Author Topic: Rude sesje  (Read 3500 times)

Aćka

  • Guest
Rude sesje
« on: November 21, 2015, 02:02:11 PM »
Najsampierw kilka zasad ogólnych, bo co MG, to inne prowadzenie, a dobrze wiedzieć w co się człek pakuje zanim się wpakuje.

1) Lubię mieszać w życiu postaci.
Staram się brać pod uwagę specyfikę poszczególnych postaci, wymyślając dla nich coś, co w trakcie albo raczej po zakończeniu sesji zmusi je do szeroko zakrojonej zmiany, postawi je przed dylematem albo otworzy przed nimi furtkę do kolejnej przygody.
Jeżeli stworzyliście postać statyczną, z myślą o tym, że przez kolejnych 5 lat ma być taka sama, a plany macie dla niej wymyślone na następnych 10, współpraca wybitnie nie jest nam przeznaczona ;]

2) Biorąc udział w moich sesjach, możecie wiele stracić albo wiele zyskać.
Równie dobrze Wasze postacie mogą skończyć bez palca, oka, ręki (czasem też głowy ;]), przeklęte, opętane lub okradzione, jak i pod wpływem błogosławieństwa, przychylności kogoś ważnego, z ciekawym przedmiotem albo nową wiedzą.

3) NIE dla fabuły liniowej!
Podsuwam możliwości, nie gotowe rozwiązania. Nie będę za wszelką cenę popychać drużyny do celu założonego w sesji. Macie ochotę na zwrot akcji? Śmiało. Chcecie skorzystać z jakiejś pobocznej możliwości? Proszę bardzo. Macie pomysł na większe "zawirowanie" z waszą postacią w roli głównej? Nie ma sprawy.
Dostosuję narrację do sytuacji i nie usłyszycie płaczu, że psujecie mi plany. Lubię kiedy przygoda żyje.

4) Rozstrzygnięcia
Kostek używam dużo i często, ale nie zamiast zdrowego rozsądku ;] Korzystam z nich głównie przy ocenianiu trafiania pocisków: czy trafią i w co trafią.


Pierwszy nabór pojawi się niebawem, kiedy tylko dogram pewne sprawy, skończę i wyślę do akceptacji zgłoszenie sesji ;) Stay tuned!


Shinen-san

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 58
  • Propsy: 0
  • Stranger? Very much.
    • View Profile
  • ID: 465
Odp: Rude sesje
« Reply #1 on: November 22, 2015, 05:09:42 AM »
Jak lubisz się babrać w psychologii, to ja się piszę ^_^
Life is, in the end, just a game after all.
Whoever's enjoyed themselves the most when the game is over - wins.

Vokun

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 2
  • Nieumarli to takie szczeniaczki
    • View Profile
  • ID: 1365
  • Postać: Vokun
  • Discord: Vokun/gacek
Odp: Rude sesje
« Reply #2 on: November 22, 2015, 02:35:27 PM »
O taka sesja mi się podoba.Może moja postać się zmieni na dobre może na złe ale takie coś będzie na pewno ciekawe :)
ID 524

Aćka

  • Guest
Odp: Rude sesje
« Reply #3 on: November 22, 2015, 03:43:12 PM »
Ale... Ja jeszcze nie ogłosiłam naboru, tylko przedstawiłam zasady ogólne obowiązujące na wszystkich moich sesjach w przyszłości :D

Znaczy.... schlebia mi Wasze zainteresowanie, ale ściągnijcie na razie koniom wodze, bo zbliżająca się sesja jest przeznaczona dla wąskiego grona charakterów/rodzajów postaci :)

Więcej szczegółów wkrótce!

Vokun

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 2
  • Nieumarli to takie szczeniaczki
    • View Profile
  • ID: 1365
  • Postać: Vokun
  • Discord: Vokun/gacek
Odp: Rude sesje
« Reply #4 on: November 22, 2015, 07:08:21 PM »
Smaczka narobiłaś :c

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Rude sesje
« Reply #5 on: November 22, 2015, 08:08:47 PM »
.
« Last Edit: November 22, 2015, 08:20:35 PM by Ronald »
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Aćka

  • Guest
Odp: Rude sesje
« Reply #6 on: November 23, 2015, 04:17:33 PM »
SKAŻENIE




Ze wschodniej części Wężowej Puszczy zaczynają docierać niepokojące doniesienia. Najpierw o bliżej nieokreślonym "Złu" trajkocze obłąkana druidka mieszkająca w głębi Puszczy, potem informacje zataczają coraz szersze kręgi, obijając się o świątynię Shaudankula, Połunowe Tarcze oraz Radę. Ogłoszony zostaje nabór na wyprawę, mającą odnaleźć i uporać się ze źródłem skażenia niebezpiecznie rozprzestrzeniającego się na zachód, w kierunku Skraju.



