Author Topic: Grupowanie notatek  (Read 3708 times)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Grupowanie notatek
« on: October 22, 2015, 12:10:36 PM »
Cześć.
Nie wiem, ile z was korzysta z notatek, ale ja mam zamiar robić to często i gęsto.
Kiedy otworzyłem zakładkę z notatkami, pierwsze co mi przyszło do głowy to grupowanie ich w kategorie.
Pozwoliłoby to na skrócenie notatek, lepsze uporządkowanie i segregację ich, a co za tym idzie - zwiększenie ich użyteczności.

Myślę tez, że warto byłoby wprowadzić możliwość dodawania notatek przypisanych graczom. O ile teraz aktywnie grać będzie możliwa do ogarnięcie ilość osób, o tyle kiedyś może się bez notatek nie obejść.

Co wy na to?
« Last Edit: October 22, 2015, 12:12:25 PM by Argo »

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #1 on: October 22, 2015, 12:52:21 PM »
+1 dla grupowania. ale przyznam, ze nie bardzo wiem, o co chodzi z przypisywaniem notatek graczom?
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #2 on: October 22, 2015, 02:17:04 PM »
Chodzi o notatki na temat konkretnych gracz tak, aby można je było szybko sobie wyświetlić. Np. Lyari (moja postać) spotyka Vasarę któregoś dżdżystego wieczora i ględzą o czymś. No to po całej sprawie szybko sobie machnę notatkę - "Poznana wtedy i wtedy, negatywnie do mnie nastawiona (np. się na wstępnie pokłóciliśmy), mówiła o osobie XYZ, że coś tam". Cały pomysł polega na tym, żeby można było tę notatkę sobie szybko podejrzeć, np. tak jak opis wyglądu postaci w karczmie po najechaniu kursorem na nią, a nie trzeba było grzebać w stosie wszystkich innych notatek. Niby wystarczy sobie zrobić kategorię "znajomości" czy coś i tam zrobić osobną natkę dla każdego gracza, ale to są przynajmniej 3 kliknięcia i chwila na szukanie notatki po nazwie postaci. A tak, gdyby wyświetlać notatkę o graczy np. obok jego profilu, czy coś (rozwiązanie techniczne w innym poście, za chwilę) byłoby to poręczne, szybkie i umożliwiło większą spójność kontaktów między graczami z faktami (byłoby mniej sytuacji typu "Zapomniałem, że nasze postaci się nie lubią" (celowo przerysowuję problem))

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #3 on: October 22, 2015, 05:03:58 PM »
kumam już. co prawda osobiście upchnęłabym to do notatek - jeśli będą grupowane, to do grupy 'postaci' - ale za sam pomysł też +1. generalnie często zapominam, że Vas już kogoś w sumie zna xd
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.

Kass

  • Grumpy Owl
  • Łupieżca Umysłu
  • *
  • Posts: 398
  • Propsy: 2
  • Palivec: "Wszystko to gówno warte"
    • View Profile
  • ID: 3064
  • Postać: Ranivira
  • Discord: Kartofel
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #4 on: October 22, 2015, 06:09:14 PM »
Grupowanie to jak dla mnie dobry pomysł, zwłaszcza dla osób prowadzących kilka sesji naraz. Można by sobie wtedy spokojnie upchnąć notatki dla każdej w innym dziale i mieć z głowy rosnący bałagan.
Eona: To wiadomo co mnie obudziło - Aura autyzmu

Falco: Oficjalnie ogłaszam, że Kass otrzymuje badge`a "najsprawniej odpisującego gracz

Vesteng: Oto Kass w jej naturalnym środowisko. Spójrzcie na te oczy pełne życia, burze włosów... czyste szczęście. Stworzenia te żyją w symbiozie z kotami, które przynoszą im coś, co Kass widzi za szczęście, lecz tak naprawdę jest to pasożyt.

Alvarez

  • Guest
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #5 on: October 22, 2015, 07:04:15 PM »
Również jestem za grupowaniem notatek itd.

Wiedźma

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 39
  • Propsy: 0
  • Bursztynek
    • View Profile
  • ID: 102
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #6 on: October 22, 2015, 07:05:06 PM »
Gdyby taka opcja weszła w życie, byłoby nader przydatną opcją i w moim odczuciu.
Nigdy nie pokładaj wiary w księciu. Kiedy potrzebujesz cudu, zdaj się na wiedźmę.

