Author Topic: Menu kontekstowe postaci  (Read 3232 times)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Menu kontekstowe postaci
« on: October 22, 2015, 02:28:59 PM »
Pomysł techniczny.
Myślę, ze dobrym pomysłem byłoby zrobienie menu kontekstowego/podręcznego (jak zwał, tak zwał) które otwierałoby się po kliknięciu na nick postaci w karczmie, czy sesjach. Takie menu zawierałoby opcje:
Wygląd - po kliknięciu wczytuje do ramki bez odświeżania strony opis aktualnego wyglądu postaci
Profil - zwykły link do pełnego profilu
Notatki - wyświetlanie własnych notatek na temat postaci (patrz temat "grupowanie notatek" -> moje pierwsze dwa posty (1. i 3. w temacie)
Szept - jak do tej pory, ale pozwoliłoby na zniknięcie słabo wyglądającego (moim zdaniem) "przycisku" [S.] obok nicku
Oferty - jak notatki, ale trzeba by stworzyć osobne pole postaci na oferty handlu, przyjęcia sesji, poszukiwań przedmiotu, zlecenia zadania i wszystkiego tego, co gracze aktualnie wypisują na górze opisu postaci na profilu.
Ewentualnie inne, jak "kiedy ostatnio aktywny/a" i wiele innych, które wymyśli już ktoś inny (bo ja w tej chwili sensownych pomysłów już nie mam)

Swoją drogą myślę, że warto zastąpić tooltipa (to to takie, co wyskakuje tekst z aktualnym opisem wyglądu na białym tle jak się zatrzyma kursor nad imieniem postaci, albo z godziną i datą wysłania wpisu jak się przytrzyma mysz nad treścią wypowiedzi w karczmie, czy sesji) estetyczną i klimatyczną ramką (@Moskier - myślę, że w jQuery nie będzie to trudne, a jest na licencji mit, więc można nawet w komercyjnych zastosowaniach bezpłatnie używać. jQuery i w ogóle javascript przyda się do kilku usprawnień na stronie :) Jak coś, to siedzę w JS i mogę w tym pomóc - napisać skrypt czy dwa, ewentualnie siedem :) Ale czas mam trochę ograniczony.)
« Last Edit: October 22, 2015, 04:14:09 PM by Argo »

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #1 on: October 22, 2015, 03:57:24 PM »
Może dla Ciebie przycisk szeptu wygląda słabo! My mamy tam też opcje edycji i kasowania postów, więc u nas to jest [S.][E][X] - ja na pewno nie mam zamiaru z tego rezygnować ;) (Przepraszam za offtop, nie mogłam się powstrzymać)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #2 on: October 22, 2015, 04:13:19 PM »
Spoko :P Rozumiem [S.] :D
Z drugiej strony - można zostawić wam SEX, a graczom wstawić S do menu kontekstowego.
« Last Edit: October 22, 2015, 04:14:56 PM by Argo »

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #3 on: October 22, 2015, 11:46:00 PM »
Nie podoba mi się pomysł menu kontekstowego do każdej postaci. Wygoda wygodą, ale nie ograniczajmy wyświetlania całej zawartości na temat postaci do jednego najechania myszką. Od tego są profile graczy, żeby tam zajrzeć od czasu do czasu, zobaczyć co nowego.

A tooltip w karczmie fakt, do poprawienia. Będzie na wzór tooltipów w menu u góry. Zajmę się tym w najbliższym czasie.

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #4 on: October 23, 2015, 09:29:01 AM »
Nie chciałem przez hover wyświetlać całego profilu, ale opis bieżący - tak, jak jest to w tej chwili, tylko że po hoverze opcji  menu, a nie imienia gracza. Opcja "profil" byłaby normalnym linkiem.
« Last Edit: October 23, 2015, 09:30:54 AM by Argo »

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #5 on: October 27, 2015, 11:50:40 PM »
Ostatnie podejście.
Napisałem dzisiaj działający skrypt dla opcji Profilu, opisu i szeptu. Reszta opcji jest w tej chwili tylko poglądowa.
Na ->screenie<- widzicie wersję Potwórną(?) - z przyciskami do szeptu, edycji i kasowania wpisu dla Potwórców. Normalnie nie będzie pierwszej linijki.
Wszystko jest do podrasowania jeszcze w wyglądzie i do dorobienia byłyby pozostałe opcje, ale screeny dają pogląd na sprawę.
No więc ostatni raz, po poprawieniu (mam nadzieję) tego, co do czego wątpliwości mieli Potwrócy, pytam - co wy na to?

