Toril.pl - Gra wyobraźni

Trzeci Materialny => Warsztat Gonda => Topic started by: Chromy on October 15, 2019, 08:15:30 PM

Title: Kolory
Post by: Chromy on October 15, 2019, 08:15:30 PM
Może tylko ja mam ten problem, właściwie jest to pewien rodzaj utrudnienia, jednak może obecnie dałoby się coś z tym zrobić.
Często gdy korzystałem paleta kolorów w postach, którą mam w Torilu mi nie wystarczała. Szczególnie jak prowadziłem sesje, bo dialogi innych postaci dawałem innym kolorem dla odróżnienia. Teraz np. korzystam często z koloru Perylene Maroon i trochę upierdliwe jest wprowadzanie za każdym razem tego koloru w hexie. Dałoby się to jakoś scustomizować albo po prostu dodać parę nowych w jakiejś szerszej gamie?

Polecam kolory winsor & newton
http://sensuallogicarchive.dk/paintmaker/artist%20color's%20rgb.html
Title: Re: Kolory
Post by: Eonka on October 15, 2019, 09:20:46 PM
Dzięki tobie dowiedziałam się, że kolory niestandardowe działają <3 Jak kiedyś bardzo, bardzo dawno temu próbowałam, to wywalało kod.
Choć osobiście sądzę, że gama kolorów jest dostateczna, a większa liczba mogłaby wprowadzić zamieszanie i utrudnić ich wybieranie z listy (co np. dla mnie na komórce przy samych pokolorowanych dialogach jest już dość upierdliwe).
Z kolei opcja zapisywania customowych kolorów może być zbyt trudna w implementacji, ale to się bóg techniczny musi wypowiedzieć.
Title: Re: Kolory
Post by: Łotr on October 15, 2019, 09:50:34 PM
W sumie to jest banalna sprawa.
Robisz tekst. Wstawiasz obojętnie jaki kolor. Przeklejasz do edytora tekstu, jakiegokolwiek, ale preferencyjnie Notepad++ (reklama). Zastąp , wklejasz kolor ustawiony, na, wklejasz kolor jaki chcesz mieć, zastąp wszystkie.
Kiedy się ogarnie co i jak to jest kwestia 3-4 kliknięć na dobrą sprawę.