Author Topic: Drużyna Dobrych potrzebna  (Read 13302 times)

Qereyden Moondown

  • Szczur
  • *
  • Posts: 4
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 605
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #30 on: November 29, 2015, 07:48:22 PM »
Jeśli jest jeszcze miejsce w drużynie dobra chętnie bym spróbował swoich sił jako mag.

ID: 605

kulik

  • Guest
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #31 on: November 30, 2015, 04:12:49 AM »
OGŁOSZENIE
!!! POSZUKIWANY JEST MISTRZ GRY !!!


Witajcie, Dobrzy ludzie i nieludzie.
Sytuacja jest następująca i wymagająca kilku ogłoszeń. Zapraszam do lektury:

0. Tyle czytania?! A do kogo z pytaniami?
Do mnie: ID 141
(bardzo ladnie odsyłam na forum :D)

1. Co z tym MG?
Gavdain z powodu braku czasu nie będzie MG – dlatego szukamy nowego Mistrza. Plan sesji jest gotowy i można go przejąć (w tej sprawie należy się zwrócić do Gavdaina, ID 230). Osoby chętne na pomistrzowanie tej sesji zapraszam do ID 141. Wiele zostało już zrobione na okolicznosć tej przygody i dobrze byłoby prędzej czy później ją odbyć, skoro postacie po obu stronach barykady są gotowe :)

2. Co to za sesja by miała być?
Przypomnę tutaj założenia, zwracając uwagę na pewną swoistosć.
Otóż MG unosiłby się fabularnie i mechanicznie nie nad jedną drużyną z celem zorientowanym na niegrywalne obiekty, lecz dwiema, zwróconymi przecwko sobie. Jedna drużyna do tzw. Dobrzy, druga to banda bandyckich bandziorów.
2.1. Kończona jest prywata wiążąca (z obserwatorem), której skutki będą dzis lub jutro ujawnione w plotce. W ten sposób pojawi się rodzaj fabularnego tła dla planowanej akcji, co pozwoli graczom zrozumieć trudną sytuację pewnego "kupca", ale nie tylko o niego chodzi, bynajmniej.
2.2. Stopień ryzyka jest do obgadania. Ja akurat należę do graczy, którzy liczą się z każdą formą konsekwencji dla postaci, ze smiercią włącznie – ale opczywiscie nie uważam, że należy to graczom narzucać. Trzeba to ustalić, żeby potem nie było zębów i zgrzytania płaczami. Dlatego ja osobiscie szczególnie wypatruję MG który byłby chętny przyłożyć się do pełnego "fizycznego" realizmu w takiej sesji. Jak symulować symbolicznego reala, to realnie, a nie symbolicznie. Ale to moje zdanie.

3. Kto jak dotąd się zgłosił do Dobrych?
Poniżej zamieszczam listę postaci, które od ogłoszenia naboru do Drużyny Dobrych zgłosiły swój akces. Prosiłabym pięknie o ostosunkowanie się tych osób do swojej obecnosci na liscie – kto zostaje, kto wypada – poprzez kopiowaniejej w swoim poscie z własnym dopiskiem przy swoim imieniu. Informacja o liczebnosci drużyny jest istotna w kontekscie szczegółów sesji (kolejnosć po ID):
1. (92) Nemaya
2. (433) Ivanarii
3. (452) Berdon Steelaxe
4. (465) Naberi Males
5. (496) Guillermo Santiago Ibarra
6. (525) Kaard Vayneold
7. (605) Qereyden Moondown
8. (645) Nicolas Vandervallen
9. (656) Tian-shen

Jesli ktos chce się jeszcze dopisać – proszę smiało. Ostatecznie liczbę graczy (w obu grupach, D i Z) będzie okreslał MG, jak sądzę. Choć moim marzeniem jest oczywiscie sytuacja, gdy nawet spora liczba graczy/postaci nie spowalnia sesji. Dlatego – chętnie dodałabym taką sugestię, żeby potwierdziły swoją chęć szczególnie osoby chcące brać udział, ale też chętne do odpisów powiedzmy raz dziennie (z uzasadnionymi obsuwami), bo nic tak nie frustruje jak wlekąca się sesja, a wszystko przecież zależy od ludzi. Postawa typu "bierzcie mnie, oczywiscie – ale od razu mowię, że szkoła-dom-fabryka-plantacja, wracam do domu o 22 i nie spodziewajcie się ode mnie ani słowa, jutro też nie" – wydaje się niezbyt zalecana. Wybaczcie, ale to czysta eknomia i de facto sposób na poszanowanie czasu wszystkich. Dziękuję za zrozumienie :)

4.A ci "Źli" to kto to jest w sumie, kurdebalans?
Źli to MY.
Czyli tzw. ONI.
Jacy "oni"?
No, "oni". Kto ruszy w akcję – ten się dowie
(jak dożyje :-X)
(żartowałam 8))

pozdrawiam i OVER!
« Last Edit: November 30, 2015, 04:50:16 AM by yrta »

Shinen-san

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 58
  • Propsy: 0
  • Stranger? Very much.
    • View Profile
  • ID: 465
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #32 on: November 30, 2015, 01:06:31 PM »
Ok, po pierwsze - potwierdzam (ponownie...) swój akces. Mam ochotę na trochę, jak to określał Minsc, "Butt-kicking for goodness!".

