Author Topic: Wygląd profilu  (Read 3327 times)

Kometa

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 11
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 203
Wygląd profilu
« on: October 26, 2015, 05:21:30 PM »
A ja chciałabym zapytać, czy będzie może możliwość dodawania grafik i zakładek do profili? Wielu graczom naprawdę umiliłoby to życie, a i profil byłby bardziej przejrzysty.

Coria

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 71
  • Propsy: 0
  • Krocząca wśród cieni
    • View Profile
Odp: Wygląd profilu
« Reply #1 on: October 26, 2015, 08:33:16 PM »
O ile mi wiadomo, taka opcja nie jest przewidywana. Bo raz, że obciążenie dla serwera, a dwa, jeśli dać obrazki z serwerów zewnętrznych - linki wygasają i fu i fe to wygląda.

A o zakładkach się nie wypowiem, coś mi się o uszy obiło, że mają być, ale głowy za to nie dam.

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Wygląd profilu
« Reply #2 on: October 26, 2015, 08:52:00 PM »
Potwierdzam wersję Corii :)

Kometa

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 11
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 203
Odp: Wygląd profilu
« Reply #3 on: October 26, 2015, 10:17:28 PM »
Ale skoro nie ma mechaniki, to same obrazeczki o niedużej wielkości to chyba nie będzie aż takie obciążenie, a bardzo urozmaicą profile! A kiedy linki wygasają, to pojawia się puste miejsce, więc w czym problem?

Smaug

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Wygląd profilu
« Reply #4 on: October 26, 2015, 11:37:43 PM »
O ile mi wiadomo, taka opcja nie jest przewidywana. Bo raz, że obciążenie dla serwera, a dwa, jeśli dać obrazki z serwerów zewnętrznych - linki wygasają i fu i fe to wygląda.

A takim wypadku, chyba wystarczy zwyczajna uprzejmość graczy i poinformować, że linki wygasły.

Kometa

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 11
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 203
Odp: Wygląd profilu
« Reply #5 on: October 26, 2015, 11:57:09 PM »
A jakie są minusy, jeśli można wiedzieć?

Misqse

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
  • Wyspiarka z MacLochlainnów
    • View Profile
  • ID: 71
  • Postać: Iora MacLochlainn
Odp: Wygląd profilu
« Reply #6 on: October 27, 2015, 09:53:21 AM »
To powyższe stwierdzenie wyraźnie zakłada, że graczy trzeba traktować jak małe dzieci by nie powiedzieć czegoś bardziej dosadnego.
Krótko mówiąc obawy uważam za mocno przesadzone i nie licujące z rzeczywistością. Było już kilka gier z możliwością wstawiania obrazków do profili i ani nie było tam miotających obrazków, a problemu by obrazki stanowiły całość profilu.
Myślę, że skoro ufamy graczom w kwestii prowadzenia fabuły to warto im tak samo zaufać w kwestii dobrego smaku. Nikt nie chce robić z profilu "migotającego chomika", a raczej ubarwić swój profil i wyrazić postać, to samo się tyczy wygasających linków, gracze sami dbają by nie szpeciły ich profilu.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Wygląd profilu
« Reply #7 on: October 27, 2015, 10:01:30 AM »
@Misque, owszem było parę takich gier. Niektóre wyglądały tak, jak to opisujesz. Natomiast osobiście byłem też na kilku, gdzie profile scrollowało się dłuuugi czas i wyglądały mniej więcej tak: Ściana obrazków - parę zdań - ściana obrazków - parę zdań - ściana obrazków. Wyjątkiem nie były profile, gdzie łącznie na 10 linijek tekstu było 30 grafik lub więcej!

Żeby uniknąć takich sytuacji znowu trzeba by było ograniczać graczom - poprzez kodeks - ile mogą mieć obrazków w profilu (znów by ludzie płakali, że chcą więcej, no bo jak to tak mało można i w ogóle), a najlepiej wprowadzić w skrypcie ograniczenie, jak przy avatarach, że obrazek nie może przekraczać wagowo xxx kb, albo zwyczajnie nie będzie się wyświetlał na stronie.

