Author Topic: Informacja o nieobecnościach gracza  (Read 2614 times)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Informacja o nieobecnościach gracza
« on: December 23, 2015, 09:55:13 PM »
dalej cierpię na brak opisów w overlibach, w których mogłabym powiedzieć wszem i wobec, że "nie ma mnie dwa dni w związku z xyz", zamiast wysyłać 8 poczt i pisać w 3 organizacyjnych. :<
myślę nad ogólnym tematem urlopowym tutaj na forum - nie spełni swojej funkcji dokładnie tak samo, ale będę się czuła lepiej ze świadomością, że poinformowałam w miejscu publicznym, że mnie nie będzie. tylko czy ktoś poza mną by z takiego tematu korzystał?
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #1 on: December 23, 2015, 11:28:56 PM »
No ludki, które mają 15 sesji naraz to będą korzystać.
Ja jako reprezentant zaledwie jednej prywatnej sesji plus 2 publiczne: nie bardzo.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #2 on: December 23, 2015, 11:55:21 PM »
Dla mnie to nie ma sensu, prędzej ktoś zerknie na grze na profil postaci niż na forum (choćby żeby zobaczyć kiedy ktoś ostatnio był) Też mnie boli fakt, że nie ma opisów w overlibie, przydałoby się to.
Poza tym lepiej według mnie nie zakładać osobnego tematu, tylko trzymać to na profilu, bo niektórzy będą mimo wszystko pisać to w grze, a nie pałętać się po forum (spora część graczy nawet nie ma konta tutaj) EDIT[ Przez co zapanuje podział ]EDIT. Poza tym ludzie chyba nie będą sprawdzać tego codziennnie żeby sprawdzić czy xyz z którym mam sesję nie wyjeżdża przypadkiem jutro na ryby.

Salem

  • Guest
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #3 on: December 24, 2015, 01:49:25 AM »
Nie zgadzam się. Dla osób, które na forum bywają często (czyt.: codziennie) znacznie łatwiej jest zobaczyć fakt czyjejś nieobecności, gdy ten ktoś o tym tutaj wspomni, niż szlajać się po wszystkich profilach po kolei w celu sprawdzenia, kiedy kto ostatnio się w grze pojawił. To raz. Dwa - fakt, że ktoś w grze ostatnio był dwa dni temu jakoś mi się nie zgadza z tym, że nie odpisuje mi od dwóch tygodni. No i jest to ułatwienie dla ludzi, którzy mają tych sesji pierdyliard - jeden temat na forum konkuruje ze sprawdzaniem kilkunastu lub więcej profili.

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #4 on: December 24, 2015, 02:09:49 AM »
Może sparafrazuję to co miałem na myśli. Mogło wyjść nieco nieczytelnie.
Nie zmusisz ludzi, żeby pisali w tym temacie na forum. Może część z graczy tak będzie robić. Może nawet połowa, ale ta druga połowa będzie pisała dalej w profilu. Czy gdzie tam chcą. Więc... mimo wszystko będziesz zmuszony do przeglądania tych profili prawda?
Edit:
Nie mogę zabronić zakładania tego tematu, ale po prostu dla mnie to sprawi więcej zamieszania niż jest to konieczne. Poza tym czy te nieobecności są tak częste? Jeśli tak, to taki gracz zazwyczaj o tym wie i powinien informować przed rozpoczęciem sesji.
« Last Edit: December 24, 2015, 02:11:36 AM by Va5syl »

Angie

  • Guest
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #5 on: December 24, 2015, 09:06:59 AM »
Ja jeszcze chcę zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy czytają każdy temat na forum nawet jeśli mają tu konto.
Najlepiej zostawiać informacje u siebie w profilu, na samej górze. Zazwyczaj tym czy ktoś jest czy nie ma zaczynamy się interesować gdy nie mamy odpisów - a wtedy lecimy do profilu, sprawdzać kiedy ostatnio ta osoba była na grze.
Ale najlepszy sposób aby dana osoba dowiedziała się o nieobecności jest jednak PW :D I przy np. sesjach w Niezapomnianych Krainach to niemal obowiązkowe, by biedny MG nie biegał po forum/grze i nie domyślał się, czy ktoś jest, czy kogoś nie ma. A na PW... na PW sesje mogą być prowadzone powoli, więc tutaj nikogo odpis chyba nie zaboli przez trzy czy cztery dni :D <powiedziała leniwa buła, która nie odpisuje Kass od dwóch tygodni. Przepraszam Kass ;_;>

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #6 on: December 24, 2015, 09:22:49 AM »
No wlasnie... Nie bylo mnie dwa dni ostatnio, co wypadlo troche bez uprzedzenia, i szybciej (oraz z telefpnu diablo wygodniej) byloby mi napisac na forum "hej, sorry, bede jutro" niz sie zameczac z pocztami. Kto nie walczyl ze strona torilu na telefonie, temu dla nowych doswiadczen polecam :)
A poniewaz raczej odpisuje niz nie odpisuje, mialam stos pytan, czy zyje i co sie stalo.

