Author Topic: Poszukiwania muzyki pod profil  (Read 4889 times)

Samow4r

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 192
Poszukiwania muzyki pod profil
« on: October 22, 2015, 10:44:15 PM »
Okej, otwieram temat, może ktoś inny będzie miał podobny problem jak ja i zrobi się z tego taki temat zbiorowy do pomocy i poszukiwania pasujących utworów.

A więc, przechodząc do sedna. Szukam czegoś co pasowałoby pod mój profil postaci, jakiegoś tła muzycznego.
Postać ma bardzo smutną historię, jest 47-letnim mężczyzną po przejściach. Stracił przyjaciół, rodzinę, nie wybaczył sobie tego, że nikogo nie uratował. Jest też wątek nienawiści i zemsty. Do tego dużo kontemplacji, melancholii, żalu, nostalgii, samotności i tęsknoty. No i Herholt jest podróżnikiem, włóczęgą szukającym celu. Jest taki specyficzny "feel" takich postaci, coś z japońskiego ronina :)
Szukam utworu pod profil, który możecie zobaczyć pod ID: 192.

Powinno być to coś:
- Nieprzytłaczającego i raczej spokojnego - nie może rozpraszać, to przede wszystkim tło muzyczne do czytania.
- Smutnego, melancholijnego, a do tego trochę szorstkiego. Gorycz to okej słowo. Taka kontemplacyjna gorycz, pełna przemyśleń. Taki typowy, męski blues w klimacie. Samotność i te sprawy.
- Może pierwiastek złości, jeśli się uda? Ale to nieobowiązkowo i tylko trochę. Nie wyskakiwać proszę z Panterą :D.
- Ani trochę muzyki elektronicznej, odpada.
- Z męskim wokalem (męskim, nie chłopięcym), albo bez.

Co znalazłem, ale odrzuciłem:
Tom Waits - Blue Valentine - Ten utwór na początek trochę poza zestawieniem. Nie dałbym go do profilu, bo jest zbyt bluesowy. Ale IDEALNIE oddaje nastrój postaci, jej istotę, dlatego wrzucam.
Leonard Cohen - Famous Blue Raincoat - Idealne w klimacie, przepiękne, czegoś takiego szukam, ALE - słowa mi nie pasują. Nowy jork to, nowy jork tamto. Chyba rozumiecie.
Leonard Cohen - Avalanche - przez jakiś czas wisiało na profilu, stwierdziłem że za szybkie, głośne, energiczne, ta gitara zbyt rozprasza i odwraca uwagę od treści.
Wolf Among Us - Bigby's Apartment Theme - świetny klimat, spokojne, ale monotonne. Brakuje urozmaicenia. No i to jest jednak trochę elektronika, klimatycznie nie leży. Aktualnie na moim profilu, jako placeholder.
Ben Howard - Oats in the Water - Odrzuciłem bo po pierwsze - szalenie popularne od jakiegoś czasu, a ja mam sobie nutę hipstera. Do tego chyba minimalnie zbyt energiczne, tak jak Avalanche.
Johnny Cash - Hurt - Świetne, głos idealnie pasuje, słowa idealnie pasują, niestety nigdy nie podobał mi się tutaj refren.
The Frames - Rise - Super, poza głosem wokalisty i słowami tekstu. Podoba mi się jego agresja pod koniec, super ten smutek, kontemplacja na starcie, ale tekst mi do niczego nie pasuje, a sama piosenka mimo wszystko odpada. Jakoś nie leży.
Peter Gabriel - My Body is a Cage - Nawet niezłe, ale nic tutaj nie czuję, poza smutkiem. Taki prawie samobójczy utwór, smutek wylewa się strumieniami, a ja szukam całego pakietu emocji. No i tekst mi nie pasuje, słowa. Nie klei się postaci.
Gary Jules - Mad World - to wszyscy znają, ale wrzucam na sam koniec, żeby pomóc ludziom którzy jeszcze nie załapali, jaka to może być piosenka. Mad World ma dobra konstrukcję, dobre tempo, jest smutne, ale reszta nie pasuje.

Ja sam lubię takie zabawy i wyzwania, pomyślałem że może komuś sprawi trochę frajdy pomoc w znalezieniu tematu dźwiękowego do starego kasztelana. :)
Z góry dzięki za pomoc :)

« Last Edit: October 22, 2015, 10:54:05 PM by Samow4r »

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #1 on: October 22, 2015, 10:45:52 PM »
popraw pierwszy i ostatni URL, bo popsułeś :<
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Samow4r

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 192
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #2 on: October 22, 2015, 10:49:20 PM »
Zrobione :)

Kra

  • Szczur
  • *
  • Posts: 3
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 132
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #3 on: October 22, 2015, 10:54:30 PM »
A co powiesz na coś takiego?

Enaid - Arthur's Farewell
Homestead - Lorne Balfe

Na razie tylko dwie, bo na szybko szukałam. Mam tego więcej, więc gdyby Ci się spodobały, i chciał coś w tym stylu, ale niekoniecznie te - pisz. ;)
« Last Edit: October 22, 2015, 10:57:40 PM by Kra »

Samow4r

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 192
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #4 on: October 22, 2015, 11:00:55 PM »
A co powiesz na coś takiego?

