Author Topic: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.  (Read 7987 times)

Nikt

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 101
  • Propsy: 1
    • View Profile
  • ID: 457
  • Postać: Lyraet
  • Discord: Nikt
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #30 on: March 11, 2016, 11:48:58 AM »
Tak...
Proponuję więc otwartą dyskusję. Zacznijmy od czegoś prostego.


NAJLEPSZY POLSKI FANTASTYK MOIM ZDANIEM TO ____
UWAŻAM TAK,  PONIEWAŻ ____
NAJLEPSZE JEGO DZIEŁA TO ____
ZACHWYCAJĄCE DLATEGO, ŻE ____


Zapraszam do zabawy! :D

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #31 on: March 11, 2016, 12:13:05 PM »
a) obrazki zajmują więcej miejsca niż przeciętnej długości posty.
b) ja na ten przykład unikam wypowiedzi na tematy książek/muzyki/etc. Podejrzewam, że nie ja jedna.
c) podziękuję, nie smakuję. Już mi to zalatuje wojną na całego.
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Ref

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 181
  • Propsy: 3
    • View Profile
  • ID: 822
  • Postać: Carret
  • Discord: Ref
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #32 on: March 12, 2016, 12:31:46 AM »
Ja unikam tematów, które grożą spoilerami, a dla mnie spoilerem jest nawet czyjś wyraz twarzy xd
Well...
Jeśli już mowa o spoilerach, to to przebija wszystko. Wydanie brytyjskie, jedno z popularniejszych. ;_;
http://www.bloomsbury.com/uk/harry-potter-and-the-chamber-of-secrets-9781408855669/
nie
zawód? Design wzorów obić w komunikacji miejskiej

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #33 on: March 15, 2016, 09:27:04 PM »
Aj tam, spoilery. Ja tam do tej pory nie wyzbyłem się nawyku czytania najpierw ostatniej strony...

A tak na poważnie, to skoro o zakończeniach mowa: czytał ktoś Metro 2033? Bo jak dla mnie książka może nie najwyższych lotów, ale bardzo spoko, natomiast zakończenie świetne...

Zaś co do książek w klimacie fantastyki ogólnie, to jestem raczej niedzielnym czytaczem. Tzn. czytam całkiem sporo(choć wciąż za mało), ale raczej na zasadzie "jak coś mi wpadnie w ręce albo będzie w pobliskiej bibliotece to przeczytam".

A tak w ogóle to miło znaleźć miejsce w internecie, gdzie przebywają osoby czytające coś więcej niż tylko streszczenia lektur...odzyskałem wiarę w ludzkość :)
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Ref

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 181
  • Propsy: 3
    • View Profile
  • ID: 822
  • Postać: Carret
  • Discord: Ref
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #34 on: March 15, 2016, 11:02:09 PM »
Metro. Tak!
2033 mi się całkiem podobało, była to chyba moja pierwsza książka postapo. Za to 2034 to moim zdaniem porażka. Wyszło romansidło i to słabe.
Teraz na Metrze wyrosło całe uniwersum z którego poleciłbym "Do Światła" i "W mrok" Andrieja Diakowa.

Ponieważ zakopałem się w fantastyce i si-fi, to szukam jakiejś pełnowartościowej, ciężkiej i dającej do myślenia ksiunżki. Tematyka dowolna, ma mnie tylko uderzyć i wywrócić.
Halp?
nie
zawód? Design wzorów obić w komunikacji miejskiej

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #35 on: March 16, 2016, 12:39:24 AM »
Dukaja coś przeczytaj. Perfekcyjna niedoskonałość, Czarne oceany, albo Inne pieśni na przykład.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #36 on: March 16, 2016, 04:00:12 PM »
Metro. Tak!
2033 mi się całkiem podobało, była to chyba moja pierwsza książka postapo. Za to 2034 to moim zdaniem porażka. Wyszło romansidło i to słabe.
Teraz na Metrze wyrosło całe uniwersum z którego poleciłbym "Do Światła" i "W mrok" Andrieja Diakowa

U mnie też pierwsze (i jak na razie jedyne)postapo. Teraz zaczynam 2034 i też nie jestem zachwycony, książka niby znośna, ale jakoś nie wciąga tak jak poprzedniczka. Ale może się rozkręci...Zaś co do reszty uniwersum, to nie znam.