Tylko pytanie, czy te obrazki są nam naprawdę, aż tak potrzebne? Już prędzej byłbym za tym, aby dano opcję dodawania grafik w sesjach w NK. Czasami łatwiej jest pokazać graczom, jak wygląda dana lokalizacja, bo sam opis każdy często interpretuje na swój sposób i później są różne kwiatki.
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Misqse

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
  • Wyspiarka z MacLochlainnów
    • View Profile
  • ID: 71
  • Postać: Iora MacLochlainn
Odp: Wygląd profilu
« Reply #8 on: October 27, 2015, 10:10:53 AM »
Shagarot: MisqSe, tam jest S, nie wiem skąd Ci si wzięło to u, tego nawet się tak nie czyta.

To czy twórcy dodadzą możliwość wstawiania obrazków, czy nie, to jest już zależne od ich woli.
Mnie raczej chodziło o argument o tych migotliwych chomikach, który uważam za nietrafiony. Jasne, że są takie profile, wszędzie się zdarzają, ale to tak jakby zabronić tworzenia elfów, bo każdy będzie wyglądał jak przesadzona cycasta maginii rodem z mangowych artów. Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka, szczególnie, że zdaje się że gracze na Torilu trzymają poziom.

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Wygląd profilu
« Reply #9 on: November 05, 2015, 03:46:16 PM »
Bez zbędnej wazeliny, bo Potwórcy wiedzą, że jak coś mi nie pasuje, to potrafię to wyrazić równie dosadnie jak pochwały, ale akurat w tej kwestii uważam, że jest to absolutnie ich wybór i po wymianie pytanie-odpowiedź dyskusje powinny ucichnąć. Obrazki w profilach są sprawą stricte estetyczną, co oznacza, że zostają całkowicie w ich gestii, bo nie są czymś, co wpływa na sprawiedliwość oceny, a na wygląd gry, który chcą utrzymać w konkretnej konwencjii. Możemy walczyć o długość nauki czarów, o rzuty, o modyfikatory, o rozstrzyganie w kwestiach sesji, o liczby możliwych sesji na NK, w których można brać udział naraz itp. itd. ale nie o to, czy możemy sobie wstawić więcej avków i krajobrazów.

Nie zrozumcie mnie źle. Jestem wielkim agitatorem rycin, co prawda nie w profilach, ale w sesjach. Wystarczy spojrzeć na mój temat w naborach, żeby się zorientować, że mówię prawdę. Z tym, że należy szanować wybór twórcy gry, a przede wszystkim to, że są w nim konwekwentni. Miał być powrót do czystej rozgrywki i jest powrót do słowa. Piszmy i twórzmy tym klimat obrazków :)
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Wygląd profilu
« Reply #10 on: November 15, 2015, 12:10:29 PM »
łooo, ile nowych ficzerów!
widzę zakładki i widzę wyświetlanie uwag dodatkowych!

chciałabym jednakowoż poprosić, żeby Uwagi Dodatkowe wyświetlały się nie w Graczu, tylko w Aspektach, a najlepiej to w Karcie Postaci - od tego jest i nie trzeba by ich na pomarańczowo zaznaczać.

dziękuję <3
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Wygląd profilu
« Reply #11 on: November 18, 2015, 01:43:47 PM »
podbijam. ;d
Quote
chciałabym jednakowoż poprosić, żeby Uwagi Dodatkowe wyświetlały się nie w Graczu, tylko w Aspektach, a najlepiej to w Karcie Postaci - od tego jest i nie trzeba by ich na pomarańczowo zaznaczać.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Wygląd profilu
« Reply #12 on: November 18, 2015, 01:55:09 PM »
Karta Postaci jest lepszym miejscem niż notatki, bo agreguje wszystkie istotne informacje na temat postaci. a notatki miały służyć do uwag własnych ;)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Wygląd profilu
« Reply #13 on: November 20, 2015, 11:51:42 PM »
Przeniesione do KP :)

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Wygląd profilu
« Reply #14 on: November 21, 2015, 12:08:04 AM »
wspaniale. <3
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.