Typ sesji: krótka
(na razie jeden scenariusz, docelowo seria sesji - udział w następnych częściach nie jest obowiązkowy, o ile wasza postać nie wpadnie w jakąś śmierdzącą kakę - wtedy kontynuacja będzie raczej leżeć w Waszym interesie)

Tematyka: walka / psychologia / zagadka / magia

Poziom zagrożenia:
- Śmiercią - jak ktoś się postara. Nigdy nie mówię "nie"  8)
- Innymi średnio przyjemnymi "atrakcjami" - duży

Poszukiwane rodzaje postaci (czyli takie, które miejsce w fabule dostaną z "marszu"):
- Paladyni (dobrych/neutralnych bóstw)
- Kapłani (dobrych/neutralnych bóstw)
- Łowcy (tropiciele, myśliwi - postacie dobrze znające dzicz)

Do sesji mogą zgłaszać się też osoby innych klas i profesji, ale ostrzegam od razu, że wyprawę w głąb Puszczy prowadzi druidka, która swoją domenę traktuje jak świętość. Nie poprowadzi żadnego drowa ani typa spod ciemnej gwiazdy, któremu nie ma podstaw ufać. "Bo nie". Jest chora psychicznie, możemy jej wybaczyć te humorki, prawda? :D
Innymi słowy, zastrzegam sobie prawo do wybierania zgłoszeń pod kątem użyteczności postaci dla scenariusza. Dla zwiększenia swoich szans możecie uargumentować czemu Wasza postać (spoza powyższych klas) miałaby iść na tę wyprawę i w czym mogłaby się przydać - w komentarzu albo u mnie na PW, jak wolicie.



Nabór:ZAMKNIĘTY
« Last Edit: November 23, 2015, 07:43:28 PM by Aćka »

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Rude sesje
« Reply #7 on: November 23, 2015, 04:58:28 PM »
Nie zgłaszam się, bo mam limit sesji obecnie wyczerpany, ale uważam, że to dyskryminacja! Faust nie jest kapłanem dobrego/neutralnego bóstwa, a mimo to są dowody na to, iż z nieumarłymi i innym złem walczył xD
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Rude sesje
« Reply #8 on: November 23, 2015, 05:00:05 PM »
id 66 NPC - Oswald Wilde. Wąsacz zawsze na propsie  8)
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

kulik

  • Guest
Odp: Rude sesje
« Reply #9 on: November 23, 2015, 05:01:30 PM »
Ja też walczę ze złem!
(ramię w ramię, co prawda, ale zawsze).

a tak, skoro i tak drużyna będzie dobierana według zasadnosci do fabuły, to się zgłoszę, najwyżej ustąpię zasadniejszej postaci.
http://toril.org/view.php?view=141

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Rude sesje
« Reply #10 on: November 23, 2015, 06:44:28 PM »
Zaś Kaard walczy ze wszystkim. Dobrem, złem, rozwolnieniem, podatkami.
Jak będzie ci potrzeba kogoś na pierwszej linii to możesz mnie brać.
http://toril.org/view.php?view=525
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Aćka

  • Guest
Odp: Rude sesje
« Reply #11 on: November 23, 2015, 06:56:26 PM »
Biorę Was  8) Yrre też, bo podrzuciła dobre uzasadnienie na PW.

Szukam kolejnych odważnych!
(Dodam, że z wyprawą ruszają też NPC, którzy odpowiednio uzupełnią drużynę. Jeżeli macie pomysł na swoją obecność w "ekipie", walcie!)

Nie śmiećcie spamem niebędącym zgłoszeniami, błagam ;_; Moja dusza pedanta cierpi.

SeT

  • Guest
Odp: Rude sesje
« Reply #12 on: November 23, 2015, 07:06:57 PM »
No w sumie to dlaczego nie?... Też się zapiszę.
http://www.toril.org/view.php?view=554

Łotr

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 101
  • Propsy: 7
    • View Profile
Odp: Rude sesje
« Reply #13 on: November 23, 2015, 07:15:23 PM »
o borze, borze. zgłaszam się ja, miszcz nad miszcze, Rude bier mnie.

Tori

  • Zasłużony
  • Otiag
  • *
  • Posts: 108
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 72
  • Postać: Clair
  • Discord: Tori
Odp: Rude sesje
« Reply #14 on: November 23, 2015, 07:22:50 PM »
Zacząłem pisać uzasadnienie (na PW oczywiście), to był tylko post Rudej. Skończyłem, chcę wysłać i posta walnąć, paczę, a tu dwa kolejne zgłoszenia. Ehh...
Jakby co, ID 72 też się zgłasza na tłuczenie Zła.