Author Topic: "Nowa odpowiedź w..."  (Read 2471 times)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
"Nowa odpowiedź w..."
« on: November 21, 2015, 02:29:10 PM »
Cóż - kolejny pomysł z kategorii drobnych. Może warto by zrobić powiadomienia np. mailem o nowym poście/wpisie w obserwowanej sesji?

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #1 on: November 21, 2015, 02:31:44 PM »
Łobosz. Ale po co? Nie wystarczy Ci świecąca się łezka?

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #2 on: November 21, 2015, 02:52:41 PM »
Aktualnie wygląda to tak, że kilka razy dziennie wchodzę na stronię Torilu i loguję się, żeby sprawdzić, czy nie ma nowych wiadomości. A tak, dostałbym maila, że jest odpowiedź i nie musiałbym te kilka razu dziennie wchodzić na Toril i się logować.

Jeżeli inni nie będą chcieli takiej funkcjonalności, to zrobię sobie sam dla siebie i nie ma problemu :P Ale piszę na forum, bo może będzie pozytywny odzew od większej ilości osób.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #3 on: November 21, 2015, 02:58:06 PM »
Achaaaaa... Zrozumiałam, że chodzi o pocztę w grze :) Sprawę przekazuję do Moskiera.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #4 on: November 21, 2015, 03:11:55 PM »
O mój boże, nie, błagam nie. Albo niech chociaż to będzie opcjonalne, bo później nie wygrzebię się ze spamu na swojej skrzynce pocztowej ;__;
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Salem

  • Guest
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #5 on: November 21, 2015, 03:25:40 PM »
Nie rozumiem różnicy między logowaniem się kilka razy na Toril a logowaniem się kilka razy na maila w celu sprawdzenia, czy jest nowa wiadomość... ale spoko, dopóki to będzie tylko opcjonalne, to chyba w żaden sposób to nie przeszkadza.

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #6 on: November 21, 2015, 03:41:00 PM »
Różnica polega na tym, że maila miałbym po porostu cały czas włączonego. Na mailu od razu pokaże mi się informacja w tytule strony. Na Torilu tego nie ma.
Ale. Właśnie mi się przypomniało, że ktoś już rzucił takim pomysłem, żeby tytuł strony/zakładki zmieniał się z "Toril" na np. "(1) Toril". Nie pamiętałem o tym, ale to jest chyba lepsze rozwiązanie niż mail.
Czy coś takiego zostanie wprowadzone? Nie pamiętam na czym stanęły rozmowy.
« Last Edit: November 21, 2015, 03:43:13 PM by Argo »

Salem

  • Guest
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #7 on: November 21, 2015, 03:46:46 PM »
Rozumiem. No to ma to więcej sensu teraz.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #8 on: November 30, 2015, 12:08:07 AM »
ja też z całą stanowczością protestuję przeciwko spamowaniu mi skrzynki - jeśli powiadomienia, to tylko opcjonalne.
a co do "(1) Toril", moim zdaniem wygląda to (zarówno estetycznie, jak i w odbiorze nie tak dosłownie wzrokowym) bardzo słabo i pasuje do czata tudzież właśnie maila, nie do gry rpg.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: "Nowa odpowiedź w..."
« Reply #9 on: December 16, 2015, 01:26:51 PM »
Wysyłanie maili przy każdej odpowiedzi skończy się tym, że poczta zacznie traktować maile z toril.org jako spam. Więc to odpada.
A jeśli chodzi o "(1) Toril" to nie mam zdania. Można zrobić. Tylko wtedy jeśli ktoś sobie oznaczy wiadomość jako nieprzeczytaną to też mu będzie wisieć to "(1) Toril". Niby nic, ale mi by to przeszkadzało.