Enaid - Arthur's Farewell
Homestead - Lorne Balfe

Na razie tylko dwie, bo na szybko szukałam. Mam tego więcej, więc gdyby Ci się spodobały, i chciał coś w tym stylu, anie niekoniecznie te - pisz. ;)
Jedynka jest kapitalna. Sto razy bardziej w klimacie Faerunu niż wszystko, co do tej pory wymyśliłem, do tego smutna, nostalgiczna i piękna. Brakuje tej goryczy, o której pisałem, ale i tak się zakochałem w tym utworze. Przemyślę pewnie potem czy poleci na profil, dorzucę do rozważanych. A nawet jeśli nie, to leci na spotify (oby było!) i do ulubionych :).
Dwójka - nie. Zły nastrój, średnio mi się podoba muzycznie. Klimat taki raczej w stylu "przygoda w tajemniczej krainie".

Dzięki za obie propozycje, doceniam :)

Kra

  • Szczur
  • *
  • Posts: 3
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 132
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #5 on: October 22, 2015, 11:02:47 PM »
No właśnie ta pierwsza od razu skojarzyła mi się z Twoją postacią, po przeczytaniu jej opisu, który zamieściłeś. Cieszę się, że mogłam pomóc. Polecam się! ;)

Kometa

  • Gnoll
  • **
  • Posts: 11
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 203
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #6 on: October 23, 2015, 10:44:08 AM »
[url#https://www.youtube.com/watch?v=BWAhVbayGv4]Hans Zimmer - Black Hawk Down [/url]

Sokolnik

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 35
  • Propsy: 1
  • Wieczny Niedoczas
    • View Profile
    • Gildia Kupiecka
  • ID: 80
  • Postać: Luther Culhane
  • Discord: Sokolnik
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #7 on: November 04, 2015, 01:59:02 PM »
All Saints Day - Silent Comedy
The Last of Us OST - The Last of Us (4:45)

Nie wiem, czy Ci przypasuje ;) Wrzucam to, czego sam niejednokrotnie słuchałem.
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa."

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #8 on: November 15, 2015, 02:42:38 PM »
szukam muzyki dla Seirye.
to młoda dziewczyna z dobrego domu, czytaj: ustawionego politycznie, zamożnego, bez patologii, bez rodzinnych trupów w szafie. ruszyła w wieloletnią podróż, żeby rozwijać swoje zdolności iluzjonistyczne i żeby poznać świat. jest optymistyczna, ciekawska, zdeterminowana, mało czego się boi, nie wstydzi się okazywać emocji.
ponieważ za każdym razem, kiedy piszę profil, mam w głowie muzykę Vasary - tych wszystkich cech u niej nie widać. wychodzi na zamyśloną i zdystansowaną do świata.
potrzebuję żywego, ale melodyjnego kawałka, który będzie mi się kojarzył z Sei. nie musi mieć słów. nie powinien być ciężki, tylko lekki.
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Wygh

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 3
    • View Profile
  • ID: 218
  • Postać: Brem Eclipse
  • Discord: PanDzik
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #9 on: November 15, 2015, 02:46:20 PM »
Zara poratuję.
Niekiedy budzę się, wstaję, patrze w lustro i mi staje.

Carotka

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 29
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 3044
  • Postać: Cara
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #10 on: November 15, 2015, 10:28:30 PM »
Może Beltaine?

Samow4r

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 28
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 192
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #11 on: November 15, 2015, 10:37:29 PM »
Ja polecam dwa kawałki MacLeoda - oba lekkie, optymistyczne, dobre jako tło do czytania i kojarzące się właśnie z kimś, kto mógłby się zajmować iluzją :)

Sneaky Snitch
Scheaming Weasel

Wygh

  • Otiag
  • *****
  • Posts: 135
  • Propsy: 3
    • View Profile
  • ID: 218
  • Postać: Brem Eclipse
  • Discord: PanDzik
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #12 on: November 15, 2015, 11:57:11 PM »
« Last Edit: November 16, 2015, 12:13:44 AM by Wygh »
Niekiedy budzę się, wstaję, patrze w lustro i mi staje.

Wengiel

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 432
  • Propsy: 8
  • Cycki i bekon.
    • View Profile
  • ID: 1374
  • Discord: Wengiel
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #13 on: November 16, 2015, 09:03:21 AM »
O.K.
W sumie żeby nie być biedniejszy to też wrzucę jakąś muzyczkę na profilek.
I tu szturcham WAS towarzysze. Bowiem mam dylemat. Wrzucić coś pompatyczego, religijnego, nastrojowego? (wszak paladyn)
Czy też może coś co odzwierciedli jego spokojny charakter, coś miłego dla ucha, relaksującego?

Narazie tylko o tym pomyślałem. Anything else?
« Last Edit: November 16, 2015, 11:41:37 AM by Ronald »
100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów, 10 km, codziennie bez dnia przerwy.
Trzy posiłki dziennie, na śniadanie tylko banan. Żadnej klimatyzacji, żadnego spania przy otwartym oknie.

Shinen-san

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 58
  • Propsy: 0
  • Stranger? Very much.
    • View Profile
  • ID: 465
Odp: Poszukiwania muzyki pod profil
« Reply #14 on: November 16, 2015, 09:31:09 AM »
Podaruj, Hydruś, ale My Freedom sobie konfiskuję :-3 Diablo mi podpasował delikatny początek z przycięższym riffem dalej. Osobliwie pasuje do Nabiego.
Life is, in the end, just a game after all.
Whoever's enjoyed themselves the most when the game is over - wins.