Czytał ktoś Metro 2035? Bo u mnie w pobliżu nie mogę znaleźć i rozważam zamówienie, po tym jak przeczytam poprzednią część. Nie wiem tylko, czy warto?
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Ref

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 181
  • Propsy: 3
    • View Profile
  • ID: 822
  • Postać: Carret
  • Discord: Ref
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #37 on: March 16, 2016, 06:05:49 PM »
Czytał ktoś Metro 2035? Bo u mnie w pobliżu nie mogę znaleźć i rozważam zamówienie, po tym jak przeczytam poprzednią część. Nie wiem tylko, czy warto?

2035 nie, chociaż rzekomo jest lepsze od obydwu wcześniejszych części.
 
Przypomniała mi się książka z największym znanym mi plot-twistem.
"Łzy diabła" Magdaleny Kozak.

nie
zawód? Design wzorów obić w komunikacji miejskiej

Chromy

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 80
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 1287
  • Postać: A. Stein
Odp: Ksiunżki, ksiunżki, ksiunżki po stokroć.
« Reply #38 on: August 12, 2016, 01:00:08 PM »
Chwalą tutaj wszyscy Kapustę a nikt, nawet nie wspomniał, że dużo z tego to czcze wymysły. :P

Ja polecam książki:
Mircea Eliadego, historia wierzeń religijnych, traktat o historii religii, kowale i alchemicy, Inicjacja, obrzędy, stowarzyszenia tajemne. Narodziny mistyczne.
Waldemara Łysiaka, MW, Wyspy Zaczarowane i Bezludne, Asfaltowy Salon, Statek, Cena, Kielich, Malarstwo białego człowieka i serie Dobry, Konkwista, Najlepszy, Najgorszy, te napoleońskie też są świetne Cesarski poker, Empirowy pasjans, Talleyrand
Rozmyślania (do samego siebie) Marka Aureliusza są całkiem spoko.
Oczywiście niesamowitą akcje ma Szekspir: Juliusz Cezar(od niego w ogóle zacząłem się tym jarać, jak przeczytałem te dialogi z szewcem), Burza, Poskromienie złośnicy, Opowieść zimowa, tam reszty nie będę wymieniał bo pewnie znacie.
Honoriusz Balzak jest ok, polecam Ojca Goriot i Kuzynkę Bietke (nie jest taka biedna xD)
Byrona w sumie tylko Giaura czytałem, ale za to z 4 razy, polecam xD
Siedem filarów Mądrości E.T. Laurence - świetna relacja z rewolucji arabskiej z 1 wojny światowej.
Gene Wolfe saga nowego słońca, Cień kata, pazur Łagodziciela itd, ma taki nietypowy gatunek, nie spoileruje.
Nikt tu nie wspomniał jeszcze o Jacku Piekarze i jego zbiorze opowiadań o Mordimerze Madderdinie. ( a nie w sumie ktoś wspominał XD)
W sumie to dobry jest też słownik symboli Kopalińskiego, często z niego korzystam przy pbfowaniu i nie tylko xD
Gustaw Meyrink, przed wszystkim Golem, dobra jest jeszcze Noc Walpurgi.
Kiedyś dużo też czytałem arabskich opowieści o Lejli i Madżnunie.
Tolkiena, Grzędowicza, Bułhakowa już nie będę wymieniał bo gdzieś się pojawił. Wspomnę tylko o grubasie S.T.T. Martinie, bo on oprócz Gry o Tron też wydaje inne książki, taką np. jest Tuf Wędrowiec.
Pachnidło też na propsie.
« Last Edit: August 12, 2016, 01:16:05 PM by Chromy »