Author Topic: Kess mistrzuje...  (Read 4054 times)

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Kess mistrzuje...
« on: October 22, 2015, 06:21:36 PM »
Powitawszy. Temat ten tak jak i pozostałe typowo organizacyjny. Będą tu wrzucane nabory na sesje prowadzone przez moją skromną osobę. Sesji możecie się spodziewać różnorakich. Od typowej rąbanki po intrygę polityczną. Choć jak łatwo się domyśleć, te bardziej zawiłe wątki trzeba będzie już rozegrać w postaci kilku powiązanych ze sobą sesji, czyli kampanii. A teraz kilka informacji przydatnych dla wszystkich:

- Stawiam na naturalizm i logiczne myślenie. Mimo, że to fantastyczny świat nie wszystko da się rozwiązać w fantastyczny sposób. Magia nie zawsze jest rozwiązaniem, tak jak i brutalna siła. W moich sesjach warto zwracać uwagę na otoczenie, pozornie nieistotne elementy bądź postaci tła. Z każdym elementem można wejść w mniejszą bądź większa interakcję i niekiedy to tak naprawdę uczestnicy pchną rozgrywkę w zupełnie innym kierunku niż mogło być pierwotne założenie.

- Nie mamy statystyk, więc rządzi storytelling. Z związku z tym opisy są kwintesencją rozgrywki. To one będę dla mnie najistotniejsze i to od nich zależy powodzenie akcji.

- Postaram się ustalić wstępny poziom ryzyka w sesji[/b]. Jednakże proszę brać pod uwagę fakt, że w sesjach nieliniowych stopień ten może ulec zmianie w zależności od poczynań graczy. Wszak nie wszystko da się z góry przewidzieć i jest to jedna z wielu zalet gier tego typu.

- Staram się być regularny w odpisach i proszę o to samo, choć jak wiadomo każdemu przytrafiają się różne sytuacje i nie zawsze się da odpisać. W zasadzie w niemal każdej sytuacji jestem w stanie porozumieć się z uczestnikiem co do jego wyjścia z sesji. W fabularny rzecz jasna sposób. Jednakże w przypadku gdy gracz po prostu znika jak kamień w głowę i nie widać nadziei na jego powrót wówczas jestem zmuszony wziąć sprawy w swoje ręce i taką postać wycofać z sesji z pozycji MG. Staram się to zrobić w jak najmniej szkodliwy sposób.

- W moich sesjach zazwyczaj można liczyć na jakieś zdobycze. Nagrody czy trofea. Choć fakt, czy drużyna je zdobędzie zależy od jej działań w różnych częściach sesji. Jednakże proszę się nie spodziewać, że będziecie u mnie zdobywać potężne magiczne miecze, zaklęte pancerze czy dużej mocy artefakty. Takie rzeczy zdarzą się niezwykle rzadko a o wiele częściej zdobyczą w sesji będą składniki, materiały bądź komponenty które pozwolą wam na zapoczątkowanie kolejnych sesji w samej grze.

To tyle słowem wstępu. Jeśli jeszcze coś mnie natchnie oczywiście uzupełnię temat. Ach, wszelkie zgłoszenia bądź pytania/wątpliwości najlepiej kierować do mnie na grze - ID 278.
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #1 on: October 22, 2015, 07:03:02 PM »
Plotki są wszędzie. W każdej gospodzie, na każdym targu, a nawet w wielu alkowach. Choć w tych ostatnich przybierają one raczej konkretną treść. Skupmy się więc na pozostałych miejscach. A konkretnie na przybytkach goszczących podróżnych jak i miejscowych. Gdzie przy butli wina bądź kuflu piwa można usłyszeć niejedną nowinę. I tak jak choćby dziś, gdzie między nowiną o nowej piegowatej dziwce w jednym z burdeli a wieścią o urodzaju rzepy w jednej z pobliskich wiosek dało się wyłowić też coś o możliwości zarobku. Oto bowiem ktoś poszukuje śmiałków, którym potwory nie straszne i którzy mieczem umieją robić. A do tego, którzy groszem nie pogardzą. Ów niesprecyzowany ktoś ma bowiem zapotrzebowanie na pewien materiał. Występujący tylko w naturze. Żywej naturze. I to bardzo dosłownie. Rozchodzi się bowiem o anghegi a konkretnie o ich chitynowy pancerz. Tajemniczy jegomość płaci ponoć niezgorszy pieniądz i znaleźć go można w oberży za bramami Przystani. Pierwszej którą się trafi ruszając w stronę południowego traktu. Ile jednak w tym prawdy a ile po prostu ludziom ślina na języki przyniosła to już można tylko zgadywać. Albo spróbować samemu sprawdzić...



Pierwsza sesja jaką planuję poprowadzić to dość prosta i krótka przygoda. Typowe zlecenie, które uczestnicy mogą spróbować wykonać. Nie ma ograniczeń co postaci, więc udział może wziąć każdy kogo zasłyszana plotka zainteresuje i kto czułby się na siłach podjąć wyzwanie. Sesja rozpocznie się w momencie spotkania z potencjalnym zleceniodawcą.

