Author Topic: Ekwipunek  (Read 1920 times)

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Ekwipunek
« on: November 27, 2015, 10:26:29 PM »
Witajcie,
Mam pytanie, które z pewnością może wydać się bardzo głupie, ale po prostu nie wiem- co jeśli moja postać nie ma grosza przy duszy ani broni? Otóż, czy jest miejsce, gdzie takową mogę nabyć? I jak zarabiać? Przepraszam, jeśli coś przeoczyłem, ale nie mogę znaleźć informacji.
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Salem

  • Guest
Odp: Ekwipunek
« Reply #1 on: November 27, 2015, 11:16:11 PM »
W mieście są sklepy. Są też inni gracze, od postaci których możesz coś zapewne nabyć/zdobyć. W mieście takim jak Przystań na pewno są też miejsca, gdzie można sobie zarobić. Jeśli masz jakiś pomysł, który będzie wykonalny, daj znać Obserwatorom, że Twoja postać zatrudniła się/chciałaby się zatrudnić gdzieś tam. Myślę też, że nic się nie stanie, jeśli po prostu przyjmiesz, że zarabia sobie jakieś grosze na przeżycie.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Ekwipunek
« Reply #2 on: November 28, 2015, 11:40:34 AM »
Dzięki!
W takim razie wystarczy, że "wymyślę" sobie jakąś realistyczną i możliwą do zrealizowania pracę, żeby otrzymywać regularnie "pieniążki"?
I jeszcze jedno pytanko: gdzie znaleźć takich kupców?
Bo na targowisko jakoś nie mogę wejść.
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Ekwipunek
« Reply #3 on: November 28, 2015, 11:49:21 AM »
Na razie Targowisko i Ewkipunek nie działają jako mechaniczne dodatki fabularne. Natomiast polecam grać - gracze mają często wypisane w profilu czym się zajmują, ze są np kupcami. Ewentualnie polecam wejść wieczorem od karczmy, zagadać kogoś i fabularnie podpytać - o pracę, o towary takie tam. Wszystko do odgrywania :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Ekwipunek
« Reply #4 on: November 28, 2015, 01:47:17 PM »
Ok, dzięki! I jeszcze ostatnie pytanko: skoro ekwipunek nie działa, to jak mam zdobyć broń? Czy wystarczy że mam w aspektach napisane że np. Posługuje się łukiem i już mogę uznać, że mam łuk?
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Ekwipunek
« Reply #5 on: November 28, 2015, 02:21:55 PM »
Ok, to już wszystko (uff...). Dziękuje wszystkim za odpowiedzi!
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.