Author Topic: Gracze w sesji/wątku  (Read 2364 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Gracze w sesji/wątku
« on: February 29, 2016, 12:20:03 AM »
eee... odkryłam jakąś manianę i nie wiem, jak ją opisać.

1. w sesji brało udział kilku graczy.
2. w trakcie jej trwania, jedna z graczek usunęła konto.
3. lista graczy na szczycie tematu pokazuje spis wszystkich w takiej kolejności, w jakiej ich dodawałam do sesji. ale już ID tych graczy - kiedy kliknąć w ich imiona - kompletnie się nie zgadza.
4. najpierw ID było przesunięte "o jeden" - o jedną osobę w prawo, w stosunku do pierwotnej listy.
5. po usunięciu nicka tej nieistniejącej graczki, usunęło się ID innego gracza. reszta stosunków nick-id uległa przetasowaniu i już nie widzę w tym reguły.

mam nadzieję, że to jest zrozumiały opis. :x
w każdym razie problem w tym, że nicki nie są sparowane z ID na sztywno i kiedy coś się zmienia w liście graczy, dochodzi do poplątania sznurków.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #1 on: February 29, 2016, 10:06:51 AM »
Usuń wszystkich aktywnych graczy i dodaj ich na nowo. Powinno wrócić do normy.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #2 on: February 29, 2016, 10:46:36 AM »
Podaj mi ID tej sesji to zerknę do bazy czy się coś nie pochrzaniło. Powinno normalnie wszystko działać, bo nicki nie są dynamicznie pobierane w aktualnej sesji, tylko są wpisane do bazy. Chyba, że jest to stara sesja sprzed aktualizacji, to wtedy się mogło tak stać.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #3 on: February 29, 2016, 11:31:49 AM »
Dokonywalam zmian w sesji prywatnej o nazwie [Temat organizacyjny] Wszyscy umrzemy - id chyba 894. Musialam ponownie dodac Faustusa, bo wywalilam jego, "usuwajac" nieistniejace konto.
Balam sie grzebac w sesji w NK, tam jest ten sam problem - Faerun > Wszyscy umrzemy, id 46.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #4 on: March 01, 2016, 01:29:25 PM »
Dobra to jeszcze mi napisz, kto ma być w tej sesji. Albo zrób tak jak mówi Wengiel, usuń wszystkich i dodaj ich na nowo.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #5 on: March 01, 2016, 01:38:42 PM »
Sama to zrobie :)
A problem z przesuwaniem ID, kiedy jeden z graczy kasuje konto, pozostawiam do rozwiazania Moskierowej Glowie.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #6 on: March 01, 2016, 02:20:27 PM »
Problem w tym, że przy usuwaniu konta z sesji się nic nie usuwa xD ale pomyślę nad tym

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #7 on: March 01, 2016, 03:39:47 PM »
tato, tato :(
wywaliłam wszystkich graczy i dodałam ich ponownie. błąd wciąż występuje:



prawidłowe jest tylko pierwsze połączenie. tymczasem według ID powinni wyświetlać się kolejno: Faustus (58), Ztukx (84), Samiya (801) i Mori (471).
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #8 on: March 07, 2016, 01:08:09 PM »
A teraz?

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Gracze w sesji/wątku
« Reply #9 on: March 07, 2016, 01:17:24 PM »
teraz działa. <szok i niedowierzanie> :o

to jeszcze dokładnie ten sam błąd mam w NK (Faerun -> Wszyscy umrzemy!, id sesji 46).
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.