Trzeci Materialny > Alkierz

Małżeństwa, związki i prokreacja w Krainach

<< < (2/13) > >>

Leniwiec:
Ostatni publiczny ślub miał chyba miejsce przedwczoraj i udzielała go kapłanka Ilmatera, więc w przypadku kapłanki Sune to jest wręcz wskazane :D Ludzie do Angie, ylfy do Maiqirelle.
* Leniwiec wyciąga czapkę na "co łaska" za udzielenie ślubu.

Wengiel:
*widzi światełko nadziei. aż uronił łezkę*
Czyli już niedługo....ale czy gracze z npcami też mogą, czy to już obciach?

Wengiel:
*Jest jeszcze więcej nadziei!* Kasieńko? Nadchooodzęęę!

Sevotar:
Jako faerunowy nerd potwierdzam, że nie ma "innych" religii. Religia jest jedna i nikt w to nie wątpi, a ateiści i tak mają przerąbane :D chyba, że się setting jakoś drastycznie zmienił. Generalnie na tyle na ile ogarniam, to cywilnie jest cywilnie - to pewnie nadzorują to jakieś praworządne bóstwa, gdy jest istotna kwestia cywilna. A tak to przed jakim bogiem to już kwestia prywatna xD

Się wypowiadam, bo się dokształciłem wczoraj xD

Shinen-san:
+1 do powyższego pana.
Sprawa ma się tak, że "religią" jako taką jest wiara w bogów (ogólnie). "Bóstwo postaci" jest jej głównym patronem. Przez analogię do RL - "religią" jest chrześcijaństwo. "Patronem" może być jakiś święty, czy jakaś Mama Boża; można też ogólnie nie modlić się do żadnego patrona i czcić ich wszystkich - lub żadnego. Księża przecież też mogą być "przypisani" do patrona - u mnie na wiosce na przykład większość księży to salezjanie (od św. Jana Bosko), a spotykałem np. księży dominikanów czy franciszkanów.
Różnica polega na tym, że w Faerunie ci patroni działają w otwarty sposób, więc mało ludzi/kapłanów nie wyznaje któregoś. I z tego też powodu różnica "patronów" małżonków to problem dużo mniejszy niż różnica charakterów (w psychologię się nie bawmy, jak ND dziewczyna poleci na PZ podrywacza, to będzie miała problem ;-) )

I o ile się orientuję, ślubów udzielają raczej kapłani/kapłanki bogiń-matek, więc raczej Aithinne niż Angie :-P

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version