Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Chromy

Pages: [1]
1
Warsztat Gonda / Kolory
« on: October 15, 2019, 08:15:30 PM »
Może tylko ja mam ten problem, właściwie jest to pewien rodzaj utrudnienia, jednak może obecnie dałoby się coś z tym zrobić.
Często gdy korzystałem paleta kolorów w postach, którą mam w Torilu mi nie wystarczała. Szczególnie jak prowadziłem sesje, bo dialogi innych postaci dawałem innym kolorem dla odróżnienia. Teraz np. korzystam często z koloru Perylene Maroon i trochę upierdliwe jest wprowadzanie za każdym razem tego koloru w hexie. Dałoby się to jakoś scustomizować albo po prostu dodać parę nowych w jakiejś szerszej gamie?

Polecam kolory winsor & newton
http://sensuallogicarchive.dk/paintmaker/artist%20color's%20rgb.html

2
Strefa dzikiej magii / Bezpieczeństwo przy zmianie haseł.
« on: October 05, 2019, 07:51:35 PM »
Mam wrażenie, że taki komunikat nie powinien być widoczny. Większość stron tak tego nie robi.Inna sprawa co by można wyciągnąć z profilu na Torilu, choć kto wie...

3
Alkierz / Spacja niełamliwa
« on: May 06, 2018, 10:07:06 PM »
Jest jakiś znacznik pozwalający w postach stosować spacje niełamliwą?

4
Sigil, Miasto Drzwi / Battle Quest - w Nysie
« on: January 22, 2018, 07:35:14 PM »
Może ktoś skusi się na battle questa - jeden z lepszych larpów w polsce - potrzeba 300 biletów do końca stycznia, żeby wydarzenie na pewno się odbyło - a jest tego warte. Nawet jakby to był jego pierwszy raz z tego typu rozrywką, jest nawet specjalny pakiet startowy dla takich osób. Polecam, bo to naprawdę 72 godziny świetnej zabawy.

Filmik Promujący

http://5zywiolow.com/battlequest/pl/

FB

5
Alkierz / Poradnik tworzenia mapek w Kricie
« on: December 03, 2017, 12:59:12 AM »
Bo Kura mówił żebym zrobił - to zrobiłem XD Tutorial robienia w mapek w Kricie, mam nadzieje, że ktoś się z niego coś nauczy, jak ktoś ma jakieś pytania to pytać na discordzie albo torilu.

Krita to darmowy program graficzny, można go pobrać z tej strony - https://krita.org/en/


Pozdrawiam

https://megawrzuta.pl/download/a13c841ddf7c55dac1421e5faec183fd.html

6
Plenarne ścieżki / Dziwne wojny, dziwne słowa - sesje u Chromego
« on: August 07, 2017, 10:04:24 PM »
Per aspera ad astra - Przez trudy do gwiazd.„Wzywam wszystkich poszukiwaczy! Wzywam wszystkich chcących nam pomóc! Tu wielebny Meinrad Leed z Zakonu Spadającej Gwiazdy. Zaatakowali nas orkowie z klanu Ba Czaga, powtarzam Stanica na Szarym Stogu została zaatakowana przez orków z klanu Ba Czaga. To tylko kwestia czasu zanim zajmą nasz budynek. Pomóżcie! Jesteście naszą jedyną nadzieją!”

Stanica na Szarym Stogu grozi zagrożenie, ta informacja dzięki kapłanom Mystry i gońcom została szybko została rozesłana po całym Skraju. Kościół Mystry postanowił wypłacić nagrodę w złocie tym, którzy są w stanie w jakikolwiek sposób pomóc sprawie. Widocznie z jakiegoś powodu nie chcą utracić stanicy. Magistrat w przystani jeszcze nie wystosował żadnej noty w tej sprawie. W okolicznych wioskach, już od pewnego czasu można było napotkać informacje o wzmożonej działalności orków na tym terenie. Ponoć są one spowodowane jasnym błyskiem na niebie, który było widać podczas letniej nocy parę dni temu. Inni mówią że są to tylko kolejne działania wojenne orków i chcą odciąć już i tak mocno zależną  przystań od ostatnich nielicznych i lichych kopalń w Trolowych górach. Być może tylko dzielni poszukiwacze przygód mogą zażegnać tą sytuacje. A więc do dzieła!

Typ sesji: Fabularnie można skończyć w jeden dzień
Gdzie: Niezapomniane krainy
Dla kogo: Dla osób umiejących walczyć
Ilość miejsc: Do 5, w przypadku większej liczby zgłoszeń wybiorę niestety te najbardziej pasujące.
Zagrożenie: O ranę nie trudno, śmierć w krytycznym pechu lub skrajnej głupocie.
Nagrody: Jest kilka przewidzianych tematycznych nagród, zależnych od napotkanych wrogów.
Coś więcej: Przyjdzie wam się zmierzyć z dużym oddziałem orków z klanu Ba Czaga, jednak w tym konflikcie nie będzie uwikłana tylko jedna strona. Sesja raczej taktyczna i bitewna.     
 
Czego oczekuję: Odpisów przynajmniej do trzech dni, także chciałbym czasem popchnąć szybko sesje do przodu i zgadać się czasem na jeden dzień w tygodniu i powrzucać posty w msowym tempie. Liczę też na dobrą komunikacje i uwagi jeśli jakieś macie.
Jak będę prowadził: Będę próbował pchać akcje do przodu, doprowadzić do końca. By nadać tempo czasem chce mieć możliwość wcięcia się kolejkę (w przypadku ociągających się graczy), jednak o samych graczy wymagałbym już jej się trzymania, chyba że po prostu nie robią zbytnio nic przyciągającego uwagę (rozmawiają sobie).

Zgłoszenia: wyślijcie mi na pw, discordzie, samym torilu odpowiedzi na poniższą ankietkę. Samą chęć wyrażenia udziału możecie wpisywać mi tutaj. To dwa wymogi formalne, jakie potrzebne są do sesji.

1. W jakie dni możesz odpisywać?
2. W jaki dzień mógłbym poodpisywać intensywniej?
3. Krótki opis postaci. ew. po prostu jest aspekty itd.
4. Czy chcesz żebym poruszył jakiś prywatny wątek na sesji? jeśli tak to jaki?
5. Wolisz więcej poświęcać strategicznym zadaniom, potyczkom w czasie walki, czy więcej barwnej przygody odkrywania, akcji i klimacenia?

Nabór trwa do 20.08, zależnie od ilości zgłoszeń mogę go skrócić lub wydłużyć o parę dni.

7
Plenarne ścieżki / Eksperyment
« on: November 21, 2016, 11:53:05 PM »
Szukam chętnego (chętnych) do eksperymentu sesyjnego, jako że może nie każdemu chce się prowadzić, a mi w sumie też na razie ponad to co obecnie mam z resztą chce zagrać używając do tego swojej postaci. Może ktoś byłby skłonny odnaleźć się w sesji innego rodzaju, gdzie relacja gracz gm jest zaburzona, a może nawet jej nie ma. Coś dłuższego niż Ms, prowadzone w prywacie. W sumie taka sesja w koncepcie póki co rozwija się wokół dwóch pomysłów, które w skrócie nazwę zwykły gm-less i sesja epistolarna(listowna ala de profundis). Jak kogoś to interesuje i też chce poeksperymentować, niech zagada do mnie na discordzie czy czymś takim. Przedstawie jakby to miało wyglądać dokładniej, a jeśli ma jeszcze jakiś lepszy pomysł apropo takiego prowadzenia, to z pewnością weźmiemy go pod uwagę.

Pages: [1]