Author Topic: Rasy odzwierzęce  (Read 3701 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #15 on: January 17, 2016, 03:03:36 PM »
oooo, idealnie, to na oko dokładnie to, czego szukałam! rewelacja. dziękuję. też masz u mnie piwo!
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Shinen-san

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 58
  • Propsy: 0
  • Stranger? Very much.
    • View Profile
  • ID: 465
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #16 on: January 18, 2016, 05:55:27 AM »
O ile pamiętam, analogon dopuszcza nawet podstawowy monster manual z v3.5 bodaj. Biega o to, że w ramach szablonu "likantrop" (łaki tak zwane) można "skrzyżować" ze sobą dowolne zwierzę o rozmiarze odpowiadającym mniej-więcej (max jedna kategoria różnicy) rasie podstawowej. A co więcej, ponieważ charakter takiego łaka odpowiada standardowemu postrzeganiu zwierzęcia, psołak byłby z natury prawdopodobnie praworządny neutralny lub dobry.
Rasę wilkowatą wprowadza też nakładka na D&D o nazwie Spellslinger. Tam zwie się to bodajże Greyfur i stanowi odpowiednik indian (setting to steampunkowy dziki zachód).
Life is, in the end, just a game after all.
Whoever's enjoyed themselves the most when the game is over - wins.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #17 on: January 18, 2016, 07:09:52 AM »
...tylko ze cos ze steampunkowego Dzikiego Zachodu ma sie do Torilu duzo dalej niz lupini, ktorych podrzucil Asterot :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Asterot

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 105
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 4
  • Postać: As`tel Winterwind
Odp: Rasy odzwierzęce
« Reply #18 on: January 18, 2016, 05:46:12 PM »
Znaczy szare futra (Podręcznik do Spellslingera jest po polsku) to wilkowacy Indianie po prostu. Nie nazwałbym Spellslingera steampunkowym, to dziki zachód + fantasy, bez steampunku w zasadzie.