Trzeci Materialny > Warsztat Gonda

Status "Wyjęty spod Prawa"

(1/4) > >>

Kessrin:
Dziś Hydra (pozdrawiam :] ) poruszyła temat reputacji i wpisów do tej zakładki profilu i jakoś przy okazji skrystalizowała mi się pewna myśl z tym związana. Chodzi o to, by jakoś docenić złoczyńców czyniących zło (a jakże!) na Faerunie. Wpis w reputację w postaci "Wyjęty spod Prawa" albo "Ścigany listem gończym" byłby nadawany postaci za notoryczne przestępstwa albo za jakieś mocne i znaczące występki przeciwko prawu. Co by to miało dać? Oczywiście wpływałoby na to jak do takiej postaci będzie reagowało otoczenie. Każdy MG widząc taki wpis w "kartotece" mógłby odpowiednio kierować tłem by reagowało na pojawienie się takiej postaci. Z drugiej strony, niektórzy mistrzowie mogliby zechcieć poprowadzić sesję tylko dla postaci z kryminalną przeszłością, gdzie grupa złoczyńców byłaby rekrutowana tylko z takich gagatków. Reakcje na linii gracz - gracz w karczmie, gdzie również pojawienie się ściganego mogłoby posłużyć za różnorakie interakcje. A finalnie nawet byłaby to gratka dla graczy, prowadzących postacie łowców głów i stworzyłoby dla nich możliwości nowych rozgrywek z osobami z takim statusem.

Oczywiście listy gończe nie byłyby rozdawane za byle co. Należałoby być notorycznym złym albo wykręcić coś naprawdę dużego. To już jednak zależałoby od konkretnej sytuacji i MG (oraz obserwatorek rzecz jasna). Jest to propozycja i ciekaw jestem co myślicie?

Shinen-san:
Podpisuję się pod powyższym, przy czym wnioskowałbym, żeby istniała opcja "leczenia reputacji", nazwijmy to. Tak żeby MG nie krępowali się wnioskować o ten status, żeby nie załatwić czyjejś postaci na cacy. Powiedzmy postać może odsiedzieć swoje w lochach albo wykonać specjalny quest np. dla miejskiego magistratu, by "wyczyścić sobie kartotekę".

Kessrin:
Oczywiście, musiałaby istnieć opcja odkupienia. Myślę nawet, że status mógłby spadać po prostu z czasem. Na zasadzie, że im dłużej ktoś jest szukany tym mniejsze szanse na jego znalezienie i w końcu już po prostu nikt się starą sprawą nie przejmuje i idzie to zapomnienie.

Kessrin:
Jasne, ale nie każdy z tego skorzysta. Tego jestem pewien. A dla przykładu postać która na sesji u mnie trochę ukradnie, na sesji u Hydry trochę pogwałci a u Kass trochę splądruje raczej powinna być na wizjerze stróżów prawa. A może być tak, że gracz nie wprowadzi sam zmian w reputacji bo nie będzie chciał, uzna że jego postać nie zrobiła przecież niczego złego albo najzwyczajniej w świecie nie wpadnie na taki pomysł.

Toteż nie chcę by to było jakieś rozwiązanie systemowe, zmuszające was drogie Potwórczynie do ganiana po każdej sesji i sprawdzania czy ktoś nie zasługuje na kartotekę. Potraktujcie to raczej jako taką sugestię czy propozycję dla każdego prowadzącego tutaj sesję, że istnieje też taka opcja i można też w ten sposób wpłynąć na losy tak postaci jak i kreacji świata w odniesieniu do takich złoczyńców.

kulik:
ja uważam że to bardzo dobry i zdroworozsądkowy pomysł - pod warunkiem oczywiscie, że taka postać daje się fabularnie kojarzyć z tymi czynami. Ale generalnie jestem ZA

(i kto to mówi...)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version