Author Topic: Status "Wyjęty spod Prawa"  (Read 4489 times)

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Status "Wyjęty spod Prawa"
« Reply #15 on: November 17, 2015, 05:15:22 PM »
Quote
wat  :o
Jakoś czytam reputacje każdej napotkanej postaci (już wiecie na kogo uważać :P) i nigdy nie napotkałem kogoś, kto miałby "na koncie" coś poważniejszego niż demolkę w karczmie. Tudzież fontannie ;)
Dlatego zresztą zapisałem się do drużyny dobrych. Opcje rolpleju ogromne :D

To zajrzyj na przykład do reputacji gościa post nad Tobą :)

Quote
*Kess tak sobie myśli... Może dlatego, że tak wiele osób w ogóle ma pojęcie, że coś takiego funkcjonuje/może fukcjonować?*

Cóż, cała ta gra stoi na założeniu, że czyny Waszych postaci wpływają na świat gry (tak jak na każdej tekstówce - Wasze sesje są częścią żyjącej i oddychającej Krainy, fabuła płynie do przodu). Wydaje mi się naturalnym, że dotyczy to również tego, że złe/dobre uczynki postaci są dostrzegane przez npców i spotykają się z ich reakcją. Jeśli czujecie niedobór takich reakcji... Może po prostu nie zgłaszacie nam ważnych wydarzeń w życiu swoich postaci? Przypominam, że nie zaglądamy Wam w sesje prywatne, więc o jakichś bardzo znaczących ich efektach musicie nam mówić. Same się nie domyślimy.



Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Status "Wyjęty spod Prawa"
« Reply #16 on: November 17, 2015, 05:24:48 PM »
Cóż, cała ta gra stoi na założeniu, że czyny Waszych postaci wpływają na świat gry (tak jak na każdej tekstówce - Wasze sesje są częścią żyjącej i oddychającej Krainy, fabuła płynie do przodu). Wydaje mi się naturalnym, że dotyczy to również tego, że złe/dobre uczynki postaci są dostrzegane przez npców i spotykają się z ich reakcją. Jeśli czujecie niedobór takich reakcji... Może po prostu nie zgłaszacie nam ważnych wydarzeń w życiu swoich postaci? Przypominam, że nie zaglądamy Wam w sesje prywatne, więc o jakichś bardzo znaczących ich efektach musicie nam mówić. Same się nie domyślimy.

Mhmmm, tutaj zgoda. I to jest jeden z atutów Torilu jako tekstówki. Jednak problem leży w świadomości graczy. Niektórzy po prostu nie wpadną na pomysł, że po sesji można komuś zaoferować wpis do reputacji oddający to co z tej sesji wynika (morderca drobiu z jakieś zapyziałej wiochy :] ). Ujmę to więc tak, koncepcję gry i wzajemnego oddziaływania sesji na świat oraz graczy jaki zaserwowaliście na Torilu czuje pewna część graczy. Reszta zaś będzie grać utartymi szlakami vallherówek, gdzie pewnych rozwiązań nie było. Może właśnie dlatego gracze nie zgłaszają wam rzeczy, które mogliby zgłaszać i które by ubarwiły rozgrywkę? I może właśnie dla takich graczy, pitolenie na forum o rzeczach dla części oczywistych, będzie jednak pomocne?
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Status "Wyjęty spod Prawa"
« Reply #17 on: November 17, 2015, 05:51:56 PM »
No to postarajmy się wspólnie im to uświadomić :)