A po drugie - wiem, zło nie gra fair itp., ale... skoro "ta dobra" część będzie wypisana, to czemu nie "ta zła"? ;-]
Life is, in the end, just a game after all.
Whoever's enjoyed themselves the most when the game is over - wins.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #33 on: November 30, 2015, 01:57:38 PM »
...zwłaszcza, że dla potencjalnego MG drużyna złożona z 18 osób może się okazać nieogarnialna :v
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #34 on: November 30, 2015, 03:54:20 PM »
Potwierdzam... Tam gdzie idzie Tian-Shen, zło schodzi z drogi!
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

Lasair

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 32
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 332
  • Postać: Lasair
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #35 on: November 30, 2015, 04:35:51 PM »
Cześć,

zgłaszam się do ekipy dobrych  8) Jeśli oczywiście znajdzie się miejsce dla zawodowej Łowczyni Głów :P

Id 332

« Last Edit: November 30, 2015, 04:49:48 PM by Lasair »

Herbaba

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 48
  • Propsy: 0
  • Jej Czepliwość Hanna
    • View Profile
  • ID: 92
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #36 on: November 30, 2015, 04:58:56 PM »
Zgadza się, jestem chętna. :) Na pohybel sk...órkowańcom!
Hat, hat, hat!

kulik

  • Guest
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #37 on: November 30, 2015, 05:18:09 PM »
o psiakostka, to żem rozpętała...  :o

Nie chceta kopiować, to sama skopiuję, żeby był porządek:

1. (92) Nemaya
2. (433) Ivanarii
3. (452) Berdon Steelaxe
4. (465) Naberi Males
5. (496) Guillermo Santiago Ibarra
6. (525) Kaard Vayneold
7. (605) Qereyden Moondown
8. (645) Nicolas Vandervallen
9. (656) Tian-shen
10. (332) Laisar
« Last Edit: November 30, 2015, 05:21:28 PM by yrta »

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #38 on: November 30, 2015, 06:53:15 PM »
No ludziów jak mrówków będzie.
Ciężko będzie tak potężnego mg będzie znaleźć.
Anyway - walę akcepta. Jak to wypali to w końcu osiągnę limit.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

kulik

  • Guest
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #39 on: December 01, 2015, 02:03:10 AM »
żeby nie odstraszyć ewentualnego MG, proponuję rozważenie takich dwóch opcji:

1. w każdej z grup wybrać 4-5 (co da 8-10 graczy do ogarnięcia) – wybrać oznacza żeby wybrali się sami, wg zdolnosci postaci i planowanej dostępnosci/zaangażowania gracza

2. opcja karkołomna dla sesji: dwóch MG? (eee... :-\)

ponadto – może nagrodę dla odważnego MG? :D

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #40 on: December 01, 2015, 04:01:42 PM »
W sumie jak takie zapotrzebowanie jest, to może spróbowałbym sił w prowadzeniu. Ale jeszcze tego nie robiłem w tekstówkach. Jeśli chcecie pewniaka, to raczej mnie olejecie, ale...tak dodaje tylko.

Dodam tylko, że jeśli byście mnie wybrali, to wówczas moja postać się nie pojawi w grze. Mało tego, jeśli ilość graczy będzie stanowiła poważny problem, to mogę zwolnić dla kogoś miejsce.
« Last Edit: December 01, 2015, 04:32:12 PM by Ronald »
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

kulik

  • Guest
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #41 on: December 06, 2015, 04:18:31 AM »
Ronaldowi dziękując za gotowosć i pozostawiając ją do rozważenia – ponawiam apel do potencjalnych Mistrzów Gry.
Z uwagi na specyfikę planowanej sesji (obecnosć dwóch drużyn działających przeciwko sobie) podkreslam, że chętnie przyjmę wszelkie propozycje dotyczące mehcnaiki takiej sesji z punktu widzenia Mistrza Gry – oczywiscie konstruktywne propozycje, zmierzające ostatecznie w prostej linii do podjęcia się chlubnego zadania.

temat UP

Kto pozostawia występek bezkarnym, ten walnie przyczynia się do jego rozkwitu, za który staje się w pełni odpowiedzialnym, nieprawdaż!

Pan Tysiąca Twarzy

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 132
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #42 on: December 13, 2015, 11:27:53 AM »
Nie wiem jak kwestia z mg, ale ja mam inny, malutki problem- czy mogę wziąć udział w sesji z inną postacią? Też drużyna dobrych, wciąż ten sam ID, tylko postać inna, ok?
Daj młodemu człowiekowi mapę nieba, a odda ci ją jutro… poprawioną.

SeT

  • Guest
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #43 on: December 13, 2015, 11:40:35 AM »
Szszszukacieeee misssstszaaa gry? *pełza wokoło tematu.*

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Drużyna Dobrych potrzebna
« Reply #44 on: December 13, 2015, 01:53:52 PM »
Oj uważajcie. Znając Banana to wszyscy zginiemy. I dobrobójcy i złobójcy. Od wykrwawienia albo tężca.
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.