraw, nie dość, że ładna, to jeszcze inteligenta. mówię - imponujące, w jaki sposób się domyśliłaś?
bo czarodziej nie mówiłby kurwa co drugie słowo
jak już wychodziłem dała mi do siebie adres zajazdu pocztowego i takiego soczystego całusa w policzek, ale nie napiszę do niej bo jestem ze skraju i nie stać mnie na posiadanie dziewczyny xD

15
Nic mi ten kod nie mówi xD, ale jeśli działa to jak mówisz, to zrobiłeś kawał dobrej roboty :D

Pages: [1] 2 3 ... 6