Trzeci Materialny > Alkierz

Lista zaklęć wtajemniczeń - zmiany uwzględniające Magiczny Patch 1.2

<< < (4/12) > >>

Vokun:
Uff odrazu lepiej i klarowniej to wygląda.

Rawij:
@shag wydaje mi się, że nie ma żadnej przeszkody, by dać niższym zaklęciom np 2 tury na poziom maga, co wciąż jest proste, ale też bierze pod uwagę szybszy przyrost zaklęć niskiego poziomu

Eona:
1. Ochłodzenie i Mroźny dotyk. Wydawało mi się, że pierwsze działa łagodnie, a drugie na zasadzie szoku (co jest istotne dla medyków). Ewentualnie można jakoś to scalić, pozostawiając opcję powolnego schłodzenia (i nazwę Ochłodzenie, by było jasne, że to kontrzaklęcie Ogrzania.

2. Piórkospadanie miało być zaklęciem asekuracyjnym chyba? Tak gwałtowne ograniczenie bardzo zmniejsza jego skuteczność

3. Metaliczny nakaz Aldrica - minuty zamiast tur?

4. Nieumarła pochodnia - siła, ładunek? czegoś brakuje w pierwszym żółtym napisie

5. Pajęczyna - pajęczyny mają różnorodne kształty i trudno tu mówić o średnicy

6. Rozmawianie ze zmarłymi - zwiększyć liczbę tur?

7. Roztrzaskanie podłogi - im potężniejszy mag, tym później efekt

8. Wiążący znak Fennetha - albo wzmocnić obecną wersję?

9. Przemiana Blanninga - połowę maksymalnych PM maga czy akurat posiadanych?

(Rozproszenie magii - Pierwszy labkowy czar szóstego poziomu? Potężniejsze rozproszenie magii ;)


I wypowiadam się jako gracz, nie Obserwator (bo mocna w magi nie jestem): wolę płynne przejścia poziomu mocy, a przy sztywnych poziomach dochodziłoby trochę do absurdów. Jeden ma punktów 49, drugi 51 i różnica byłaby ogromna.

Chromy:
do pomysłu Zeta, Zawsze można rozszerzać te zakresy co inną wartość, żeby nauka była trudniejsza. Mag 1 poziomu 10pm (0-10pm), mag 2 poziomu 25 pm(11-25pm). mag 3 poziomu 45 pm(26-45pm). Wartości są przykładowe, ale można wyjść poza dziesiątki.

ps. ochłodzenie - lepiej brzmi xD

ps.2 ale szczerze mówiąc pomysł liczenia samych pm i ukrywania zasad w tekście zaklęć bardziej mi się podoba.

Ref:
ile trwa tura?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version