Stan: - w trakcie
Ilość miejsc - 3
Poziom wyzwania - niski
Przewidywany start - sobota 24.10.15.
« Last Edit: October 26, 2015, 01:40:48 PM by Kessrin »
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #2 on: October 22, 2015, 07:43:39 PM »
Wspaniale! Będzie można zarobić na dalszą podróż. Albo chwilowe osiedlenie się...
Count me in ;)

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #3 on: October 22, 2015, 08:49:21 PM »
You've got it :] Pozostały dwa wolne wakaty...
« Last Edit: October 22, 2015, 08:53:04 PM by Kessrin »
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Smok

  • Szczur
  • *
  • Posts: 5
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 116
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #4 on: October 22, 2015, 08:57:08 PM »
Zgłaszam się.

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #5 on: October 22, 2015, 09:05:19 PM »
No to drugie miejsce zajęte. Pozostało ostatnie.
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Trzmiel

  • Szczur
  • *
  • Posts: 2
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 279
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #6 on: October 22, 2015, 11:52:16 PM »
Mało co będzie pasowało do mojej postaci jak wyprawa na anghegi. Chętny!

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #7 on: October 23, 2015, 06:28:34 AM »
Zatem mamy komplet. Nabór zostaje zamknięty. Dziś jak wrócę z pracy dogramy kwestie organizacyjne już na Torilu.
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #8 on: October 25, 2015, 12:11:12 PM »
Sesja miała ruszyć wczoraj. Niestety jeden z graczy nie daje znaku życia przez co mamy opóźnienie. Mam zamiar zaczekać do godziny 20 i jeśli nasz maruder nie da znaku życia zwolni się jedno miejsce. Stąd też mogę przyjąć zgłoszenie na, nazwijmy to listę rezerwową. Jeśli wspomniany wyżej gracz nadal będzie nieobecny to po 20.00 tak zgłoszona osoba wskoczy na jego miejsce.
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Triceraton

  • Szczur
  • *
  • Posts: 2
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 294
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #9 on: October 25, 2015, 01:51:38 PM »
Chętnie wskoczę na to miejsce w razie czego :D

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #10 on: October 25, 2015, 08:15:41 PM »
Czas oczekiwania minął, następuje zmiana jednego z graczy. Triceraton proszę o zapoznanie się z tematem organizacyjnym już na samej grze i możemy zaczynać.
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #11 on: November 08, 2015, 01:58:03 PM »
Mały update tematu. Poszukuję na chwilę obecną dwójki tropicieli/łowców bądź postaci ogólnie obeznanych z dziczą i szukających pracy. Póki co na sesje prywatne, które finalnie mogą zaowocować sesją publiczną. Zainteresowanych proszę o kontakt na grze pod id 278.
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Shinen-san

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 58
  • Propsy: 0
  • Stranger? Very much.
    • View Profile
  • ID: 465
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #12 on: November 08, 2015, 02:37:01 PM »
Zgłaszam się na jedno miejsce.
Life is, in the end, just a game after all.
Whoever's enjoyed themselves the most when the game is over - wins.

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #13 on: November 08, 2015, 02:54:31 PM »
Dobrze. Mam już komplet. Dziękuję za zainteresowanie ;)
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...

Kessrin

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 41
  • Propsy: 0
    • View Profile
Odp: Kess mistrzuje...
« Reply #14 on: November 19, 2015, 06:57:44 PM »
Wśród szeroko rozumianej braci najemnej od jakiegoś czasu krążyła pewna ciekawostka. Ponoć szukano śmiałków, którzy nie baliby się wedrzeć w dziką część Wężowej Puszczy. W rejony poza sferą patroli Połunowych Tarcz, z dala od traktów i bezpiecznych osad. W miejsca gdzie cholera jedna wie na co można trafić i co może człowieka pozbawić życia. Albo którejś z kończyn. Nie istotne jednak. Powody całego zamieszana nie były zbyt dobrze znane. Choć niektórzy pewnie mogli się domyślać co taka wyprawa miałaby na celu. Ewentualne snuć przypuszczenia albo zupełnie puszczać wodze fantazji. W każdym bądź razie, jeśli ktoś poszperał bardziej, nastawił też ucho tam gdzie trzeba to mógł usłyszeć bez problemu nieco więcej szczegółów. Choć może to za dużo powiedziane. Mógł się dowiedzieć kto za całe zamieszanie jest odpowiedzialny i gdzie go znaleźć. A rozchodziło się o jegomościa, który ponoć bywa wieczorową porą w karczmie "Pod Skrzypiącym Łóżkiem". Niejaki Ebalaste. Tak przynajmniej niektórzy powiadają...

Powitawszy. Tym razem sesja prywatna dla czwórki graczy. Trzy miejsca są już zajęte jako konsekwencja wcześniejszych rozgrywek. Jedno miejsce jest wolne dla kogoś, kto aktualnie szuka przygody i chce nieco zarobić ryzykując przy tym zdrowie i życie :) Zgłoszenia najlepiej słać na pocztę w grze (ID: 278). Tam też poznacie szczegóły tej konkretnej przygody, bowiem będzie ona wymagała też od was nieco kreatywności. O tym jednak na poczcie. W związku z tym, nie obowiązuje tutaj kolejność zgłoszeń a efekt rozmowy między mną i graczem.

Preferowaną postacią jest zbrojny, który odpowiadałby za ochronę całego zwiadu.

Stan: - w trakcie
Ilość miejsc - 4 w tym wolne tylko 1
Poziom wyzwania - niski
Przewidywany start - niedziela 22.11.2015.

« Last Edit: November 22, 2015, 06:59:00 PM by Kessrin »
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów...