Author Topic: Plan Przystani 3D  (Read 2164 times)

Kachimi

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 17
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Ferdir Aureos
Plan Przystani 3D
« on: December 22, 2015, 03:45:16 PM »
Witam wszystkich.

Mam propozycję dla władzy Torilu. Mogę zrobić Przystań jako miasto w programie Sketch Up - darmowy. Wiem, że jest jakiś plan miasta z tzw lotu ptaka. Mogę zrobić całą przystań, uwzględniając rozkład budynków, ważne miejsca etc. Niektóre budynki można zrobić dokładniej, aby się wyróżniały (tak, meble też) oraz można by umieścić budynki z Kodeksu należące do graczy. Reszta byłaby nudnymi sześcianami, które z czasem można dopracować lub zmienić. Pozwalałoby to chętnym zobaczyć przystań taką jaka jest. W skali. Przespacerować się jej ulicami. Może znalazłoby to zastosowanie w grze. Nie myślałem nad tym specjalnie. Jedyne czego bym potrzebował to wytyczne dotyczące rozmiaru miasta i innych ustalonych już rzeczy. Budynki opisane w kodeksie można wykonać, dać do akceptacji i potem wstawić do miasta.

Co sądzicie?

Va5syl

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 140
  • Propsy: 5
  • Kupię zimnioki.
    • View Profile
  • ID: 7
  • Postać: Soren
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #1 on: December 22, 2015, 09:20:24 PM »
Pomysł dobry, chciałbym żeby coś takiego było,  ale nie jestem pewny czy nie jest to daremna robota. Budynków będzie dochodzić i ubywać, a mapę przestanie się aktualizować po pewnym czasie, przestanie być aktualna i stanie się bezwartościowa/myląca.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #2 on: December 22, 2015, 10:35:22 PM »
A na co to komu potrzybne?
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #3 on: December 22, 2015, 11:12:05 PM »
Ćśśś....nie deprymujcie chłopa. Jak chce i może i potrafi, to niech robi. Najwyżej będzie apdejtował.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Czels

  • Szczur
  • *
  • Posts: 2
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Linch Gaus
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #4 on: December 22, 2015, 11:15:14 PM »
Mnie za to najbardziej zastanawia to, czy rzeczywiście ma zamiar zrobić 3D całego miasta i terenów otaczających go. Przecież to zajebiście wielki obszar. No i ciągle się zmienia, jak to Va5syl powiedział. Imo słomiany zapał, chociaż jeśli coś z tego wyjdzie – zwracam honory.

Salem

  • Guest
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #5 on: December 23, 2015, 01:34:04 AM »
Żadna ze mnie władza, ale podziwiam za pomysł i chęci i tak. Jeśli chcesz - rób, na pewno efekt będzie świetny.

Angie

  • Guest
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #6 on: December 23, 2015, 11:12:26 AM »
Też podziwiam pomysł. Jeśli masz wystarczająco zapału i energii to czemu nie? Tylko nie zapomnij o kaplicy Sune!

Kachimi

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 17
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Ferdir Aureos
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #7 on: December 23, 2015, 11:29:24 AM »
Plan zawierałby dokładniejsze modele istotnych budynków jak kaplice, karczmy i inne istotne miejsca. Reszta domów byłaby zapewne sześcianami z teksturami.

Kachimi

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 17
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • Postać: Ferdir Aureos
Odp: Plan Przystani 3D
« Reply #8 on: December 23, 2015, 03:03:54 PM »
https://3dwarehouse.sketchup.com/ tutaj wpiszcie wybraną frazę (najlepiej w angielskim) i znajdziecie ogrom budynkow. Wszystkie mozna skopiować i wrzucić do miasta. Wiem, że Savael (znam osobiście) też lubi grzebać w tym programie i robi to dobrze. Nie jesteśmy specjalistami, fakt, ale mając miasto można zrobić rzuty konkretnych miejsc, jakby ujęcia filmowe a nawet nagrać jakąś prezentację czy film. Sam zrobiłem plan warsztatu Ferdira. W zasadzie pełen model. Każdą belkę. Wszystko wymierzone do milimetra.