Author Topic: Nowiny techniczno-organizacyjne  (Read 14698 times)

Hydra

• Obserwator
  • Banshee
  • Propsy: 19
    • View Profile
    • Pocztówki z daleka
  • ID: 89
  • Postać: Pilar Socorro
  • Discord: Hydra
Re: Nowiny techniczno-organizacyjne
« Reply #105 on: March 18, 2019, 03:17:56 pm »
Aktor (1984) również zakończył bajarzowanie. Trwające sesje powinien zakończyć. Dziękujemy, że z nami byłeś :)

I tak samo Kura (1108). Może za jakiś czas spróbujemy znowu. :D Dzięki!
« Last Edit: March 18, 2019, 03:32:51 pm by Hydra »
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

• Obserwator
  • Banshee
    • View Profile
    • Pocztówki z daleka
« Reply #106 on: March 23, 2019, 08:47:36 pm »
Rezygnację złożył dziś Ysil (2435). On też obiecał dokończyć swoją sesję. Dziękujemy za czas poświęcony Torilowi :)

I przy okazji - jutro ogłosimy nabór na Bajarzy. Tym razem położymy nacisk na poszukiwanie osób, które chcą prowadzić fabułę w Zazesspur. Szczegóły już jutro, stay tuned!
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

Hydra

• Obserwator
  • Banshee
    • View Profile
    • Pocztówki z daleka
« Reply #107 on: April 07, 2019, 10:17:38 am »
Kafariusz (1939) zrezygnował z rangi i z gry, żeby skupić się na studiach. Trzymamy za Ciebie kciuki! Jak się stęsknisz, drzwi są zawsze otwarte :)

@gracze, którzy grali w trzech jego sesjach - możecie sami napisać epilogi bądź poszukać MG, który dokończy. Służę pomocą.

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Propsy: 16
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
« Reply #108 on: May 05, 2019, 09:43:34 pm »
TLDR: można tworzyć magiczne przedmioty rękami rzemieślników-NPC. Obowiązują ograniczenia takie same jak wobec wytwórców-postaci graczy.

Full:
Biorąc pod uwagę małą popularność magicznych rzemieślników jako postaci i fakt, że nie wszyscy mają tyle czarów, ile czasem potrzeba, uznałyśmy, że nie chcemy sztucznie blokować tworzenia bardziej zaawansowanych magicznych przedmiotów. Dlatego można takowe stworzyć u NPC. Robi się to, wysyłając nam odpowiednie zgłoszenie w Panelu Gracza.

Stworzenie magicznego przedmiotu przy pomocy NPC obłożone jest ograniczeniami analogicznymi do tych, które dotyczą postaci graczy:
- przedmiot trzeba opisać według wzoru z poradnika magii [link]
- jeżeli przedmiot wymaga komponentów, należy je wcześniej posiadać, czyli zdobyć w grze albo dostać/odkupić od innego gracza. Dla przypomnienia: efekty powyżej 2. poziomu lub proste, lecz liczne wymagają komponentów [link do poradnika]
- koszt wytworzenia takiego przedmiotu (zwykle powyżej 100 sztuk złota) należy uwzględnić w rozgrywce, zgodnie z zasadami z Dekalogu [link]. NPC nie zrobią ich za darmo i po znajomości, w przeciwieństwie do zaprzyjaźnionej postaci gracza
- tak jak w wypadku przedmiotów tworzonych przez postaci graczy, tu również trzeba pamiętać o czasie wytworzenia.
« Last Edit: May 05, 2019, 09:48:57 pm by Skaje »
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Skaje

• Obserwator
  • Ghast
  • Propsy: 16
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
« Reply #109 on: May 14, 2019, 01:04:47 pm »
Waltzmark (2815) został właśnie naszym drugim Quasitem - będzie pomagał nam i Shagowi w sprawdzaniu czarów z laboratorium! Możecie pytania o magię i czary, jeśli macie, kierować teraz także do niego :)
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Hydra

• Obserwator
  • Banshee
    • View Profile
    • Pocztówki z daleka
« Reply #110 on: May 14, 2019, 01:11:20 pm »
...tymczasem Ikas (2554) musi z przyczyn życiowo-prywatnych zrezygnować w ogóle z gry. Mamy nadzieję, że wróci do nas za jakiś czas. Póki co odchodzi z rangi Bajarza, a my dziękujemy jej za czas poświęcony Torilowi.

Sesje Ikas otrzymają nowych prowadzących. Sytuacja jest awaryjna i nagła.

Hydra

• Obserwator
  • Banshee
    • View Profile
    • Pocztówki z daleka
« Reply #111 on: May 19, 2019, 07:53:39 pm »
Zet (1442) wraca do ekipy Bajarzy. Witamy na pokładzie! I totalnie nie możemy się doczekać bicia kolejnych rekordów sesji. :P