Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - 0rez farg

Pages: [1]
1
Warsztat Gonda / Magija
« on: January 14, 2017, 03:43:49 PM »
Ogółem ostatnio pojawił się temat magii i tego, że niektóre szkoły są okrojone, a niektóre nie. Ale ja nie o tym.

Podczas tej dyskusji wpadłem na pewien pomysł.
Często jest tak, że ktoś powie "po co uczyć się wysokopoziomowych zaklęć, skoro bardziej męczą". Niby tak, ale oferują za to większą siłę/lepsze efekty/cokolwiek.
Tyle że jest problem: rzucenie zaklęcia trwa jedną turę, niezależnie od poziomu.
I w tym momencie jest mój pomysł.

Co, gdyby czas rzucania zaklęcia był zależny od jego poziomu? Powiedzmy, czary niskiego poziomu 0-2 można rzucić w tej samej turze (mniej wymagające, krótsza inkantacja), rzucanie 3-4 poziomu trwa jedną turę, 5-6 np dwie. Żeby było czuć, że skoro mag czaruje już jedną turę i nie wypuszcza zaklęcia, to pewnie szykuje coś fajnego.


2
Plenarne ścieżki / Gracz szuka karczmy
« on: December 17, 2016, 12:49:12 PM »
Jako że nie każdy marnuje swój czas przesiaduje na Discordzie i nie każdy ma pojęcie, że ktokolwiek umawia się na karczmę, postanowiłem stworzyć takowy temat na podobieństwo innego.

Jeśli nie masz swojej paczki znajomych postaci i chciałbyś się z kimś umówić na karczmę, nie męcząc nikogo prywatnymi wiadomościami, pisz tutaj.

Ja oczywiście zacznę. Dzisiaj (17.12.2016) zamierzam posiedzieć przez kilka godzin w karczmie. Obstawiam, że od godziny 19/20 i docelowo będzie to "Chwała Poranka", choć mogę się dostosować. Byle nie "Pod Skrzypiącym Łóżkiem", moja postać w ogóle tam nie pasuje.

3
Plenarne ścieżki / Pharanowe sesje
« on: November 30, 2016, 02:22:52 PM »
Konkurs na najlepszą opowieść.

Typ sesji:
Miejsce Spotkań (karczma)

Czas trwania:
- fabularnie: jeden wieczór
- realnie: kilka godzin (wstępnie 8.12.2016 r.)

Dla kogo (gracze):
Osoby nastawione na zwykłe siedzenie w karczmie i opowiadanie bajek/historii.

Dla kogo (postacie):
Postacie towarzyskie, które bez problemu poradzą sobie z improwizacją, są w stanie wyjść przed publikę i opowiedzieć bajkę/historię.
Postacie, które są zainteresowane chlaniem za połowę ceny.
Postacie, które chciałyby zostać jury.

Liczba graczy:
Brak limitu.

Możliwe konsekwencje:
- Zgon, jeśli ktoś wypije za dużo alkoholu
- Reputacja kiepskiego opowiadacza bajek

Przewidywane nagrody:
- Tydzień darmowego picia alkoholu w karczmie.
- Rzadki trunek.

Tło fabularne:
"Chwała Poranka" od samego powstania mogła cieszyć się nieskazitelną renomą i sławą na cały Skraj. Jedzenie dobre, alkohol wykrzywiał gębę jak każdy inny, ale nie można było wyczuć nutki uryny, ceny przystępne, a obsługa nad wyraz uprzejma. Oczywiście, jeśli była mowa o Darielu, bo jego brat, mimo że bardzo podobny, to jednak inna para kaloszy.
Tyle że przybytek ten coraz częściej oferował inne, nieszczególnie przyjemne rozrywki. Burdy, wymachiwanie bronią, strzelanie kuszą, groźby podpalenia... Wydawało się, że gospoda przyciąga same niebezpieczne i dziwaczne indywidua, które swoją obecnością zagrażały panującemu porządku i spokoju.
Z tegoż powodu Dariel postanowił trochę ocieplić wizerunek jego karczmy i po krótkiej rozmowie z bratem zdecydował się na zorganizowanie konkursu na najlepszą opowieść. Po najbliższej i dalszej okolicy rozniosła się wieść, że zapraszani są bajarze każdego rodzaju, którzy chcieliby się podzielić z ludźmi swoimi talentami do opowiadania bajek, historii i przygód.
Żeby zachęcić ludzi do zgłaszania się do tego specyficznego konkursu, zostały zdradzone nagrody, jakie można było wygrać. Tydzień darmowego stołowania się w karczmie mógł okazać się wystarczającym powodem, żeby zawitać do "Chwały Poranka". Dla innych szczęśliwców przygotowano kilka butelek cennych i rzadkich trunków.
Czyli jest o co walczyć.
Dodatkowo tego wieczora, czyli 9 nocala, ceny serwowanych alkoholi obniżone będą o połowę, a porządku ma pilnować patrol straży miejskiej, tak dla pewności, że nic ani nikt nie zakłóci przebiegu konkursu.


Zgłoszenia uczestników konkursu na priv: ID 1462

4
Warsztat Gonda / Co chciałbym poprawić w funkcjonowaniu gry?
« on: September 30, 2016, 03:53:11 PM »
Bazując na moich i innych doświadczeniach proponowałbym ułatwienie procesu tworzenia postaci. Niektórych kreator zniechęca swoją zawiłością. Oczywiście dla kogoś, kto już kilka razy przez to przechodził, to raczej łatwa sprawa i te de, ale dla początkujących już niekoniecznie.

Zauważyłem też pewną niekonsekwencję w ustalaniu aspektów postaci. W niektórych przypadkach (Nie podam konkretnych, gdyż nie pamiętam) dany aspekt nie przechodził, a potem można go było znaleźć w profilu innego gracza.

5
Warsztat Gonda / Porządki na poczcie
« on: July 31, 2016, 12:08:10 AM »
Hejka.

Ja z tu takim małym pytaniem/pomysłem.

Czy dałoby radę wprowadzić możliwość porządkowania poczty prywatnej? W sensie takim, że lubię jak jest przejrzyście i chciałbym sobie ułożyć wiadomości grupkami. Organizacyjne w jednej grupce, propozycje sesji w drugiej, sprawy z Administracją w trzeciej, luźne pogawędki w czwartej i tak dalej.

Pages: [1]