Pytam Was o to, bo sama mam watpliwosci :) i wlasciwie moge uzywac "swojego" tematu w zapisach na sesje. (tam tez mialby sie znalezc ten temat z nieobecnosciami).
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #7 on: December 24, 2015, 09:44:58 AM »
Ja powiem tak. Jak ludzie nie potrafią wytrzymać dwóch dni to mają poważny problem. Nie wiem o kogo konkretnie chodzi, pewnie kilka osób obraziłem, ale poza tą grą istnieje życie. Jeśli rzeczywiście, po jednym dniu nieobecności masz zaspamioną pocztę pytaniami gdzie jesteś, to współczuję.
Zapewne strona torilu działa gorzej na Twoim telefonie niż na moim w co wierzę na słowo bo często na różnych modelach różnie to działa, więc rozumiem skąd taka potrzeba, ale z mojej perspektywy dalej jest to głupota. Tak jak zdrowy człowiek nie potrzebuje wózka inwalidzkiego.
Panda czy Spookie raczej zrobią wam osobny dział, ale ja i spore grono graczy nie ma zamiaru codziennie przeszukiwać działu na forum, czy danej osoby akurat nie ma, czy jest. Nie widzę kogoś na grze, nie ma odpisów... No to nie ma tej osoby, to czy zobaczę post na forum czy nie kompletnie nic nie zmieni.
Edit: No a jeśli niektórzy grę traktują tak poważnie, że zaczynają się martwić po dwóch czy trzech dniach bez odpisów, to nie wiem czy by się nie obrazili za post na forum zamiast bardziej osobiście na pw. To dla nich może być tak jakby ktoś się z nimi umówił na romantyczną kolację, a Ty piszesz im smsa "sory nie dam rady" gdy oni wyciągają pieczeń z piekarnika xD
« Last Edit: December 24, 2015, 10:27:28 AM by Va5syl »

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #8 on: December 24, 2015, 10:34:57 AM »
Mnie osobiście dziwi, że rozmawiamy na temat założenia tematu... zamiast go założyć i zobaczyć, czy się sprawdzi ;P
Osobiście, jak mnie nie ma, lub jestem mniej dostępna z jakiegoś powodu, to piszę o tym czerwonymi literami na górze profilu (ale rozumiem, że niektórzy nie lubią go sobie jakby zaśmiecać non climą). Wychodzę z założenia, że zazwyczaj jak się zastanawiasz "czemu ten moron nie odpisuje?!" to i tak patrzysz w jego profil.
Przypominam też, że w zakładce Gracz jest przydatna informacja "i ostatnio była aktywna [tu wstaw godziny, dni]". Ona oczywiście nie mówi nam dlaczego kogoś nie ma, ale przynajmniej wiemy, że nie jesteśmy specjalnie ignorowani ;)

Quote
Panda czy Spookie raczej zrobią wam osobny dział

Nie ma żadnego problemu. Just say the word.
« Last Edit: December 24, 2015, 10:37:24 AM by Spookie »

Salem

  • Guest
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #9 on: December 24, 2015, 11:48:15 AM »
No, może po prostu faktycznie lepiej założyć taki temat i zobaczyć, jak to będzie. Zawsze można przestać z niego korzystać.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #10 on: December 24, 2015, 12:29:27 PM »
Okej, to zaloze go w dziale dotyczacym sesji - nie ma potrzeby zakladac calego dzialu do tego. A jeslj bedzie "rozsadnie popularny", to bede w pierwszym poscie aktualizowac wszystkie nieobecnosci.
Tylko dajcie zrobic sos tatarski ;)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Informacja o nieobecnościach gracza
« Reply #11 on: December 24, 2015, 12:38:25 PM »
Ktoś coś mòwił o sosie tatarskim? MNIAM!
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.