Trzeci Materialny > Warsztat Gonda

Alchemia

<< < (3/3)

Skaje:
@Chromy, zgadzam się, te słowa można wyciąć.

@Friss, alchemik bez magii nadal ma bardzo duże możliwości, bo może robić granaty, bomby, kamyczki wybuchowe, dymy, proszki, eliksiry, trucizny, etc.
Natomiast podoba mi się osobiście to, że w D&D i w settingu FR jest tak, że "magiczne mikstury" jak sama nazwa wskazuje, są magiczne - czyli alchemik chcąc zrobić magiczną miksturę musi umieć magię. Po prostu.
Alchemik chce zrobić miksturę która zwiększa czyjąś siłę? Może, mając odpowiedni komponent, ale nie może być to mikstura której działanie to słowo w słowo opis czaru Siła byka. Bo jest rozróżnienie - czar zamknięty w butelce, a miksturka wymyślona przez alchemika o podobnym działaniu - podobnym, ale nie identycznym.

Niemniej, co alchemik zrobi z komponentem to jakby jego inwencja. Chodzi o sam fakt zamykania konkretnych zaklęć w butelkach - ja czasem daję takie jako nagrody, "eliksir z efektem zaklęcia Siły byka, jednorazowy" bywał nagrodami na sesjach które prowadziłam i to był właśnie przykład miksturki magicznej, do której potrzeba by konkretnie czaru.

Wygh:
Czyli alchemik może tworzyć alchemiczne miksturki, których efekty są podobne do tych z zaklęć, nie posiadając wiedzy o magii? A może uznamy, że alchemik posiada teoretyczną wiedzę o magii. Tylko jest bez talentu magicznego i nie może rzucać czarów.

Wengiel:
Alchemik ma wiedze o przedmiotach alchemicznych, które mogą mieć właściwości magiczne. To nie oznacza od razu, że musi być magiem, musi znać sie na czarach czy te sprawy. Wystarczy by wiedział jakie przedmioty dają jakie właściwości.

Friss:
Magiczne są też bestie, rośliny, miejsca. Jeśli chodzi tylko o miksturki z konkretnym czarem, to tak. Ale mogą być magiczne, bo i komponenty były magiczne. Podkreśliłabym różnicę między tymi produktami z czarami i tymi z właściwościami wyciągniętymi z samych surek (też magicznych). I wtedy byłoby jasne, czy magia jest konieczna, czy nie. Wszystko, co ma unikatowe właściwości, jest z grubsza "magiczne". Właśnie po to są komponenty, by ciekawe własności przedmiotom i mikstom nadawać. :)

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version