Ludzie sadzą pogardę, czekając na szacunek. Ale jak siejesz trawę - nie licz, że wyrosną róże.

Skaje

  • Obserwator
  • Banshee
  • *****
  • Posts: 1055
  • Propsy: 24
  • Meow
    • View Profile
  • ID: 57
  • Postać: Desiderata Graves
  • Discord: Skaje/Nibynuszka
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #7 on: October 22, 2015, 07:37:13 PM »
Mi też się podoba i jestem za jeśli tylko się da.
If you don’t have a massive alternative universe in your head with developed people and stories, you’re lying.

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #8 on: October 22, 2015, 11:35:09 PM »
Ok, skoro tyle osób opowiada się za grupowaniem notatek to będzie i grupowanie :)

Co do notatek na temat postaci - mogę zrobić link (np obok koperty) w profilu graczy do tworzenia szybkiej notatki,
« Last Edit: October 22, 2015, 11:44:22 PM by Moskier »

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #9 on: October 23, 2015, 09:34:29 AM »
Do tworzenia super, ale to tylko połowa. Druga, to szybkie wyświetlanie notatki o graczu (tutaj menu kontekstowe też by się przydało, o którym pisałem wcześniej).

Moskier

  • Admin
  • Łupieżca Umysłu
  • *****
  • Posts: 332
  • Propsy: 1
  • spec. ds. PB
    • View Profile
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #10 on: October 30, 2015, 12:55:30 AM »
Ok, grupowanie notatek zrobione. W najbliższym czasie zrobię szybkie tworzenie notatek i wyświetlanie ich w profilach :)

Wygląd notatek to na razie wczesna alfa, więc możemy jeszcze je upiększyć :)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #11 on: October 30, 2015, 02:08:54 PM »
Mi się podoba :D
Tylko skróciłbym czas animacji wysuwania, albo w ogóle ją usunął. Wiem, że to ładnie wygląda - też uwielbiam takie bajery ^^ Potem jednak zawsze się przekonuję, że są mało praktyczne, bo po czasie takie opóźnienie denerwuje :D
Ale to taka moja sugestia tylko.
A tak poza tym, to super. :)

Argo

  • Goblin
  • ***
  • Posts: 37
  • Propsy: 0
    • View Profile
  • ID: 215
  • Postać: Lyari
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #12 on: October 30, 2015, 02:35:06 PM »
Może jeszcze przycisk do miany nazwy grupy by się przydał.

@edit
I przy tworzeniu/edycji notatek możliwość wybrania grupy z listy już istniejących grup.
« Last Edit: October 30, 2015, 02:37:11 PM by Argo »

Coria

  • Hobgoblin
  • ****
  • Posts: 71
  • Propsy: 0
  • Krocząca wśród cieni
    • View Profile
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #13 on: October 30, 2015, 05:11:17 PM »
Meh. Animacja rozwijania nie jest tragiczna... ale osobiście mam alergię na wszystkie takie "płynne przewijania" i podobne :< Więc podpisuję się pod Argo.

Hydra

  • Bajarz
  • Banshee
  • *
  • Posts: 1064
  • Propsy: 25
    • View Profile
    • Warsztat MG
  • ID: 89
  • Postać: Meresankh
  • Discord: Hydra
Odp: Grupowanie notatek
« Reply #14 on: October 30, 2015, 10:35:26 PM »
taaaak, rozwijana lista istniejących grup notatek...

//ale w ogóle to super sprawa, już korzystam!

PS czy grupy będą się ustawiać alfabetycznie? osobiście bardzo bym tego chciała :<
[18:37] Pharan: Mógłbym mieć z Tobą dziecko, któremu wpajałbym same złe zasady, żeby potem słuchać, jak mu wszystko tłumaczysz

[13:22] Zet: przez ciebie mam odruch pawłowa już. Jak napiszę, że jest odpis i widzę, że coś napisałaś, to pierwsza myśl: jaki błąd popełniłem tym razem?

22:56] Melweddyn (2247): Po argumentacji Hydry każdy zamyka się w sobie.