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #6 on: October 28, 2015, 01:20:14 PM »
To może na początek wypowiem się ja. Jak dla mnie, zbędny bajer. Kiedy postać była ostatnio aktywna jest w zakładce gracz, "dodaj notatkę" na temat gracza również będzie w profilach. Nie widzę potrzeby dublowania tego.

Poza tym, w karczmach jak jest duży ruch to te rozwijane okienka będą skakać w dół - co będzie bardzo nie wygodne. Albo zostaną w miejscu a to z kolei nie będzie zbyt estetyczne.

I mogę się założyć, że będą z tym skryptem problemy z uwagi na ładowanie zawartości karczmy przez ajaxa.


Niech się wypowiedzą teraz inni, również gracze :)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #7 on: October 28, 2015, 01:51:49 PM »
Id do szeptu też jest w profilu :P Mi chodzi o czas. Notatki byłyby dostępne za dwoma kliknięciami bez zmieniania strony. Jeżeli w profilu, to dochodzi do tego załadowanie profilu, czyli czas się wydłuża dwa razy co najmniej. Tak samo z ostatnią aktywnością - wszystko bez wychodzenia z karczmy (że tak to obrazowo ujmę :D)

Forsuję pomysł, bo uważam, że łączy się dobrze z pomysłem na notatki o graczach, oraz z poprawą wyglądu tooltipa (chociaż nie jest do nich niezbędny oczywiście), oraz oszczędza czas. Ja ze swojego skryptu na pewno będę korzystał ;)

BTW. Moskier - masz ode mnie PW.
« Last Edit: October 28, 2015, 01:53:23 PM by Argo »

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #8 on: October 28, 2015, 02:28:25 PM »
Jestem przeciwko. Uważam, że powody podane przez Pandorę, a zwłaszcza Moskiera (utrudnienia techniczne) są wystarczające.

Shagarot

  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 357
  • Propsy: 4
    • View Profile
  • ID: 58
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #9 on: October 28, 2015, 05:12:09 PM »
Jestem przeciwko. Z mojego punktu widzenia jest to bezsensowne, pseudo udogodnienie, którego zrobienie zajęłoby tylko niepotrzebny czas, który można przeznaczyć na szybsze uruchomienie systemu craftingu :P
Arin (722) - Dziś o 21:04
@Shagarot (58)  zabiłeś mnie. Jesteś moim osobistym bogiem.

Tori (72) - Dziś o 21:06
Ja to  po raz kolejny napiszę: Shag jest Mistrzem tekstówek

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #10 on: October 28, 2015, 05:49:46 PM »
jestem przeciwko - tak jak z notatek w profilu na pewno będę korzystała, tak z wyskakującego narzędziownika raczej nie, skoro wystarcza mi otworzenie drugiej karty z Torilem :)
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Coria

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 71
  • Propsy: 0
  • Krocząca wśród cieni
    • View Profile
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #11 on: October 28, 2015, 06:18:00 PM »
Przeciw, powody podano powyżej, więc nie będę się powielać ;>

Wiedźma

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 39
  • Propsy: 0
  • Bursztynek
    • View Profile
  • ID: 102
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #12 on: October 28, 2015, 06:31:32 PM »
Również jestem przeciw. Powody podane, nie będę się powielać.
Nigdy nie pokładaj wiary w księciu. Kiedy potrzebujesz cudu, zdaj się na wiedźmę.

Ludzie sadzą pogardę, czekając na szacunek. Ale jak siejesz trawę - nie licz, że wyrosną róże.

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #13 on: October 28, 2015, 07:22:54 PM »
No, to chyba wszystko jasne :P

Spookie

  • Potwórca
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1362
  • Propsy: 27
  • spec. ds. NCSD
    • View Profile
  • ID: 3
Odp: Menu kontekstowe postaci
« Reply #14 on: October 28, 2015, 07:32:36 PM »
Niemniej doceniamy inicjatywę i pomysłowość :)