Author Topic: Opis/Overlib i kwestie Firefoxa  (Read 1768 times)

Albannach

  • Szczur
  • *
  • Posts: 6
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 240
Opis/Overlib i kwestie Firefoxa
« on: November 01, 2015, 02:07:06 PM »
Rzecz według mnie bardzo potrzebna. Zarówno w kwestii nc typu "wyjeżdżam do któregoś tam, odpisy po powrocie", jak i dla chętnych opisujących, co robi teraz postać.
Brakuje mi tego nie macie pojęcia jak bardzo, szczególnie, jeśli muszę na szybko dać znać, że jestem, ale nie mam jak odpisywać. NC w profilu nie załatwia sprawy, jak ktoś ma dosłownie minutę, by to sprawdzić i zamiast klikać w nick, a potem w profil, wystarczyłoby, żeby overlib pojawił się na podglądzie. Nawet i do 100 znaków, ale żeby był.

Druga sprawa: dla używających na codzień Firefoxa, niektóre rozwiązania stricte pod Chrome to droga przez mękę. Nie mogę zedytować swoich postów w rozmowach nc. Wręcz czasem je wykasowuje bez powodu, jak próbuję.
Jakiś cyrk dzieje się z linkami do obrazków w profilu. Szczególnie, jak się wejdzie w edycję profilu żeby skopiować link z kodem. Kolejny raz po takiej operacji widzę, że linki mi nic nie otwierają, lub też dostaję głosy w tej sprawie. Możliwe, że problem leży w tym, że edytor kasuje początek linka (http://www), zostawiając resztę i to nawet jeśli specjalnie się pilnowało, by ten początek się skopiował. Znika, a link prowadzi do błędu 404 lub innych udziwnień.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1056
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Opis/Overlib i kwestie Firefoxa
« Reply #1 on: November 01, 2015, 03:35:29 PM »
Potwierdzam kwestię linków, nie wiem czy wszędzie tak jest, ale Toril niezmiennie wstawia swoje "toril.org/" przed linkiem, wskutek czego nic się nie otwiera. Tak samo wstawiony link w sesjach się nie otwiera.
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Misqse

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
  • Wyspiarka z MacLochlainnów
    • View Profile
  • ID: 71
  • Postać: Iora MacLochlainn
Odp: Opis/Overlib i kwestie Firefoxa
« Reply #2 on: November 01, 2015, 07:25:22 PM »
Podpinam się pod krótki tekst na overliba. Miejsce na ogłoszenie typu "Szukam kowala", "Zbieram na sesję, info na FG" i tak dalej.

Żuczek

  • Szczur
  • *
  • Posts: 7
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 603
  • Postać: Eira MacTeine
Odp: Opis/Overlib i kwestie Firefoxa
« Reply #3 on: November 12, 2015, 01:13:25 PM »
Również uważam, że przydałby się opis. Króciutki, do tych 100 znaków, żeby poinformować krótko, że się wisi na grze, że się wyjeżdża albo że właśnie zbiera się osoby do sesji.